Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Hogyan lehetne tudatosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne tudatosan elkerülni a szerelmet és a társ iránti vágyat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nehéz kérdés, de komolyan foglalkoztat. Nagyon sokat osztottam-szoroztam, és arra az elhatározásra jutottam, hogy a szerelem, kötődés erősen deficites, semmilyen tekintetben nem hozza vissza a ráfordított időt és energiát. Eddigi tapasztalataim szintén rendre igazolták ezt a feltevést. Azonkívül sohasem terveztem saját családot alapítani, gyerekekkel, ezért hát számomra a szerelem és az ezzel járó rokon érzések teljes mértékben fölöslegesek. Úgy vélem, ennyi idősen már korrekt, komoly elhatározásokat hozhat az ember, én is szeretném meghozni ezt az elhatározást, ámde egyedül nem megy. Segítség kell - remélem, ezt itt megkaphatom.

Ne kérdezzétek, mi vezetett ehhez a döntésemhez, állapodjunk meg annyiban, hogy jó okom van rá. Szeretnék tehát tippeket, hasznos tanácsokat, javaslatokat arra vonatkozóan, hogy elkerülhessem a szerelemnek minden esélyét.

A válaszokat előre is köszönöm, és zöld kézzel jutalmazom.


32/F



2017. jún. 11. 22:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én egyetértek a Kérdezővel.

A párkapcsolat egy deficites baromság, sokkal többet vesz el, mint amennyit ad. Hacsak nem vagy egy Adonisz, nem vagy tele pénzzel, értelmetlen erőfeszítés.

És igazából mi a fenének? Hogy aztán majd 10 év múlva, amikor a szerelem elmúlik, egymást maró-gyűlölő kényszerpár legyetek? Ahhhh, ezé' oszt megéri!


Engem is érdekelne valami jó módszer, hogyan lehetne kiölni magamból a társ iránti vágyat és a szerelmet!

2018. aug. 30. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Bár tudnék erre választ adni!

De jó volna!

Én is ugyanezzel a problémával küzdök, és nagyon tudnék örülni már olyan megoldásnak, amivel nem fogok nők után és szerelem után sóvárogni

A szerelemnek semmi haszna az életben, csak a gondot, bajt okozza, és semmi pluszt nem ad


#2 ez egy sztereotípia hogy az ember társas lény

Rengeteg ember volt is és van is, aki egyedül sokkal jobban megvan, nincs szüksége a többi emberre hozzá, pláne társra, ők hogy nem lehettek lelki betegek a magánytól?

Szóval igenis lehetséges legyőzni a vágyat úgy, hogy nem leszel se lelkibeteg se szomatikus beteg se tőle


#3 neked is mondom: ez egy nagy baromság, hogy minden ember vágyik társra

A kérdés teljesen jó, csak mivel társfüggő ideggyenge kismókus vagy, azt hiszed, nincs értelme az életnek barátnő meg szerelem nélkül

Arra pedig speciel ráhibáztál, az életnek sincs semmi értelme


#5 már megint te???

Hogy okozna rákot az, ha valaki nem megy emberek közé és elutasítja a szerelmet???

Ekkora baromságot hol hallottál? Fogadok hogy te találtad ki

Az is totál baromság, hogy aki nem rohangál nők után és nem keres kapcsolatot, az depressziós meg alkoholista lesz, hol törvényszerű ez?

Persze aki társfüggő az zombiapokalipszisként éli meg a magányt

Az igazi hiábavaló dolog pedig maga a párkapcsolat, akinek van esze, elkerüli ezt az egész kínlódást, mert semmi értelme nincs

Lehet hogy gyávaság hátat fordítani nekik, viszont még mindig értelmesebb döntés, mint belefolyni, és egyik párkapcsolati kudarcot elszenvedni a másik után


#7 nagyon is igaza van a kérdezőnek, semmi értelme nincs a párkapcsolatoknak, most, újabban, amikor már az egész hazugságokra épül, és mindig megcsalás, szakítás, meg hasonló lesz a vége

A nagy átlag tapasztalat szerint a legtöbb kapcsolat szarul végződik, a működő kapcsolatok erősen kisebbségben vannak, csak gondoltam szólok


#8 a szerelmet igenis el kell kerülni, mert az okozza a problémák jórészét

Akkor siklik ki az ember élete jellemzően, amikor szerelmes lesz, és elveszíti az eszét

innentől már csak egy lépés a párkapcsolati problémák

Az egészet csírájában kell elfojtani, meg kell akadályozni hogy szerelmes legyek

2019. aug. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!