Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Mi a tartós párkapcsolat titka?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a tartós párkapcsolat titka?

Figyelt kérdés
Sok rövid, kapcsolatom volt, de 1 hónapnál egyik se tartott tovább. Mi lehet a titka hogy valakik évekig együtt vannak? Őszinteség, közös tervek, közös értékrend/világnézet talán?

2019. febr. 7. 08:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, lemaradt. 22/F
2019. febr. 7. 08:55
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézz magadba és kérdezd meg h mi miatt szakítottatok
2019. febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%
Nagy farok - emiatt jó szex- , sok pénz, egyéb érdekek, valamint a megszokás (ezek a gyakoribbak), de aztán az is benne lehet, hogy nagyon hasonló a világnézet és tényleg kitart a szerelem (olyan 1-2%-ra tehető ez, a mai kapcsolatok hatalmas része csak egy kirakat-dolog.)
2019. febr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Annyira tudtam, hogy le leszek nullázva!!! :D De miért amúgy? Megindokolná valaki, hogy mi bántja a kis csőrötöket? Az, hogy kiálltam az igazsággal?
2019. febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szerencse.

Meg van, aki annyira kapcsolatot akar, hogy belemegy, elvannak, megelégszik, csak legyen valaki

2019. febr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálam az, ha 99%-ban egyezünk a párommal. Értékrend, gondolkodás, közös hobbi, azonos zene és film, közös szórakozás. Nem a 2x generáció vagyok már, úgyhogy van némi tapasztalatom. Azzal működünk jól, aki a legtöbb dologban ugyanugy gondolkodik mint én.

Az érzelmeit is ugyanúgy fejezi ki - értem ez alatt, hogy kimondja, kimutatja, ahogy én.

2019. febr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Szalicil, forró víz, befőttes gumi, celofán, 5L üveg.
2019. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kompromisszum,elfogadás.Véleményem szerint.Ha az első adódó veszekedés/nézeteltérés/vita/nehézsèg alkalmával tovàbblépsz (ahogy itt tanàcsolják sokan àltalàban),nem lesz 1 hónapnàl hosszabb kapcsolatod
2019. febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Önismeret.


Önismeret nélkül passzív szereplő vagy a saját életedben, elszenveded és nem műveled azt. Nem vagy képes önazonosságra törekedni, nem tudod megismerni a párodat, nem értheted meg a kapcsolat működését. A problémákat vagy nem is veszed észre, vagy a szőnyeg alá söpröd őket, és hatékony problémamegoldás nélkül a kettőtök között kialakuló feszültséget időről időre veszekedések, kiborulások formájában adjátok le egy kicsit. Féltékenykedsz, mert nem tudod, miért maradna melletted a párod, magadban sem bízol, így másban sem bízhatsz.


Ha van önismereted, akkor ismered és kezelni tudod az idealizált önképed és a valós személyiséged közötti eltéréseket, és önazonossá válhatsz. Ezt másokon is tudod gyakorolni, szakítani tudsz a romantikus ideálokkal és képes vagy valódi embereket megismerni és valódi értékek alapján beléjük szeretni. Rájössz, hogy a változások elkerülhetetlenek, és hogy a kapcsolatot működtetni kell, hogy fennmaradjon. Aktívan írányítod az életedet és a kapcsolatodat, nem csak reagálsz a felmerülő problémákra. Nem féltékenykedsz, hanem bízol a párodban és a kapcsolatban. Satöbbi.

2019. febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az önismeret nem rossz megközelítés, előző.


Én még hozzátenném, hogy szerintem kell mellé kémia, hogy a szex évek múlva is tudjon működni, kompromisszumkészség, érzelmi intelligencia, empátia, és kommunikáció, hogy képesek legyünk megbeszélni és áthidalni a nézeteltéréseket, valamint elhatározás, hogy hajlandóak vagyunk tenni kettőnkért, minden egyes nap.


Ha jót hozunk ki egymásból, ha jó irányba, és közös irányba fejlődünk egymás mellett, ha évek múlva is örülünk annak, amikor a párunk este hazaér, akkor egész jó úton vagyunk. De csak akkor működik, ha mindkét fél tesz érte, és egyikük sem kényelmesedik bele.

2019. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!