Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Férfiak, hosszútávon tudnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, hosszútávon tudnátok lenni/tervezni egy ilyen változékony lánnyal? Hogyan kezelnétek ezt?

Figyelt kérdés
Nem először kaptam arra megjegyzést, hogy milyen ingadozó a hangulatom és változékony vagyok. A randi és ismerkedesi fázisban azt vettem észre, hogy a fiúknak, férfiaknak nagyon tetszeni szokott ez, mert újdonságként hat a kiszámíthatatlanságom, ami valójában csak egy szimpla hangulatingadozás. Olyan ember vagyok, akinek sajnos a kedve minden előjel nélkül változni tud akár óránként is... persze ezt azért bizonyos tényezők is előidézhetik, de nemigen tudom kontrollálni és a lényeg, hogy sokszor saját magamnak is sok vagyok és bonyolult... a másik ehhez kötődő dolog, hogy nagyon kettős is a személyiségem. Egyszer nyílt és csicsergős, máskor pedig inkább elgondolkodó, visszahúzódó, akár melankolikus vagyok és még beszélni is nehezemre esik. Úgy figyeltem meg hogy ezt párkapcsolatban nem igazán tudják mire vélni és kezelni a fiúk, mert a kezdeti szakaszban az előbbi énem kerül előtérbe és amikor később kiderül, hogy van egy “másik” is, azt hiszik hogy velük van problémám, meg szerintem nem igazán imponál nekik ez... néha egyszerűen csak nincs kedvem vigyorogni és mintha ebbe belefáradnának egy idő után. Próbálok ezen változtatni és fejleszteni, de ha alapvetően valamilyen egy ember, mégsem tagadhatja meg önmagát. Ezért a fő kérdésem az lenne, hogy létezhet egyáltalán olyan ember aki eltud engem így fogadni párjaként hosszú távon vagy bennem van a defekt és nekem kell sürgősen valtoztatnom? A másik ami felmerült bennem, hogy talán eleinte csak azért fogadják el ezt vagy azért tetszik az ellenkező nemnek, mert nem vagyok unalmas és egyéb tulajdonsagaim (pl. külső, intelligencia) miatt nem foglalkoznak ezzel, szemet hunynak, de később beleunnak ebbe? Hozzáteszem, eddig ez szakító ok még nem volt, de szerintem részben hozzájárulhatott. És még egy utolsó dolog: azt is mindig mondják, hogy olyan rejtélyes és titokzatos vagyok (pedig nem direkt csinálom ezt) de eleinte ez is tetszik nekik, majd pedig a későbbiekben azt látom mintha ez terhes lenne.

2019. máj. 13. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Az egyik legrosszabb tulajdonság a párkapcsolat/együtt élés szempontjából.



Az ember gyakorlatilag folyton azon stresszel, hogy mi baj történt, hogy ő mondott valami rosszat, vagy csak éppen változott a hangulatod.

2019. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudok más férfiak nevében nyilatkozni, de én eltudnám fogadni. Én is át szoktam esni hangulatingadozáson,viszont mint mindennek az alapja a kommunikáció. Ha velem randiznál, és mondjuk ezt a későbbiekben leszögeznéd velem,elmondanád akkor megérteném és nem "aggódnék" vagy zavarna a hangulatingadozásod mert te ilyen vagy, ez hozzád tartozik, de ezt tudnia kell az embernek. :) Szóval igen hosszútávra eltudnám fogadni, amúgysem szeretem az átlagos,unalmas személyiségű embereket (nem mintha tehet róla az illető, de ez van nekem nem jön be.) :) Én is tudok titokzatos lenni, de nyílt kedves, sok ember nem tudja igazándiból hogy milyen vagyok, de ez helyzet és ember függő teljes mértékben. 22/F
2019. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
El, amennyiben egyenesen lekommunikálod felém, amikor épp befelé vagy fordulva és nincs baj velem, csak hagyjalak kicsit magadra, nem kívánsz szociális lény lenni. A harmonikus párkapcsolat titka az őszinte, világos kommunikáció. Bármiről is legyen szó. 31F
2019. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Ismerek egy ilyen lányt, és konkrétan bele vagyok zúgva. Nagyon nagyon nagyon nehéz neki udvarolni, vagy a bizalmát elnyerni, nem is nagyon hiszi el, hogy ő tényleg érdekel. Egyik pillanatban olyan mintha ő is érezne valamit, aztán máskor meg olyan ridegen viselkedik, hogy úgy érzem mintha gyomorszájon vágtak volna. Igazából ha nem szeretném, akkor tuti nem vesződnék még mindig vele. Viszont mivel nagyon fontos ő nekem, ezért türelemmel és kitartással állok hozzá, nem erőltetek rá semmit, hagyok neki időt. Próbálom növelni az önbizalmát, bókolok neki. A poklot megjártam már, annyit szenvedtem miatta, de ezt természetesen ő nem tudja, mert nem akarok neki fájdalmat okozni, vagy bűntudatot kelteni benne, mert tudom, h nem szándékosan kínoz engem, hanem neki ilyen kiszámíthatatlan a természete. Lényegében én hosszútávra terveznék vele, minden hibájával együtt elfogadom őt olyannak, amilyen.
2019. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2., 3. Köszönöm:)


4. Jól összefoglaltad... sajnos/nem sajnos ugyanilyen vagyok. Szerintem kissé érzelmileg elérhetetlenek vagyunk, legalábbis úgy tűnhet, de valójában nagyon is érzékenyek. Bárcsak tudnék jó receptet adni neked, de én sem látom magam igazán kívülről, csak mások elmodnasai alapján tudom, hogy már sok fájdalmat okoztam ezzel. Talán ami tényleg beválik az a kitartás és elfogadás, ha mellé határozottság társul és semmikepp sem hódolsz be, mert kell hogy felnézzen rád és tiszteljen.:) drukkolok nektek

2019. máj. 13. 20:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem először egy pszichológus, aztán kezdj párkapcsolatban gondolkodni.
2019. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális, hogy nem mindig ugyan olyan a hangulatunk.. Ha már ismerném a lányt és bíznak benne teljes mértékben akkor természetesen nem zavarna és meg érteném, hogy nem mindig ugyan olyan a hangulata
2019. máj. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen, mint amennyi vagyok már el tudnám képzelni. Azt hiszem tudnám kezelni a helyzetet. 15-20 évvel ezelőtt alighanem nem ment volna nekem sem, hiába vagyok toleráns, alkalmazkodó. De az évek alatt ez is változott, mint annyi minden más is. 🤔🙂
2019. máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legjobb barátnőm is pont ilyen, tavaly házasodott össze a férjével. :) Csak egy nagyon türelmes, meg értő partnert kell találnod.

Nekem pedig a párom ilyen (pasi létére) egyik pillanatban nevet, felszabadukt, másik pillanatban meg már morcos és haragszik a világra és mindenki hagyja békén. Nem mindig könnyű, de ha le van tisztázva, hogy nem vele van a bajod, akkor szerintem teljes mértékben kezelhető és elfogadható.

2019. máj. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!