Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mióta párkapcsolatban vagytok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mióta párkapcsolatban vagytok, mennyivel több az anyagi kiadások? ( elmenni moziba, kávézóba, ajándék a másiknak, plussz költségek )

Figyelt kérdés

Nekem vékonyodott a pénztárcám, mikor barátom volt.

20/L


2016. okt. 30. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát nyilván ! Hiszen ha mindkettőtök a maga kiadását fizeti és gyakran jártok el valamerre akkor így reális :)

A baj ott van, ha te fizetsz mindig mindenhol a srácnak.. Nincs az, hogy egyszer te -egyszer ő vagy mindenki a sajátját.

Bár én még annál vagyok leragadva, hogy pl az én férjem el se tudta volna képzelni, hogy én fizessem az ő mozijegyét vagy ha beültünk valahova. Neki tök alap volt, hogy ő a férfi, ő fizet. És nem úgy, hogy én rávezettem volna, hanem ő alapból ilyen típus volt, neki megalázó lett volna, ha én állok oda fizetni.

De mivel tudom, hogy ezt nagyon sokan itt lehúzásnak vélnék, hogy ez kihasználás, függetlenül attól, hogy szerintem vannak ilyen pasik, akiknél ez az alap, stb... ezért azt mondom, hogy talán a mai világban az reális, ha mindenki a saját fogyasztását fizeti.

2016. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Párkapcsolaton kívül is eljárok moziba, ha érdekel egy film, kávézóba is beültünk mindig néha anyukámmal, az ajándékokat nem szoktuk túlzásba vinni, egy év óta most először tervezek egy nagyobb kiadást a párom ajándékára, 2-3 ezres tételek meg nem számítanak, mert azok amúgy is elmennének másra. Ha van felesleges 3000 forintom és nem a barátommal költöm el, akkor veszek belőle egy új felsőt, vagy mittomén szempillaspirált.

Szóval kb. ugyanaz. Anno volt, hogy simán elköltöttem 10-20 ezreket egy könyvesboltban vagy drogériában, párkapcsolatban inkább programokra megy el több pénz, nem tárgyakra, azokból így csak a fontosakat veszem meg, inkább ennyi a különbség. (Ja, sosem voltam spórolós :D)

2016. okt. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

16 évesen jöttünk össze barátommal. Akkor még csak zsebpénzünk volt, általában ebből gazdálkodtunk. De néha előfordult olyan, hogy anya adott 2-3.000 Ft-ot, amikor tudta, hogy moziba, jégkorizni vagy sütizni megyünk. De én minden megmaradt pénzt eltettem, így sokszor elutasítottam, hogy újabb pénzt nyomjon a kezembe. Most 20 évesen (igen, diákszerelemnek indult, de még mindig együtt vagyunk) már van önálló keresetem, így anyától nem kérek, és a saját pénzemet osztom be. A pénztárcám nyilván vékonyabb így, hogy sokfelé megyünk, viszont így rengeteg a közös élmény, így nem bánom. :)

20L 21 F

2016. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
Normalis pasikkal kezdj, akik nem rajtad akarjak bevasalni a heti zsebpenzkieseuket.
2016. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálam sokkal több. Elmegyünk közös nyaralásra évi 1x (az évfordulónkon), már csak az maga 60-70 ezer környékén mozog nálam, mert a barátom fizeti a szállást (szép kártya) és a vonatutat, nekem jut minden más (ha a városban programokra járunk, étkezések stb).

Régebben ha éhes voltam vettem egy péksütit és rohantam tovább. Most egyszer én, egyszer ő fizet az éttermekben, programok dettó.

Ő nagyon szeret koncertekre járni és szeretné ha vele tartanék, én meg fizetni akarom a saját jegyemet... a múltkori 24 ezer volt.

És itt jön képbe az, hogyha valaki nappali egyetemistaként dolgozik havi 50 ezerért (úgy, hogy ebből kell venni a bérleteket, kajákat, suliba cuccokat) vagy ennek 6x-át keresi meg és simán kipengeti. Nálunk pl egyre nagyobb probléma ez, hogy én az olcsóbb programok felé terelgetem, ő meg nem rajong értük.

22/L

2016. okt. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a másik opció, hogy egyébként otthon ülnél egy kakaóval a tévé előtt, akkor nyilván plusz kiadás.

De ha egyébként is el szoktál járni, akkor szerintem egy darabig nem jelentős kiadás a randizgatás, főleg ha felesben fizettek, vagy egyszer ő, egyszer te.

Ez egy idő után megint kicsit visszaesik, mert ketten ültök a tévé előtt egy-egy pohár kakaóval. :) Ha hol nála találkoztok, hol nálad, akkor szintén nagyjából egálban vagytok. Akkor lesz ebből megint vékonyodó pénztárca, ha csak egyikőtöknél tudtok találkozni. Plusz rezsi (még egy ember zuhanyzik, stb.), plusz kaját veszel, stb. Ha a másik ezt felfogja és kompenzálja, és időnként elmegy bevásárolni nektek, meg meglep pár aprósággal, akkor nem lesz ráfaragás.

De sajnos egyre kevesebb az olyan pasi, aki képes tovább látni az orránál. Elég gyakori lett, hogy pl. már első randin is felezik a számlát, eszükbe sincs elhívni moziba, csak "menjetek sétálni", aztán ha nálad lebzselnek hetekig, akkor fel sem merül bennük, hogy egyébként neked nincs ingyen, hogy ott esznek, zuhanyoznak, és ez plusz költséget jelent, amit illik viszonozni legalább egy kávé meghívással.

2016. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem latok kulonbseget a kozott h van e v nincs parom.Mikor nem volt tobb idot penzt szantam hobbikra,vagy bulizasokra es rendeltem neha kajat stb. Miota van parom jobban beosztom a idomet,hogy egymasra is jusson. Mi mar hazasok vagyunk a penzunk egy reszet osszedobjuk tehat kozoskassza es emellett pl ajandekokra meg kulon is van.Persze ha vki olyan part talal akinek magas igenyei vannak pl mindig menne vhova es draga helyekre v otthon nem tudja neha meginni kavejat es mindig etterembe jara meg draga nyaralasokat v csak hetvegi progikat akarna es nekem nem lenne annyi penzem viszont kulon kasszan lennenk akkor az kellemetlen.
2016. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, a volt barátom étterembe vitt és felesbe fizettünk, de nekem sok volt. Mikor mondtam, hogy menjünk inkább sütizni , az már neki nem jó. Ha elutaztunk nyáron Pestre én fizettem a jegyeket, ahova beültünk feles. Nekem csak zsebpénzem volt , ő meg nem hívott meg ingyen soha. Ő nyert 2 db színházjegyet, 1 maradt neki, a másikat meg elajándékozta. Így én sajátomat fizettem..minden zsebpénzem elment akkoriban ezek miatt.
2016. okt. 30. 13:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a baratod szimplan csak egy taplo, aki magan kivul (es a sajat szuksegletein kivul) senkire nem figyelt. Probald ezeket elkerulni. Szerencsere vannak meg valoban ferfias, galans ferfiak, akik nem veled akarjak fizettetni a vonatjegyuket... pontosabban anyukaddal, ha zsebpenzrol beszelunk.
2016. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen tapló pasim, szerencsére fényévekkel ezelőtt. Diákmelóból telt erre arra, de na.. Az inkább vicc volt mint fizetés. A srác elhivott ide oda, de semmire sem hívott meg. Persze ha nemet mondtam a programra, mert nem volt pénzem, még én voltam leszólva, hogy mit nyuggerkedem :-D szerencsére nem tartott sokáig a kapcsolat :-D
2016. okt. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!