Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Józan ész vagy érzelmek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Józan ész vagy érzelmek?

Figyelt kérdés

Az agyam azt mondja, hogy dobbantsak minél hamarabb minél messzebre miután kiosztottam a csajt akit szeretek ahogy tudtam. Ellenben érzelmileg képtelen vagyok erre, valami azt súgja, hogy maradjak mer ő a "nagyő"...


Egyébként mind szellemi mind szexuális téren vele tudok"kiteljesedni" a legjobban legalábbis amikor nincs rajta a hoppáré. A gond az, hogy hihetetlenűl hisztis, mindig jobban tudja, máshogy emlékszik, és nem egy alkalommal kaptam már rajta hogy hazudik. ja meg még néha olyan mintha haragudna rám mert belémszeretett. (És igen ez létezik)


Már rég ot kellett volna hagynom a fenébe, de közben meg én ilyen hülyén szeretem őt. A gond az, hogy ezeke miatt vagy nagyon jó vagy nagyon rossz, de langyos víz nincs amitől eléggé megrekedzt az életem egy szinten.



2016. dec. 7. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Én egy fiú miatt érzek pont így, legszívesebben már régen "kidobtam" volna pedig nem is a pasim de annyira szeretem és hülyén hangzik de olyan érzésem van, hogy nem léphetek le tőle mert van valami köztünk, valami olyan amit még senkivel sem éreztem. Tehát én a szívemre hallgatok és maximum tanulok a saját hibámból.
2016. dec. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jah hasonló, nállam is, mintha valami hozzákötne és a pofám leég, hogy ennyi idősen néha ugy kell fogalmaznom mint egy hormontúlfűtött tininek, pedig nincs már bennem az elvakult szerlem. Csupán ez az érzés.


Lassan 3 éve megy ez a huzavona mint mondtam egyszer nagyon nagy love máskor meg hát azt hagyjuk.... és már a baráti stádiumban sem volt százas a történet. Részemről a gond az, hogy jó lenne családban gondolkodni.DE így?

2016. dec. 7. 11:05
 3/10 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján te egy borderline-nal vagy kapcsolatban. Ebből pedig maximum úgy lehetne jó kapcsolat, ha szaksegítséges vesz igénybe, kitartóan dolgozik a változásért, és akkor jópár év múlva alkalmassá válik olyan kapcsolatra, amilyenre te vágysz.

Megértem, hogy nehéz kilépni, mert egy border kapcsolat amikor jó, akkor nagyon jó... de utána meghatározott időközönként jön a pokol. Egyébként jól érzed: a borderek valóban haragszanak azokra, akikhez kötődnek, pontosabban rendkívül ambivalens érzéseik vannak velük szemben, és emiatt hullámzó a kapcsolat. Ráadásul kiszállni se könnyű, mert az érzelmi zsarolás, fenyegetőzés és bosszú teljes palettáját bevetik.

2016. dec. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
jav: szaksegítséget
2016. dec. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ennek tényleg ez a neve? Hogy borderline kapcsolat? Én meg azt hittem hogy ketyós a csajom :D Vagyis hát az, csak nem tudtam hogy neve is van. Most ledöbbentem teljesen.


Nem zsarol ő érzelmileg, nem is fenyegetőzik vagy ilyenek. HA jön egy baj a semmiből akkor álltalában a következő történik: szerencsémre már a szoba/lakás hangulatából megérzem, hogy mi fog történni. Aztán rendszerint veszekedés én otthagyom, bedurcál aztán megbékél és "visszajön". De van hogy csak bedurcál aztán napokig nem szól egy szót se, de érzem rajta, hogy belül gyűlöl is meg imád is (ezt egyébként én is egyre többször érzem belűl, gondolom a helyzet következményeképpen). Ha észreveszi magát akkor még bocsánatot is kér. Kb ennyi. Évek során elég rutinossá válltam a kezelésében...


Mindenesetre köszönöm az infót és a tanácsot is!

2016. dec. 7. 11:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem borderline kapcsolat, hanem a párod borderline személyiségzavaros LEHET...

Egyébként én pont fordítva vagyok. Józan eszem maradna a vőlegényem mellett, mert úgy érzem 100-ból 1 ilyen pasi van. De érzelmileg hát..... már nem sokat érzek és én ezért kínlódok.... a lelkem menne, az eszem maradna...

2016. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 6: Igen, így értettem. Fennáll a lehetősége, hogy a kérdésben szereplő hölgy borderline személyiségzavaros.


Kérdező: az érzelmi zsarolást és fenyegetőzést arra az esetre írtam, ha megpróbálsz kilépni a kapcsolatból!

2016. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És ha most én lezárnám ezt a törénetet akkor vajon képes lenne mással boldogan élni és elfelejteni engem (amennyiben ilyen személyiségzavaros) ?


Szakítottunk már többször. Sztem hamarosan eljön az ideje ismét mert megint jön a fagyosság, aztán jön a hiszti, aztán a logika nélküli vitakísérletek, besértődés, bezárkózás. :) Ezért is gondolkozok azon, hogy ez alkalommal, mivel van lehetőségem, elköltözök másik országba. Új munka, új elérhetőségek, új cím, fészbukról meg törlés. Így hátha jobb lesz neki is, mert belül én is örlődök, de amit ő érez az kegyetlen :/



6. na az is elég kemény. Nem biztos, hogy lecserélném ezt a helyzetet a tiédre :S

2016. dec. 7. 14:03
 9/10 anonim ***** válasza:

# 8: A külföldre költözés adott esetben mindenképpen megkönnyítené a szakítást.


Hogy mással tudna-e boldog lenni? Kicsi az esélye, de van azért. Ha kifog egy olyan társat, aki tudja kezelni az érzelmi labilitását, akkor néhány év alatt akár még képessé is válhat stabilitásra. Van ilyesmire példa a borderline szakirodalomban, de nagyon ritka és olyan társ kell hozzá, akinek fát lehet vágni a hátán.

2016. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Lehet hogy clichének hangzik, de neked most végtelenül hálás vagyok azok miatt amit itt leírtál. Ez igy, legalábbis a lehet szintjén, sokmindenre rávilágított.

Valószínűleg még a döntéshozásban is segíteni fog.

2016. dec. 7. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!