Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Lányok, szerintetek jó tulajdo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, szerintetek jó tulajdonságom, hogy elismerem és tetszik, ha jobb nálam (pl. intelligensebb) a nő egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sokan intelligensnek tartanak, önálló véleményem és gondolkodásom van. Szeretek érvekkel, intelligensen vitázni, néha kicsit erős és kritikus véleményem van. Szeretek belemerülni témákba, művelődni, kérdéseket feltenni.

Biztosan van sok hibám és tévedésem. Ha párkapcsolatban lennék és intelligens párom lenne, akkor nem zavarna, sőt örülnék neki és tisztelném érte, ha neki lenne igaza x számú vitában. Tisztelném, mert sokat lehetne tőle tanulni. Eddig sajnos még nem történt ilyen, így ez csak egy hipotetikus beállítottság nálam a jövőre nézve. Viszont olyan már volt többször is, hogy nagyon nem értettem egyet a nézeteivel (konkrétan politikai nézetével) a volt páromnak, sőt az illető politikust kifejezetten utáltam, mégis amikor megosztotta velem a politikai nézeteit (ő szerette volna), akkor meg is mondtam neki, hogy teljes mértékben tiszteletben tartom a nézeteit és egy rossz szó vagy negatív pont nem érte őt a részemről miatta.

Ha igaza volt egy párkapcsolati vitában, azt is elismertem, pedig rám nézve inkább egy aprócska hátrány volt.

Olyan is volt, hogy az egyik volt páromnál szerettem volna, ha születésnapomra süt nekem, vagy bármikorra. Rendkívül oda vagyok érte, ha jól tud sütni vagy főzni egy lány. De ha ez hiányzik - mint az exemnél -, akkor nem vetem a szemére rosszallóan, egyszerűen fogtam magam és szilveszterre én sütöttem neki pizzát.

Sokszor örülnék, ha jobb lenne nálam a párom az élet számos területén, de ha mégis fordítva lenne (és így is volt az egyik régebbi kapcsolatomban), akkor vezettem én férfiasan, voltam az ő támasza.


Csak valahogy egyik helyzetben sem éreztem, hogy megbecsülve lennének a tulajdonságaim. Vagy tényleg nem is vagyok olyan jó, csak szeretném, ha megbecsülnének? Akkor legalább tiszta szívvel ügyetlen voltam. Mit gondoltok, lányok?



2019. ápr. 4. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, jó tulajdonság.
2019. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Ez alap tulajdonság. Mindenkitől van jobb, okosabb, intelligensebb, ez tény. Alap, hogy elismerjük, hogy a másik jobb valamiben és nem irigykedünk rá.


"sőt örülnék neki és tisztelném érte, ha neki lenne igaza x számú vitában."

Bocsi, de ettől kifordul a gyomrom. Mi ez a sz..r maszlag, úgy őszintén? Mit kell azon tisztelni, ha te sz..r dolgot mondasz és neki van igaza?

Úristen, ember, ez már nagyon nyálas és visszataszító.

2019. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nyilván jó tulajdonság, hogy beismered, hogy vannak dolgok, amikhez más jobban ért, mint te, de...

azt mondod, hogy még nem volt olyan kapcsolatod, amiben a másik tudott mondani olyat, amiben jobbnak tűnt szerinted, miért is? eddig te tudtál jobban mindent ezek szerint? hány kapcsolatod volt?

az írásodból inkább az jön le, hogy valóban tiszteled, hogy eltérő véleménye van a társadnak, de nem tartod jobbnak a tiednél, csak elfogadod, ez pedig nem egyenlő azzal, hogy valaki szerinted valamit jobban tud talán és elfogadod inkább azt igazságnak

nem megbántani akarlak, de olyan, mintha próbálnál leküzdeni egy felsőbbrendűségi érzést, amit szerintem azért relatíve jól kezelsz, és abból, hogy feltetted ezt a kérdést látszik, hogy bizonytalan vagy valamennyire, ebből fakad ez az egész, vágysz némi elismerésre az biztos

ezt a felsőbbrendű dolgot ne szívd mellre, értsd meg, hogy miért juthatott ez eszembe így idegenben (nem találtál még nálad jobbat, illetve úgy hivatkoztál egy volt párodra, hogy ő lejjebb volt, mint te valamiféle mércén)

amúgy miért tetted fel a kérdést?

2019. ápr. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, félreérthető voltam, így értettem:

Ha párkapcsolatban lennék és intelligens párom lenne, akkor nem zavarna, sőt örülnék neki (hogy akár nálam is intelligensebb). (Itt új mondatot kellett volna kezdenem.) És tisztelném érte, ha neki lenne igaza x számú vitában (mert egy helytelen gondolatomra világít rá és tágítja látókörömet, tisztelném a számomra újszerű meglátását és hogy neki van igaza).

2019. ápr. 5. 00:23
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem volt félreérthető, arra akartam kilyukadni, hogy a régebbi kapcsolataid miért nem ütötték meg a mércét? mert nem biztos ám, hogy tényleg nem voltak intelligensebbek, mint te valamiben, meg azért az intelligencia is relatív szerintem, mert sokan azt tartják intelligensnek, akik az ő értékrendjük szerint azok

a szövegből még mindig ténynek tekinthető, hogy akik eddig veled voltak, szerinted nem ütötték meg a mércédet

és úgy gondolom, hogy világosan fogalmaztam meg a meglátásaimat az előbb is és kifejtettem több mindent

amiket mondtam, azokat nem amiatt az esetlegesen félreérthető mondatod miatt tettem

persze, hogy jó dolog, ha vagy olyan alázatos, hogy elismered, hogy okosabb nálad valaki és tiszteled érte, ez egyébként nem kéne, hogy kérdés legyen

tiszta, hogy az a vágyad konkrétan, hogy okosabb nőt akarsz, elég egyértelmű

2019. ápr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3 A vitát és hogy vmiben igaza van / jobbat mond a másik / meggyőz, azt olyasmikre értem, amikben egy szinten tudunk mozogni kb. és van versenytársi helyzet. Például egy evolúciós témában ha mindketten biológusok vagyunk vagy rokon szakmánk van, akkor tudunk egy tartalmas és értelmes vitát folytatni, amiben nem könnyű a másik meggyőzése és általában ragaszkodni szokott mindenki a saját nézetéhez, gőgösek az emberek, főleg a férfiak már csak azért nem ismerik el a párjuk meglátását, mert "a nő már ne legyen okosabb". Ha egy pultos vagyok, akkor a biológus párom nézeteit nyilván csak meghallgathatom és elfogadhatom, hogy ő abban jobb, nagyobb tudása van.

A politika más, az nézet és vélemény. De vannak átfedések, átmenetek, valamihez mindenki hozzá tud szólni vmilyen szinten. Pl. Isten léte - erről tud valami okosat mondani a biológus, a fizikus, a filozófus, az irodalmár, a művész, vagy akár egy egyszerű hívő is. És ha nem is az a vita vége, hogy eldöntik, van-e vagy nincs, de legalább eszmecserét folytatnak, új meglátást nyernek és elismerhetik, hogy na tessék, a másik tök jó filozófiai érveket hozott, még ha az nem is fizikai, vagy bármi, és most már másként látom.

Eddig nem volt olyan párom, aki szellemi kihívást jelentett volna - vagy éppen olyan területen volt járatos, amiben én csak figyelmesen hallgattam és elfogadtam, mint a pultos a biológus mondandóját.

3 kapcsolatom volt.

Igen, a politikai véleményben szerintem nincs "jobb" nézet, legfeljebb "jobb érvek" sokasága. Az előző kategóriára nem tudtam jobb megtapasztalt példát hozni, már leírtam, hogy miért, a politika meg ugye nem teljesen ilyen.

Igazad van, tényleg van bennem pár területen "felsőbbrendűségi" érzés, amit én inkább úgy mondanék: jobban tudás. De nyitott vagyok rá, hogy belássam a másik igazát és ezt mindig tudtára is adom, ha meggyőzött. És igen, talán itt van az, hogy tisztelem őt a türelméért. Egy jó vitapartner türelmes és kitartó, sokat lehet tőlük tanulni! De gondoljunk akárcsak hétköznapi dolgokra, mint pl. megtanít ezt-azt sütni vagy főzni, türelemmel megmutat dolgokat. Ezt nagyon tudom tisztelni. Velem sokszor türelmetlenek voltak és kiabáltak, ha nem csináltam meg elsőre jól. Igaz, néha én is ilyen vagyok, de legtöbbször türelmesen tanítok vagy mutatok meg dolgokat.

Őszintén, azért tettem fel ezt a kérdést, mert szeretnék fejlődni, mint mindig, visszajelzést kapni, hogy más mit gondol. Kevés pozitív visszajelzést kapok (ritkán), de az mindig jól esik. Ez nem azt jelenti, hogy rossz visszajelzéseket kapnék, hanem legtöbbször semmilyet... olyan ürességet kapok sok embertől, én meg tartalomra vágyok, igényességre, élményre, életre, és csak a felszínesség marad a szürkeséggel.

2019. ápr. 5. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!