Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 hónapja tudom, hogy kisfiam...

3 hónapja tudom, hogy kisfiam lesz, de a mai napig idegen a gondolat. Megváltozik valaha?

Figyelt kérdés
Nem támadásokat és letolásokat várok. Segítséget. Hangsúlyoznám, hogy SZERETEM és VÁROM, de maga az, hogy kisfiú lesz, teljesen idegen tőlem. Soha nem tudtam elképzelni magamat fiús-anyaként, vagy azt, hogy nekem valaha is kisfiam legyen, mellettem cseperedjen fel egy fiú. Tervezett baba, házasságba, szeretetbe érkezik. Mióta tudom, hogy nem lány lesz, mégis valahogy úgy érzem, mintha maga a terhesség is váratlanul ért volna. Mit tegyek, hogy ugyanannyira természetes legyen számomra, mintha lány lett volna?
2014. nov. 9. 12:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Nyugi, amint megszületik a baba, ez teljesen meg fog változni, és egy idő után már el se fogod tudni képzelni, hogy ne fiad legyen :)
2014. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, sokan vannak így. Én második babámat várom, mindig is egy fiút és egy lányt szerettünk volna. Első lány lett, kicsit letörtek voltunk pár napig, de aztán elfogadtuk. Most viszont a 2.-nál már tényleg szerettünk volna fiút. Úgy néz ki, nem az. Valahogy én sem tudtam még teljesen megbarátkozni a gondolattal, hogy nem teljesült az álmom. És mi is ugyanúgy várjuk, és szeretjük már most. Valószínű én már csak születésével fogom teljesen elfogadni, hogy lány lesz, sóvárogva nézek minden kisfiút, hogy de jó lenne nekem is egy ilyen:D De tudom, hogy mihelyt megszületik, elfogadom teljesen.

Miután megszületik és eltelik pár nap, pár hónap, azt fogod mondani, hogy el se tudod képzelni, hogy neked lányod legyen:D

Így voltam elsővel én is. Miután megszületett, azt mondtam, el se tudom képzelni, hogy fiam legyen, de most megint előjött:D

2014. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én pont fordítva voltam, de ugyanebben a cipőben. Nem is azért, mert annyira kisfiút szerettem volna, hanem mert totál úgy éreztem, hogy az lesz. 20 hetesen tudtam meg, hogy kislány, de még a 30. héten is fiúval álmodtam. (És közben bántott a lelkiismeret, hogy hogy lehetek ilyen szemét, hogy képtelen vagyok elfogadni őt.) De valahogy a végére mégis sikerült és amikor megszületett már misem volt természetesebb. Szóval ne görcsölj rajta, megoldódik, egészen biztos! Rajongásig imádni fogod a csöpp fiadat! ;-)
2014. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és várom a továbbiakat!

Én is abban bízok, hogy ha majd a kezemben tartom, már fel sem fog merülni bennem a gondolat, hogy miért fiú és miért nem lány. De most ha meglátok egy kislányt bárhol, úgy vágyom rá - és közben annyira mardos a lelkiismeret... Annyira vágytam rá, hogy el sem tudom mondani - most meg sorra születnek a lányok az ismerőseim körében, vagy épp sorban tudják meg, hogy lányt várnak...

Mindenhol csupa lányos dologgal találkozok mostanában - mintha a sors még gyötörni is szeretne...

Közben meg akikkel napi szinten találkozom kisfiúkkal vagy fiús anyukákkal, egyre riasztóbb tapasztalataim vannak velük. Verekedős, csúnyán beszélő, szófogadatlan kis gyerkőcök (pl. csavarhúzóval hadonászó, úttestre kirohanó kisfiúk), önmagukat "vagány fiús-anyukának" tartó nemtörődöm nőkkel... Olyan elkeserítő, mert én nem tudom elképzelni magamat ebben a szerepben.

2014. nov. 9. 13:06
 5/19 anonim ***** válasza:
En vilag eletemben lanyt szerettem volna. Olyannyira h amikor kiderult fiu teljesen ketsegbe voltam esve... valamiert sose tudtam elkepzelni h fiam legyen.. es lett :) Es imadom az elso pillanattol kezdve ;) Mar negy eves elmult es jon a kisteso. Hasonlo gondolatok kavarognak a fejemben.. :) Jo lenne egy hugica de erzem h fiu lesz.. De megbirkozom vele :) Egy a lenyeg, neked is es nekem is es mindenkinek aki babat var h egeszseges legyen ;) Nem igaz? ;)
2014. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Otos vagyok! Hidd el nekem h a kislanyok se mindig olyan kis tundi bundi cukorborsok :) veluk is van epp eleg gond ;) Fain fiad lesz! ;) Es imadni fogod!
2014. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, az a legfontosabb, hogy egészséges legyen! :)

Közben volt egy pár hét, mikor felmerült a gyanú, hogy lehet, hogy meg sem tarthatjuk, mert fenn áll a lehetősége, hogy súlyos rendellenességgel születik. Közben kiderült, hogy szerencsére makk egészséges! De annál inkább nem értem ezt az időnként rám törő "miért nem lány" érzést... viszont amikor megtudom, hogy megint lánya született ennek meg annak, akkor mégis úgy elfog a vágy egy kislányért.

Magam sem tudom felfogni, hogy miért vágyom rá ennyire - csak keresem az okát, hogy miért kellett neki épp egy kisfiúként hozzánk érkeznie.

2014. nov. 9. 13:15
 8/19 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ez a hormonok miatt lehet. Normális esetben, ha még annak is fenn állt a veszélye, hogy beteg a gyerek, szerintem az lenne a normális reakció, hogy rájössz, hogy teljesen mindegy, hogy fiú, vagy lány. de a terhes nők mindenen be tudnak kattanni, szóval szerintem ezért vannak ezek az érzéseid. Nagyobb gond az, ha később megszületik és kislányként akarod nevelni, öltöztetni. Nem viccelek. A mi családunkban volt ilyen. ezt igyekezzétek elkerülni. De ott csak 1 gyerek lehetett, gondolom emiatt alakult így. Szerintem szülés után egy cseppet sem fog érdekelni a neme, nem lesz időd ezen kattogni.
2014. nov. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8%
Amúgy talán az sem árt, ha kicsit elszégyelled magad a vágyaid miatt, nekem nagy valószínűséggel nem lehet gyerekem pl., mégsem vágyakozok össze-vissza, azt kell elfogadni, ami van, ha örökbefogadott, akkor azt, ha fiú, vagy lány akkor azt.
2014. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
:) nem is gondolom, hogy egy kislány csak édes kis cukorborsó lehet :) Tesóm kislánya például elevenebb 3 fiúnál, nem kell félteni a csínyekben sem. De valahogy mégis másabb... A kisfia például 3 éves koráig imádni való cuki-fiú volt. Mikor bekerült oviba, átvette a többi fiú tulajdonságait. Azóta nem lehet bírni vele, egyszerűen már nincs egy épkézláb mondata sem. Így is szeretem (szeretjük), de azóta mindenkinek az idegeire megy. A saját anyukája mondta, hogy ha oviba megy, még megkönnyebbül, hogy nincs ott mellette, mert olyan nehéz elviselni néha.
2014. nov. 9. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!