Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Nem tudok szerelmes lenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudok szerelmes lenni?

Figyelt kérdés
Eddig három kapcsolatom volt, pontosabban kettő volt és jelenleg élem meg a harmadikat. Az a helyzet, hogy szerintem én nem vagyok szerelmes, legalábbis az érzéseim összessége nem nevezhető szerelemnek. Fogalmam sincs, hogy mi ez, fogalmam sincs, hogy mit kellene éreznem. Megvolt a fellángolás, egy kis ideig a rózsaszín köd, rajongás, miegymás, de ezek nagyon rövid ideig tartottak. Kötődöm, tudok szeretni, de lassan úgy gondolom, hogy a szeretet, amit a párom iránt, a szüleim iránt vagy mondjuk a kedvenc dalaim iránt érzek teljesen ugyanaz, nem tudok másként szeretni, egyáltalán nem keltenek bennem semmit a romantikus gesztusok azon kívül, hogy mint kedvesség jól esik, de ez sem különbözik mások kedves gesztusaitól. Jó, nyilván itt képbe jön az, hogy mondjuk a szüleimmel nem bújnék ágyba, de erre meg szimplán csak ösztönként tekintek, mintha csak azért feküdnék le vele, mert a testem ezt akarja, de még akkor sem érzek mást. Mint mondtam, jelenleg a harmadik párommal vagyok, és eddig három alkalommal nem lettem szerelmes. Biztos vagyok abban, hogy velem van valami probléma, mert ők mind nagyszerű emberek, akik rengeteget tettek azért, hogy én érezhessek, ami nem sikerült, így nyilván a kapcsolatok is kifulladtak, mert nem tudtam nekik azokat az érzéseket nyújtani, amiket szerettek volna, és hát amiket érdemeltek is volna. Azt sem tudom magamnak elmagyarázni, hogy konkrétan mi az a szerelem, és lassan kétségbe fogok esni, hogy igazából nem is létezik és ennél több érzésem sosem lesz és nem élhetek meg valamit, amit látszólag mások mind megélnek. Szerintetek mi nem oké velem?

2018. jan. 10. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudok az lenni.

Én azt gondolom, hogy azért nem tudok szerelmes lenni, mert nagyon-nagyon kevés ember van, akit csodálni tudnék/ aki iránt rjaongani tudnék..


De ez a rózsaszínködös állapot amúgy is elmúlik.

A kettőnk helyzete annyiban más, hogy nekem csak pláóit módon volt emg ez a rajongás/rózsaszín köd/szerelem érzés. Szóval nekem be sem teljesedtt. Így nem tudom azt sem, hogy képes lennék-e rá, vagy nálam pl csak plátóiként működik. (Mert szerelmet csak így éreztem)


Ez a plátóit most érzem másodszor életemben.

1 éve nem tudom legyűrni, holott ritkán találkozunk és nincs mély kapocs köztünk, de egyszerűen nagyon megkedveltem a személyiségét. Nem tudom, hogy elmúlna-e, úgy érzem ez max csak csillapodna, ha együtt lennénk, mert elemeiben hatott rám már a legelejétől, zsiger szinten.


Hosszú kapcsolatban vagyok egyébként, szerelmet nem éreztem kb soha, de szeretem kötődöm és tisztelem, becsülöm a párom.


Jelenleg röviden én annyit tudok biztosan, hogy amíg megvan a vonzalom is a párod iránt, egy kis szenvedéyl van a dologban, addig nincs baj. Az igazi gond ott van/lesz, ha ugyanezt érzed, hogy - egyszerűen fogalmazva- barátként szereted-, ÉS emellé a szex/vonzalom sem működik úgy, ahogy kéne. Ott már lehet, hogy hiányt hagy benned.

2018. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Nekem még eddig kis ideig se volt a tipikus elvesztem a fejemet, rózsaszín ködös szerelem, pedig nekem is ez a 3. kapcsolatom. De nem zavar, jól érzem magamat és szeretem a páromat a magam módján, nem is vágyom rá, hogy másképpen szeressem, elfogadtam ezt így.
2018. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdező, hány éves vagy? Férfiként vagy Nőként kérdezed?
2018. jan. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!