Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Férfiak, tudnátok adni pár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, tudnátok adni pár tanácsot azzal kapcsolatosan, hogy mi nők hogyan legyünk kommunikatívabbak egy párkapcsolatban/házasságban?

Figyelt kérdés

Leginkább azzal kapcsolatosan, ami az igényeinket (nem anyagi) illeti (akár szexben is), de közben ne menjünk át egy diktatórikus stílusba hosszú távon, hanem kölcsönösen is adjunk magunkból.

Köszönöm válaszaitokat.



2016. dec. 8. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos beszéddel pl. a sok unalmas pletyka meg bulvár meg barátok közt meg ikszfaktor helyett ilyesmikről beszélni amik tényleg számítanak?
2016. dec. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe az asszertív kommunikáció és/vagy az együttműködő kommunikáció (EMK) technikájának elsajátítását. Rengeteg ilyen könyv ill. tréning létezik.

Nem csak párkapcsolatban, hanem minden emberi kapcsolatban jól működik.

2016. dec. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Nőként írok, ami engem kikészít:

- értelmetlen baromságokról (hajvasalás, smink, divat - erre ott vannak a csajok) való fecsegés

- úgy általában a fecsegés - ha nincs mondanivalód, ne mondd

- követelőző/hisztis/nyávogó stílus


Bármit szeretnél, nyíltan és őszintén, mellébeszélés nélkül. A férfiak falra másznak, ha harapófogóval kell kihúzniuk az infót belőlünk.

Csak annyit kérj, amennyit adni is tudsz - itt az anyagiakra is utalva (ha ő felajánlja, az más).

Szexben meg mindig mondod, mi jó, mi nem - én csak azt szoktam, ami kellemetlen, mert utálom az üres dumát -, és ha kérni akarsz, azt is mondod. A párod, nem kell félned, maximum időt kér.

2016. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A virágnyelvet el kell felejteni.

Mi férfiak azt értjük meg, amit mondasz.


Ha pl. azt mondod, hogy "de jó volna elmenni x helyre", akkor mi azt értjük alatta, amit mondasz, igen, jó volna, de nem azt, hogy "menjünk el oda". Ebben az esetben, ha oda akarsz menni, mondd azt, "menjünk el oda valamikor".


Ha kérdezünk valamit és te azt válaszolod, hogy "semmi", akkor azt úgy vesszük, hogy valóban semmi, nem fogjuk azt találgatni, hogy vajon mit értesz ez alatt, nem fogunk faggatózni.


Jegyezd meg, az "igen" nálunk "igen"-t jelent, semmi esetre sem "nem"-et és fordítva, "talán"-t meg főleg nem.


33/F

2016. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze, nagyon szívesen segítek. :)


Asszertív kommunikációnak hívják. Példák rá:

Drágám, úgy vágyom arra, hogy xy módon szerelmeskedj velem. Drágám, szeretnélek megkérni, hogy ma vidd ki a szemetet stb. Azt szeretném mondani, hogy én így érzem, látom a dolgot, szituációt stb. Lényeg, hogy ne támadólag lépj fel, mert aki támad, az mindig a másik embert veszi elő, hogy bezzeg te, te, te bla bla bla. Hanem ha közölni szeretnél bármit, akkor E/1 személyben tedd, úgy értem pl. Erre vágyom, ezt szeretném, így érezném jobbnak, úgy vélem, talán ez jobb megközelítés lenne, rosszul érintett, amit mondtál, csináltál, nagyon jól esett, amit mondtál, csináltál, mi lenne, ha így és úgy próbálnánk ezt és azt...érted.

2016. dec. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Duck tape?
2016. dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!