Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vajon megéri-e barátnőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon megéri-e barátnőt szerezni ha erre csak pürrhoszi győzelem árán van lehetőség?

Figyelt kérdés

#vereség #magány #kapcsolat #bukás #megsemmisülés #autofágia #Egzisztencilis elimináció #Pürrhoszi győzelem
2019. aug. 17. 01:47
1 2
 11/14 Yoda m. ***** válasza:
24%

Kedves Lollypop93!


Nagyszerű dolog, igazából ajándék, ha egy-egy kérdezővel (önzetlenül) foglalkozol. Tényleg.

De, azt hiszem tévedsz, ha azt gondolod... kész receptet, megoldást vagy képes kínálni bárkinek is. Mondjuk inkább úgy, hogy a véleményed, vagy javaslatod teszed meg... Ez oké. Hogy Te mit tennél hasonló helyzetben.


Kedves Kérdező!

Kérdésedre válaszom: Leendő barátnődnek lehet, hogy megéri. De, hogy neked megéri-e, azt előre nem lehessen tudni. Azt csak Te tudod eldönteni... azt is utólag. Vagy kiszállsz még félúton a küzdelemből, feltéve... ha neked a barátnő szerzés küzdelmet jelent... Azt is megteheted... és akkor elmondhatod, hogy amit addig tettél-vettél, töltöttél időt, költöttél pénzt... az volt a tanulópénzed.

De, véleményem szerint mindenképpen nyersz vele. Ha mást nem is, egy seregnyi tapasztalatot. Ami a jövődre nézve (élet-)bölcsességül szolgálhat, ha jól bánsz vele.


A Lolly-féle JÓ megoldásra neked kell rájönnöd. Sokam hiszik azt, hogy a tanulópénzt nem is kell mindig megfizetni. De, bizony meg kell. És némi-nemű szenvedés, esetleg csalódás árán... Az a biztos tudás. Amikor saját személyes élményét tapasztalja meg az ember. Leírva, elmondva, vagy megtekintve (mint pl. a moziban) az nem tudás. Az csak a receptkönyv. -- Meg kell kóstolni az ételt! Meg kell kóstolni az életet! És azt az életet, amelyet Te magad választasz egy adott szituációt, viselkedés-mintát követve. Ugyanúgy, mint ételt az étlapról. Aztán, ha kiderül, hogy nem ízlik... valami nem oké... akkor váltani, változtatni kell! Nem rögtön a szakácsot kell szidni, lecserélni, hanem... másik vendéglő, másik felállás, másik koszt... egészen addig, amíg rá nem jössz:

- Vagy Te vagy túl igényes, válogatós, vagy az összes szakács dilettáns amatőr! -

Általában az első szokott lenni.


Az ERŐ legyen Veled!

2019. aug. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igazad van Yoda!

Az életben két lehetőség szokott leni bármilyen dolog előtt állunk is:

- Nyerünk

- Tapasztalatokat szerzünk.


Mellesleg a többi válaszolónak is üzenetm, hogy a pürrhoszi győzelmet elsősorban egzisztenciális értelemben értettem. Azaz létezésileg. Amikor te a saját lelkedből az önvalódból annyit feladsz, hogy lényegében mire eljutsz odáig, hogy legyen barátnőd már nem maradt semmi a lelki energiádból és lényegi belsődből, mert a küzdelem mindent életerődet felemésztette szellemi értelemben.

2019. aug. 19. 03:03
 13/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon nem értem ezt a siránkozást itt a gyk-n fiatal férfiak részéről, hogy nincs nő, meg hogy csak vagyonokért. Szerintem ez hely (ahol élsz) és kicsit évfolyamfüggő is. Mikor a lányom született - 2001 év vége felé- azt nem írom le hol. A kórházban kb. 20 újszülöttből 16 lány volt. Ugyanez az arány volt az ovijában, az iskolában már nem annyira. Másik gyerekemnél ezt a nem beli aránytalanságot nem tapasztaltam.

Saját példa: Kis falumban nekem sem "akadt". Sokáig a kommunikáció okozott nekem problémát a másik nemmel. Aztán kikerültem abból a közösségből és meglepődtem mennyire "kapós" lettem. Összegezve: érdemes néha az embernek a saját kis mikrokörnyezetén távolabbra is nézni. Az meg egyszerűen nem igaz, hogy Magyarországon férfi többlet van. Mert NINCS!

2019. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Itt nem a nemek aránya a gond. Mert statisztikailag csakugyan elhanyagolható az a pár százalék.

Hidd el nekem, én messze kiléptem a saját mikrokörnyezetemből. Annyira, hogy ember ennyire egész életében sem. De semmi sem változott...

2019. dec. 9. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!