Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Ti hisztek abban, hogy valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hisztek abban, hogy valaki megtalálja a "másik felét"?

Figyelt kérdés
2019. márc. 19. 17:49
1 2
 11/18 Noblesse Oblige ***** válasza:
53%

Nem. De ez a hozzáállás sok félreértést szül, és sokszor több kárt okoz mint hasznot. Mert sokan úgy gondolják, hogy ha valaki elve "el van rendelve" a számukra, akkor megtalálják és innentől happy end. Mindenki ül a babérjain és várják, hogy leteljen az életük kb. olyan boldogságban mint ahogy egymást felfedezték... aztán ez a dolog mindig kisiklik valahol.


Én csak kislányként gondoltam azt, hogy van valahol egy társam, akivel tökéletes az életünk, és egy reklám nem tud olyan idillt belepréselni 2 percbe, mint amilyen az én vízióm volt a felnőtt életemről. De aztán még a tinikorom előtt már elvesztettem ezt az ideát, és azóta nincs "igazi" vagy "másik felem" sem. A párom van akivel egymásra találtunk, és jól kiegészítjük sok dologba egymást, másba pedig nem. Már egy évtizede vagyunk együtt, és még mindig vannak olyan dolgok amiket meg kell beszélnünk, akadályok amiket le kell küzdenünk, megoldanunk. Azzal, hogy nem tekintek rá úgy mint egy nekem kiosztott jutalomcsontra, rádöbbentett arra, hogy mi is változunk, a környezetünk is változik, új ingerek érnek, és nekünk mindig meg kell oldanunk ezeket a dolgokat. Azért működik a kapcsolatunk, még mindig, mert sok munkát öltünk abba, hogy működjön. Akkor is amikor nem volt idilli a helyzet.

2019. márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Én nem a másik félben hiszek,hanem abban hogy egyesek jobban összepasszolnak mint mások."

+1

Kiegészíteném azzal, hogy nem feltétlenül a természetük passzol jobban, lehet, hogy a körülményeik, a vágyaik, a céljaik.

2019. márc. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen. Létezhet olyan ember, akivel tökéletesen összeilletek. De ez nagyon nagyon kevés egy jó kapcsolathoz. Attól, hogy személyiségre meg egyéb szempontok alapján tökéletesek vagytok egymás számára egy kapcsolat még ugyan úgy minden napos munka. Magától semmilyen párkapcsolat nem működik. Akkor sem, ha "egymásnak vagytok teremtve". Ugyan úgy tudatosan dolgozni kell minden nap a kapcsolatért.

Párom valóban a másik felem. Nem tudok elképzelni olyan embert akivel jobban kiegészítenénk egymást vagy nagyobb lenne az összehang. De a kapcsolat nem ezért működik ennyi éve. Persze megkönnyíti a helyzetet, de minden napos energia ráfordítás van mögötte. Enélkül nem menne.

2019. márc. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Abban nem hogy a "másik felét" az már régen rossz mert az azt jelenti hogy az ember egyedül nem egy egész. Szóval én nem a másik felem keresem, hanem azt aki kiegészít. Igen hiszek hogy mindenkinek megvan a maga párja a világban.
2019. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés szerintem az Ezotéria kategóriába tartozik. A "másik felünk" nem a testünk másik fele, hanem a Lelkünkké. A találkozás spirituális ébredést indukál mind a két félben, ami brutál-durva lelki fájdalommal jár, kb. olyan mint egy szellemi-lelki tisztítótűz. Sok év alatt túl lehet lenni rajta (tekintve, hogy ez inkább plátói szerelem), de túlélni azt a sok évet nagyon nem könnyű.
2019. márc. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szeretnék hinni benne. De sajnos még egy olyan emberrel sem találkoztam (főleg fiúval nem), aki előtt önmagam mertem volna lenni és nem szorongtam volna a közelében.
2019. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mindenki egészen jön a világra.
2019. márc. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hiszek benne. Meg is találtam. :)
2019. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!