Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Éreztétek már úgy, hoyg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éreztétek már úgy, hoyg szerelmesek vagytok, de lelkileg nem teljesen passzoltok a másikhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég kellemetlen szituációba kerültem. Az első barátommal vagyok kapcsolatban jelenleg, lassan egy éve. Nagyon szeretem, ő is engem, nincs probléma nagyon a kapcsolatunkban, nem vitatkozunk/veszekszünk. A baj ott merül fel számomra, hogy ez a kapcsolat egy nagyon jó barátságból alakult át szerelemmé, és ígynéha az egészet olyan kis komolytalannak érzem. Rengeteget viccelődünk, ugratjuk egymást, de emellett van egy romantikus oldala is ennek az egésznek, és számomra ez így majdnem kerek. Azt az egyet hiányolom, hogy egyszerűen nem lehet vele kifejezetten komoly mély dolgokról beszélni. Mindig meghallgat figyelmesen, de egyszerűen nem tud empatikus lenni, nem rosszindulatból, csak ilyen a személyisége. Most is adódott egy-két nagyobb probléma itthon, amit előbb megbeszélek barátnőimmel mint vele, mert nem tud annyira támaszt nyújtani. Mindig meghallgat, próbáltanácsot adni, amit nagyra értékelek, csak kevés így. Ezt említettem neki is, és megbeszéltük,hogybármi van elmondhatom neki, mert mindig aggódik ha ilyesmit mondok, de igazából úgymond feleslegesnek tartom ezt.

És akkor itt jön még egy nagy csavar. Szeretném leszögezni, hogy sem én, sem ő nem léptünk félre sosem. Én is mindenkit hárítok, de még ilyen megnézés szinten sem érdekel más fiú. Viszont többször is mentünk el együtt bulizni párom baráti társaságával, és van ott egy srác, aki párom legjobb barátja. És sokszor azt érzem, hoyg ő lelkileg jobban passzolna hozzám, mindig olyan empatikus, és valahogy nekem így, hogy pont ez hiányzik a kapcsolatomból, egy kicsit elkezdtem megkedvelni ezt a másik fiút, ami nagyon megrémít. Mit tegyek?

20/L



2017. ápr. 24. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is voltam sajnos hasonló szituációban több kapcsolatomban is. Jellemzően az ilyen kapcsolatok egy idő után csak megszokás kapcsolattá válnak. Hiába voltunk el nagyon jól rengeteg nevetés stb, nem kapta meg ő sem amit várt volna meg én sem tőle mert egyszerűen nem passzoltunk. Ezt a hasonló szitus kapcsolatomat több mint 4 évig húztam, hát nem kellett volna. Elhiszem, hogy megkedveled a haverját ha empatikusabb de a jelenlegi párod haverjával összejönni hááát kicsit necces. :) Gondold csak el, összejöttök aztán újra összejár a társaság (ha összejön) ott az ex is...meg az "új" is. :) Sajnos megvan annak is a lehetősége, hogy ha összejössz a haverjával összeugraszthatod őket a társaság szétesését is eredményezheti. Gondold azért át! Te ismered milyen a viszonyuk. Kívánom, hogy legyen szerencséd! 31/F
2017. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy össze szeretnék vele jönni, félreértesz. :) Tudom, hogy az az ő barátságukat is esetlegesen aláásná, illetve több tartás van bennem meg a srácban is, minthogy ezt meglépjük. És nem is ismerem őt olyan jól, semmit nem akarok tőle. Csak rossz ez a felismerés így. De ezt is csak akkor érzem amikor a két srác egy légtérben van, és így kijön ez a kontraszt. De ettől függetlenül szeretem a barátom, és amíg így van semmiképp nem szakítanék vele, csak nem tudom hogy legyen.
2017. ápr. 24. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

legyél magadhoz őszinte, ha már előttünk tagadsz.

belezúgtál a másik srácba, fantáziálsz róla, és legszívesebben vele dumálnád meg a dolgaidat.


ami nem baj, 20 éves vagy, nem értem, miért ragaszkodsz egy olyan kapcs.-hoz, ami láthatóan nem az igazi.


a baj ott van, h. álszent vagy és öncsaló, és letagadod, hogy a másik srác többet jelent már neked.

2017. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

de a jelenlegi párod haverjával összejönni hááát kicsit necces.


ez hülyeség, ne hallgass rá.


miért lenne necces, ha kölcsönös, és egymásba szeretnétek?


a mostani csávód inkább nagyon jó barát, mint nagy szerelem és lelki társ, szerintem.


a gáz az, ha úgy vagy együtt vkivel, hogy lelkileg nem passzoltok, nem tudtok mélyebben kommunikálni, és nincs meg a lelki szikra.


ha a másik srác tetszik, akkor tegyél lépéseket.



a mostani párod felé nem az a korrekt dolog, ha úgy maradsz vele, hogy tökéletesen nem érzed jól magad vele, nem kapsz tőle lelki-érzelmi támogatást, hanem akkor vagy tisztességes, ha felismered az érzéseidet, rájössz, h. ő nem az igazi, és hagyod őt, hogy találjon magának vkit, aki lelkileg passzol őhozzá.


mert ennél nagyobb gané dolog nincs, mint rabolni vkinek az idejét.


20 évesen ragaszkodni a langyos a szarhoz nem éri meg.


20 évesen baromira szerelmesnek kéne lenni, nem pedig az állóvízben sütkérezni, meggyőzni magad arról, h. mennyire szereted a párod.


szereted, aha.


de szerelmes is vagy? olyan igazi nagy kapcsolat ez?


az igazit onnan ismered meg, h. ő az ikerlelked, lelki társad, lelked jobbik fele, és hasonlók.

2017. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem szeretem mikor érzésként fogalmazunk meg egy gondolatot...


Szóval tudtam, hogy olyan helyzetben vagyok, amikor totál nem passzolok egy csajszihoz, már az első pillanattól kezdve, mivel elsőre egyáltalán nem is tetszett! :D

Jókat beszélgettünk meg talizgattunk egyetemen... Aztán össze se jöttünk, mert kiderült, hogy csak én vagyok szerelmes pff :D

2017. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ismerős a szituáció. A kapcsolatod szempontjából elég veszélyes is lehet ez a helyzet, úgyhogy nagyon figyelj magadra meg hogy mit akarsz. Előfordulhat, hogy a sok lelkizés ezzel a másik sráccal elvihet egy rossz irányba. Valamelyikőtök, vagy mindkettőtök vonzódni kezd a másikhoz, miközben a párodtól lassan eltávolodsz, egyre kevesebbszer fordulsz hozzá. Gyakorlatilag nem ő lesz a legfontosabb bizalmasod, hanem valaki más. Szóval nem csodálom, ha megrémültél.

Gondold meg, mit szeretnél. Ezt a kapcsolatot, amiben vagy, úgy, ahogy van, vagy valami mást. Lehet, hogy nem egy pszichológus-alkat a barátod, de azért meghallgat és igyekszik segíteni rajtad vagy egyáltalán nem?

2017. ápr. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából szerencsére ezzel a másik sráccal eléggé keveset találkozunk, nem sok közös programunk van vele, így attol nem félek, hogy beleszeretek. :)
2017. ápr. 25. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!