Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Gáz, ha én 19 vagyok ő meg 27...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gáz, ha én 19 vagyok ő meg 27 lesz? Engem kicsit zavar a korkülönbség. Többi lenn.

Figyelt kérdés
Régebb óta tetszett már a fiú,de ezt ő nem is tudta és nem is voltam annyira oda érte,csak szimpatikus volt. 2 hete rámírt,találkoztunk párszor,és minden jónak ígérkezik,jól kijövünk,nem is néz ki 27 évesnek,nem is tudtam a korát amíg meg nem néztem facebookon. Kicsit zavar. Ha el is kezdünk járni,az ő baráti társasága idősebb,én fiatalnak érzem magam,és amúgy is szégyenlősebb fajta vagyok.De viszont ő eléggé bejön. Felejtsem el a korkülönbséget? Valakinek valami hasonló helyzet, tapasztalatok?

2018. ápr. 11. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gáznak nem gáz, de ha te annak érzed és lesz benned szorongás vagy szégyen (pl. ahogy írod, a baráti társasága kapcsán), akkor nyilván akadályt jelent a kapcsolatban.


Azt érdemes amúgy a korkülönbségnél átgondolni, hogy mennyire van szakadék a te életszakaszod és az övé között, illetve hogy mennyire egyeznek a rövidebb és hosszabb távú céljaitok. 27 évesen az embernek lehet, hogy már van igénye az elköteleződésre, megállapodásra, akár családalapításra, ilyesmikre fel vagy készülve? Persze lehet, hogy esze ágában sincs ilyenekkel foglalkozni a következő években, de ezeket a kérdéseket mindenképp érdemes tisztázni, ha komolyodni kezd a kapcsolat.

2018. ápr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Az egyik nagyszüleim 1954-ben úgy házasodtak össze, hogy papa 30 éves, mamám 20 éves volt. Papa biztos pedofil volt ezek szerint. Másik nagyszüleimnél öt év volt a korkülönbség.


Szüleimnél pedig 7 év, 22 és 29 éves korukban jöttek össze.

2018. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2018. ápr. 11. 14:37
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Pont ennyi idősek voltunk a férjemmel, mikor megismertük egymást. Őt jobban zavarta a korkülönbség, de szerencsére nem tudott nemet mondani. 😀
2018. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak személyiség számít.

Nézz magadba s te is rájössz.

2018. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom te nem nagyon tervezel családot meg ilyeneket az elkövetkezendő években. És ha (csak feltételezés) ő teszem azt jövő évben házasodni szeretne nem biztos hogy egy veled egy időssel kezd.

Szóval ha én 27 lennék és már ilyen terveim lennének nem terveznék egy ilyen időssel vagy maximum akkor ha tudom hogy ő is ilyen beállítottságú.

Szerintem amíg ő nem hoz fel ilyeneket addig te se aggódik ezen. Mások véleményére meg ne hallgass abból a szempontból hogy ,persze azért számít a korkülönbség pont ezen okok miatt de nem lehet MINDENT arra alapozni.

Ti tudjátok hogy mi van köztetek , ti éritek hogy mennyire passzoltok és nem a barátaival jársz.

Teljesen érthető ha jól kiakarsz jönni velük ha úgy adódik. De mint említettem nem szabad erre alapozni.

2018. ápr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat. :) szerintem nem gondolkozik családalapításban,meg ilyen dolgokban,meg akkor persze nyilván nem egy 19évessel kezdene..mert ugye ő kezdeményezte ezt az egészet
2018. ápr. 11. 20:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

bírom, amikor a válaszadók a felmenőikkel példálóznak, mama, papa stb.


épp csak azt felejtitek el, hogy akkor más motivációkból maradtak együtt az emberek, és a halandóság is más volt.


nagymami-nagypapi meg a dédiék elsősorban a tradíciók, a gazdasági erőforrások megteremtése és a gyereknemzés miatt házasodtak és maradtak együtt minden körülmények között.


ma divatos hamis mázzal bevonni eleink privát szféráját, nagy sóhajtások közepette, hogy bezzeg a régiek még tudtak szépen együtt élni, együtt megöregedni.


DE ezek a frigyek közel sem voltak mindig makula és bánat nélküliek, csak akkor még a válást nagyobb társadalmi stigma sújtotta, a nők nem voltak birtokában azoknak az erőforrásoknak, amivel egyedül is eltarthatták volna a gyerekeiket, és gyerekekből is több volt, mint ma, mert a tudatos családtervezés és modern fogamzásgátlás még nem játszott.


plusz az emberek átlagéletkora kb. a fele volt a mostaninak, tehát míg ma egy párnak több évtized áll a rendelkezésére, hogy együtt éljenek, egyben ez a kihívás és nehézség is, eltölteni tartalmasan, minőségi időben együtt 30-40-50 évet.


ma már teljesen más a szemlélet, ha nem működik vmi. miatt egy kapcs., a felek előbb kilépnek, kísérleteznek, keresek a megfelelő árut, fogyasztói társadalomban és élménytársadalomban élünk, mindenki boldog akar lenni, a lehető legkevesebb ráfordítással és szenvedéssel-


hogy a kérdezőék életében ez a 7 differencia mit okoz majd, nem lehet az ősök életének felemlegetésével prognosztizálni, mert most más a társadalmi környezet, mások a normák és értékhierarchiák.

2018. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!