Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a meglátásotok, tapasztalat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a meglátásotok, tapasztalatotok a különböző társadalmi rétegből származó-, eltérő szellemiségű párkapcsolatokról?

Figyelt kérdés
Mennyire, és hogyan működhetnek hosszú távon?

2017. ápr. 14. 08:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Itt mire gondolsz pontosan?


Bár nem tartom velük a kapcsolatot, szüleimnek épphogy meglett az érettségije, én diplomás vagyok. Lehet, hogy a lány, akivel ismerkedek, szakközépbe járt, amíg a szülei "értelmiségiek" (nem szeretem ezt a szót).


Arra gondolsz, hogy a két fél végzettsége között van különbség, vagy pedig a családi hátterük között?

2017. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
nem működnek szerintem.
2017. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Hát figyelj, a szüleim példáját hozom. Apum a tipikus földművelő, paraszti családban nőtt fel. Nappal ébredünk, nappal fekszünk életvitel, mezőgazdaság mindenek felett. Anyum ezzel szemben úgynevezett proli családban a negyediken, a húga azt hitte, hogy vidéken akkora szerepe van a választásoknak, hogy elnevezték róla a malacokat választási malacnak. Mégis 33 éve házasok. Reálisan nézve azért azt hozzáteszem, hogy főleg anyum alkalmazkodási képességének hála vannak együtt ilyen hosszú ideje, hiszen ő változtatott életet azért, hogy apum felesége lehessen, és amúgy is ő a kompromisszumképes a kettejük közül. Ha apunak kellett volna ilyen nagy fordulatot hozni az életében, nem biztos, hogy együtt lennének. 23/F
2017. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az egyik- vagy mindkét- fél hajlandó akár drasztikus kompromisszumokra, változásra, akkor működhet. De ehhez nagy szerelem is kell.
2017. ápr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hasznosnak látom, amit írtok, köszi. Ilyesmi válaszokat várnék még.


Konkretizálok:

"Értelmiségi" családból származó, egyetemet végzett, életcélokkal, sokféle érdeklődéssel rendelkező, középosztálybeli fiú + alig sikerült érettségi, egyszerű, szegényebb családi hátterű lány, amiben nem maga a végzettség, vagy az anyagi háttér a lényeg, hanem az ezzel járó mentalitás és erre jellemző neveltetés: érdektelenség, céltalanság, nehéz felfogás, alacsony érdeklődés a világ fele, egyik napról a másikra ellenni. "Nevelés" helyett inkább csak úgy felnőttek a testvéreivel, mint a virág.

Életfelfogás szerinti különbség: "saját életemért egyedül én vagyok felelős" + "az életem a körülményeim, környezetem eredménye".

Más, különböző egyszerűbb, vagy összetettebb életterületek, témák iránti érdeklődés + csak hétköznapi szintű témák (kicsit elvontabb, vagy távolabbra mutató témák vakfoltban).

Valamilyen szintű világlátottság + szűk környezetén kívül nem igazán járt másfele.

Hülyén hangzik felhozni, de fontos lehet (?) 125 körüli IQ + 90 körüli IQ.

2017. ápr. 14. 09:45
 6/20 anonim ***** válasza:
Amit a 3-as írt, az nagyon szép és megoldható mostanában is, főleg, ha az életminőséget nézzük. Ez a helyzet még mindig jobb, mint az, hogy komoly kapcsolatban a férfi teljesen más országba sőt kontinensre megy dolgozni.
2017. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Így, hogy konkrétan leírtad, azt mondom, nincs értelme. A hosszútávú kapcsolatot tekintve alapvető dolgokban van különbség. Ráadásul óriási. A komoly kapcsolatot szerintem felejtsd el, a többi az... up to you. :)


#1

2017. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%

"Értelmiségi" családból származó, egyetemet végzett, életcélokkal, sokféle érdeklődéssel rendelkező, középosztálybeli fiú + alig sikerült érettségi, egyszerű, szegényebb családi hátterű lány, amiben nem maga a végzettség, vagy az anyagi háttér a lényeg, hanem az ezzel járó mentalitás és erre jellemző neveltetés: érdektelenség, céltalanság, nehéz felfogás, alacsony érdeklődés a világ fele, egyik napról a másikra ellenni. "Nevelés" helyett inkább csak úgy felnőttek a testvéreivel, mint a virág.

Életfelfogás szerinti különbség: "saját életemért egyedül én vagyok felelős" + "az életem a körülményeim, környezetem eredménye".

Más, különböző egyszerűbb, vagy összetettebb életterületek, témák iránti érdeklődés + csak hétköznapi szintű témák (kicsit elvontabb, vagy távolabbra mutató témák vakfoltban).

Valamilyen szintű világlátottság + szűk környezetén kívül nem igazán járt másfele.

Hülyén hangzik felhozni, de fontos lehet (?) 125 körüli IQ + 90 körüli IQ."


nem érdekel, honnan származik, amíg tudunk egy nyelvet beszélni. többdiplomás vagyok, és volt csak általánost meg érettségi nélküli szakképzettségeket szerzett barátom, okos volt, felnéztem rá.


"sokféle érdeklődéssel rendelkező" ez nagyon fontos.

"nehéz felfogás" az nem túl jó jel, ha hülyének látod a barátnőd. sokan csinálják, én nem uralkodni szeretnék a fölényemmel.

"az életem a körülményeim, környezetem eredménye". habár a saját életemre nézve úgy gondolom, hogy nagy hatást tudnak ránk gyakorolni, nem fogadom el, ha valaki nem törekszik valami jobbra.

"szűk környezetén kívül nem igazán járt másfele" ezen könnyen lehet változtatni.

"de fontos lehet (?) 125 körüli IQ + 90 körüli IQ." egy kapcsolatomban se merült fel, sőt, a a sajátomra se emlékszem. egy egyoldalú tesztnél jobban meg tudom ítélni, kivel érdemes beszélgetni.

2017. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hosszú távon nem működik!
2017. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Komolyan valaki emiatt nem jönne össze valakivel aki amugy nagyon tetszik nek??Undorito de nagyon. Milyen ember az ilyen? Megint más dolog hogy valaki pl egyetemista ugye az csak ilyesmi körökbe mozog nyilván nagyobb az esélye hogy inenn választ párt. De ha mondjuk véletlen ugy esik hogy a sors összehozza egy nem "vele egy súlyú" emberrel akkor azt mondja hogy bocsi de én tanult gazdag ember vagyok te meg nem ezért nem lehet köztünk semmi de amugy tetszel.Nem tudom amugy miért kell ilyenekkel foglalkozni naponta van ilyen kérdés kit érdekel hogy valaki egyetemista a párja meg egy szakmunkás vagy ha gazdag valaki a párja meg nem??? Az én páromnak 7 általánosa van és igen cigány ugyan nem a putriba laknak egy viskóba 14-en,hanem egy sima "magyaros" 6 szobás házba élnek, nekem meg érettségim van egy szakmával kicsit tehetősebbek vagyunk az átlagnál de 5 éve együtt vagyunk vannak nehézségek mind a kúltúrájából mind a tanulatlanságából fakadóan de nagyon szeretjük egymást.
2017. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!