Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lehet-e kapcsolat ”orvos” és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e kapcsolat ”orvos” és betege között?

Figyelt kérdés
Pszichológus gyakornok, aki még ugye nem praktizál létesíthet-e a kapcsolatot olyannal, akit úgymond kezelt a kórházi kezelés alatt, de már kint van és 1-2 alkalom után lezárul ez a viszony? Bevallottam neki, hogy vonzódom hozzá, de azt válaszolta, hogy nem viszonozhatja, ami érthető. Arra lennék kíváncsi, hogy csak az orvos-beteg kapcsolat miatt mondhatta vagy tán más okból? Lehet csak szimplán nem jövök be neki. Van aki azt mondja nem lehet köztünk semmi. Miért nem?
2018. júl. 6. 10:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Etikátlan, és ha te vagy a beteg, akkor majd hülye lesz egy beteggel kavarni.
2018. júl. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Tiltja az etikai kódex az ilyen viszonyokat, de emellett az se kizárt, hogy amúgy se szeretne tőled semmit. Teljesen felesleges ezt elemezgetned és ezen agyalnod, a tényeken nem fog változtatni.
2018. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Attól hogy pszichológus segítségét vettem igénybe, még nem vagyok úgy beteg, hogy pszichopata vagy ilyesmi, csak lelki gondjaim voltak. Én is ugyanolyan ember vagyok mint ő, semmivel sem kevesebb!!! Miért lenne hülye?
2018. júl. 6. 10:55
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Egyik nagybátyám (ő orvos, bár nem pszichológus) így jött össze a feleségével.
2018. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%

Na ezt soha nem értettem!

Ha a sürgőssegi orvos élettársát be viszi a mentő mert agyvérzést kapott akkor haljon meg mert tiltja a kódex?

2018. júl. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez tényleg hülyeség. Tudtam én hogy nem lehetetlen. :) Még bizakodom. És különben sem dolgozik még ott ahol elbeszélgettünk, csak tanuló, még az is lehet, hogy nem erre esküszik fel, nem ott fog dolgozni, ki tudja. Miért ne lehetne?
2018. júl. 6. 11:13
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Amig kezelés alatt állsz etikailag nem kivitelezhető, az állását kockáztatja.
2018. júl. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem akar ő megfektetni egy lelkileg labilis embert.

És a pályáját sem biztos, hogy úgy akarja kezdeni, hogy lefekteti a második páciensét.

2018. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A kezelés utánra gondoltam nyilván...
2018. júl. 6. 13:05
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Szakmai etikai és erkölcsi szabályokba is ütközik,a szakember a munkáját és a magánéletét erösen külön kell vâlassza! Akkor is,ha gyakornok,akkor is,ha volt páciens. Èppeszü pszichológus ezeket a határokat szigorúan betartja,nincs DE! Felejtsd el!!
2018. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!