Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a különbség a szeretet és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a szeretet és a szerelem között egy kapcsolatban? Lent!

Figyelt kérdés
Egy nagyon hosszú, 9 éves kapcsolatban vagyok benne. Nagyon sokáig egy percig nem kételkedtem abban, hogy szerelmes vagyok a páromba. Egy ideje azonban lehet, hogy már "csak" szeretetet érzek iránta, és nem tudom, hogy ez elég-e ahhoz, hogy egy életet leéljünk egymás mellett. Szerintetek létezik olyan, hogy életünk végéig szerelmesek legyünk valakibe? Egyáltalán mi a különbség aközött, hogy egy hosszútávú kapcsolatban (tehát a rózsaszín köd már elszállt) szerelmesek, vagy szeretik egymást a partnerek?

2017. dec. 31. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugy kepzelem , azaz igazi, mikor az ember teljes valojat latod. Nem a kodben vagy, minden szep es jo. Hanem latod a szepet, latod a rosszat megis azt mondod szeretem ezt az embert.

Nem hiszem , hogy a szerelem mindig ugyanazon a kezdeti hofokon porog. De visszavissza lehet hozni.

2017. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz kérdés, szerintem mindenkinél más.

Az, hogy mély szeretetté szelídül a szerelem teljesen normális, de lehet, hogy ez csak egy kis hullámvölgy és hamarosan megint érzed majd a szerelmet.


Megkérdezhetem, hány évesek vagytok? Lehet, hogy azért érzed "csak" szeretnek mert már annyira hozzászoktatok egymáshoz?

2017. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*szeretetnek
2017. dec. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
27 évesek vagyunk.
2017. dec. 31. 13:59
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, akkor elég fiatalon jöttetek össze.

Nem lehetetlen, hogy együtt maradtok és meg is maradjon a szerelem, de saját tapasztalatokból kiindulva ez nagyon ritka.

Akik korán megállapodtak, azoknál előbb-utóbb előjönnek a szürke hétköznapok, amikor hiányzik a tűz és a bizsergés és akkor szokott az jönni, hogy valaki 40 évesen éli újra a kamaszkorát.

Szerintem beszélj a pároddal, nagyon finoman, nehogy félreértse, hogy vannak e neki ilyen félelmei, hogy esetleg elmúlik a szerelem stb.

Sok sikert ahhoz, hogy megoldjátok! :)

2017. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"amikor hiányzik a tűz és a bizsergés"


Ez a kérdés, igen.

Én is 10 éve vagyok együtt a párommal, és járunk is most terápiára, mert már nem éreztem semmi, de semmi szexuális vonzalmat iránta. Több minden is megterhelte a kapcsolatunkat az utóbbi években. Pl: házépítés, nagyon gyorsan egymás után érkező babák sorban, stb.


Ha mindent meg tudtok beszélni, oldani ÉS van nemi vágy is, akkor nem kell ezen lovagolni. Ha valamelyik hiányzik, akkor viszont el kell gondolkodni, hogy együtt akartok -e családot alapítani.

2017. dec. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen különbséget tudok mondani, és ez pont az ellentéte annak, amit itt mindenki mond. A szerelem és a szeretet között pont az a különbség, hogy a szerelem szerelem is marad. Nem alakul át semmivé, szeretetté pláne nem. Egy kapcsolatban persze van mély szeretet is, de ez nem felváltja a szerelmet, hanem vele együtt van jelen. Szeretem, mint embert de szerelmes is vagyok. Ha tudod milyen szerelmesnek lenni, akkor azt is tudod milyen, ha már nem vagy az.
2017. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!