Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek miért csúsznak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért csúsznak ennyire gyakran félre az önkritikák/önismeretek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy rengeteg ember egyáltalán nincs képben magával szemben és át sem akarja gondolni a helyzetét a társkeresésben. Szerintetek ennek mi az oka és miért nem hallgatnak senkire, aki közli velük, hogy valami nem okés?


Konkrét példák:

Akármikor van valami cikk neten arról, hogy a pasik milyen nőt keresnek és a cikk normálisan van megfogalmazva, azonnal odagyűlik egy csomó nő, akik elkezdik írogatni, hogy ők mennyire normális és mennyire jó nők, de nem kellenek a férfiaknak. Sokszor 2-3 gyerekkel, különböző férfiaktól is. És nem esik le nekik, hogy talán ők választanak rosszul...

Férfiaknál tipikusan ilyen, hogy ők "kedvesek, mégsem kellenek senkinek". Hiába mondják el nekik, hogy ez nem ennyiből áll, akkor is tök jónak tartják magukat kapcsolatra.


Van pár ilyen kategóriákba sorolható ismerősöm. Mit érdemes nekik mondani? Miért ilyenek? A szembesítésre maximum megsértődtek.


2020. febr. 15. 22:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#10: Mivel a kérdésemre nem adtál választ, ezért természetesen nem volt hasznos a válaszod. "Fennsőbbrendű" hozzáállásom nincs a témához, akkor nem így írtam volna ki a kérdést. Ha a 24 órás dologra gondolsz, akkor azt a szociológiatanáromtól idéztem.

Neked mi a célod azzal, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolsz?

2020. febr. 16. 00:33
 12/16 anonim ***** válasza:
37%

Egyetértek veled, én sem értem, hogy miért nehéz az önismeret. Teljesen tisztában vagyok azzal, ki vagyok, mi a jó, és mik a rossz tulajdonságaim. De nézz körül az oldalon, a többségnek az önismeret az, hogy "miért a piros szín a kedvencem? miért a punk zenét szeretem?".


Aztán vannak azok, akiknek folyamat kell az inger, mert ahogy írod, 0-24-ben össze vannak zárva magukkal, és nem akarnak gondolkozni ilyen "semmiségeken", hogy önismeret.


Vagy egy asszem tegnapi példa, ahol a kérdező lány azt mondja, ha ő nemet mond, az nemet jelent. Csak nem nagyon mer nemet mondani senkinek. Ez totál ellentmondás, és nem veszi észre.

2020. febr. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes nekik semmit sem mondani, mert mindenkinek saját magának kell rájönnie hogy min érdemes e változtatnia.

Elhiszem hogy ez téged érdekel, de ez az ő problémájuk.

Kár ebbe beleszólni, úgyis a saját feje után megy mindenki, és ez így van jól.

Mindenkinek más tetszik, ezt vedd figyelembe.

Neked sem esne jól, ha megmondaná valaki, hogy teljes átalakuláson menj kereszetül, és akkor majd jönnek a sikerek. - Mondanád rá hogy oké, de az már nem én vagyok, én ilyen vagyok, így érzem jól magam. -

2020. febr. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt érdemes nekik mondani, hogy elmondasz valamit ami a TE problémád, őszintén. Ugyanis ő is megtisztel azzal hogy elmondott valamit az életéből, amit tapasztal. Erre nem kioktatni kell, hanem emberi módon reagálni. Vagy cseszdmeg próbáltál már egyetérteni? PL mondja hogy bakker nehéz ez meg az, és nem nagyképűen nyomatod hogy jaaaa hát 0-24 önmagaddal vagy, mit akarsz mit nem tudsz? Nem okoskodsz neki hanem bólintasz 2-t, aztán elhívod egy kirándulásra azt annyi. Ott becsajozik, bepasizik. Ja de pont ezt nem akarod :D Mert akkor már nem lennél jobb nála....
2020. febr. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálad pl hol csúszott félre az önkritika?
2020. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Először szerintem te is szembesülj saját magaddal, aztán papolj másoknak!....
2020. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!