Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti kötődtetek már valaha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti kötődtetek már valaha egy teljesen "idegen" emberhez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egy híres személyről van itt szó, és úgy hogy férfi vagyok, de egy női személy iránt érzem ezt, aki egy éve meghalt. Sose éreztem egyetlen nő iránt sem ekkora tiszteletet, csodálatot legyen bármilyen nyálas is ez.(még más hírességekkel kapcsolatban sem) Christina Grimmie a neve, és teljesen megszállottja lettem(és a lényeg, hogy nem csak a külsejébe, hanem az egész lényébe), viszont minden nap van bennem egy űr, hogy tudom hogy meghalt, és hogyha akármilyen esélyem is lett volna megismerni az is elszállt.:/ Csak én vagyok ilyen?
2017. jún. 27. 02:04
 1/8 anonim ***** válasza:

ezt nevezi a szociálpszichológia paraszociális kapcsolatnak (hírességek iránti vonzalom, kötődés).


ez nyilván azt jelzi, hogy a saját életedben elakadtál, nincsenek erős kötéseid, talán magányos is vagy.


az energiádat és idődet inkább élő, elérhető, azaz reális kapcsolatokra fordítsd.


bármennyire is szép, hogy így érzel az énekesnő iránt, tudatosítsd magadban:


1. ez irreális, mert halott, és ha élne is elérhetetlen lenne számodra, mert világsztár, nagy a földrajzi és társadalmi, kulturális és nyelvi távolság.


2. másrészt nem a lényébe vagy szerelmes, mert soha nem ismerted, nem tudod, valójában milyen ember volt.

abba a képbe vagy szerelmes, amit a sztáripar megkonstruált róla, amit a média közvetített.


3. ebben az egészben nem az az érdekes, hogy egy halott világsztárért rajongsz, hanem az, hogy mi van veled, hogy idáig jutottál, mi nem működik az életedben?

2017. jún. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

2. ponttal nem értek egyet, a többi viszont igaznak tűnik.


2. pontról viszont annyit, hogy youtubera rengeteg videót feltöltött a lány úgy, hogy abba senki nem nyúlkált bele, illetve még amikor nem volt egyáltalán felkapott, és az a lénye nagyon tetszik, olyan mintha én lennék csak lányba.


Magányosságot maximum arra lehet érteni, hogy nincsenek nagyon bensőséges ember kapcsolataim, csak felszínesek.


Nem is feltétlenül szerelmet érzek iránta, hanem valami kötődést, hogy egy ilyen kapcsolatra szükségem lenne akár baráti, vagy ismerősi viszonyból. Lehet a személyiségjegyei, vagy a viselkedésformák azok amik nagyon megfogtak benne, de maga a karaktere is ahogy előadja tetszik.

2017. jún. 27. 02:17
 3/8 A kérdező kommentje:
bár ettől függetlenül vonzódom hozzá komolyabban is, de a lényeg az lenne, hogy szoros kapcsolat egy ilyen személyiségjegyű ellenkező nemű emberkével, és pont minden más is klappol ennél a lánynál. Lehet túlzottan idealizálom, és már feleslegesen is, de nem tudok mit kezdeni ezzel.
2017. jún. 27. 02:23
 4/8 anonim ***** válasza:

a 2. pontom is abszolút igaz.


nem ismerted őt, a rajongói is csak a sztárt ismerték belőle.


a youtube-os videók ne tévesszenek meg, marketingcélokat szolgáltak, a trükk pont az, hogy közlékenyebb volt, és ettől sok millió ember közel érezte magát hozzá.


hogy milyen ember volt, azt csak a családja, a közvetlen barátai tudják.


ismerd fel, hogy most kompenzálsz: magányos vagy, nincs egy épkézláb, igazán erős, intim és mély kapcsolatod, ezért egy halott sztárról fantáziálsz.


inkább változtass az életeden!

2017. jún. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Honnan vagy olyan biztos abban, hogy mind csak marketing volt, és nem valóban azt adta aki ő volt? Másrészről pedig pont ezaz, hogy a családja is eléggé nyíltan beszéltek róla akár facebookon akár máshol(és rengeteg más fan is akikkel élőben beszélgetett). Még ha idealizálni is próbálják, hogy ezzel a marketinget is megturbózzák, miért ne lehetne ez alapból egy ilyen lány? Rengeteg pozitív visszacsatolás van róla, barátaitól is, távolabbi ismerősöktől kezdve a fanokig. Másik kérdésem, meg hogy te mennyire vagy képben egyébként az említett személlyel kapcsolatban, hogy ki is volt ő?


Igazándiból mondhatni mély kapcsolataim vannak, csak lányokkal nincs. Azért az elég durva kijelentés, hogy egy halott lányról fantáziálok, néztem róla egy csomó vidit ez igaz, olvastam egy csomó kommentet, utánajártam a közeli ismerőseinek, és facebookbejegyzéseket olvastam, viszont nem arra gondolok, hogy milyen jó lenne ha párkapcsolatban lennék vele, csak hogy milyen jó is lenne egy ilyen ember a világ számára, még ha marketing szempontból is votl olyan amilyen, amit nehezen tudnék elképzelni. Tehát nem arról fantáziálok, hogy milyen jó lenne kettesben, persze valóban jó lenne biztos, hanem hogy milyen jó lenne ha élne még, ÉS ezenfelül akár barátom is lehetne egy ilyen személyiségű ember. De nem arra van kiélezve ez az egész, hogy ez legyen, csak hogy is mondjam amolyan példaképként, amolyan igazi emberként tudok rá tekinteni(tehát aki semminek nem adja be a derekát, hanem a saját értékeit igazítja a külvilághoz), és ilyen értelemben kötődök hozzá.

2017. jún. 27. 02:53
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a barátom lehetne rész az valóban fantáziálás, de személy szerint van egy logikus útvonal amelyiken keresztül ez meg is valósulhatott volna, de ezt komplikált lenne itt leírni, meg nagyon felfedné, hogy ki is vagyok.
2017. jún. 27. 02:59
 7/8 A kérdező kommentje:
egyfajta motívum, egyfajta inspiráció arra vonatkozóan, hogy hogyan is érdemes élni egy életet, és ilyen szempontból kötődök hozzá. És pont ezért mint minden ember szívesen megismernél az inspiráló emberkét, a példaképét. És ez bárki számára lehetséges, mégha nagyon kis valószínűséggel is.
2017. jún. 27. 03:02
 8/8 anonim ***** válasza:

figyelj, leírtam a véleményem, mivel szocpszichót tanulok az egyetemen, ezért még igaz is, amit írtam.

lehet csűrni-csavarni, egy a lényeg: a csaj halott, a csajt soha nem ismerted és már nem is fogod.

innentől kezdve rugózhatsz a témán, értelme nem sok.


inkább szedd rendbe a saját életedet.

de felőlem agyalhatsz is a csajon még évekig.


az is teljesen irreális, hogy őt keresed más emberekbe, mert teljesíthetetlen elvárások.


magányos vagy, nagyon bezárkóztál a saját világodba, és jelenleg egy halott világsztár áll a lelkedhez legközelebb.


erre még Csernus is azt mondaná, hogy ez gáz, öreg!

2017. jún. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!