Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek miért csúsznak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért csúsznak ennyire gyakran félre az önkritikák/önismeretek?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy rengeteg ember egyáltalán nincs képben magával szemben és át sem akarja gondolni a helyzetét a társkeresésben. Szerintetek ennek mi az oka és miért nem hallgatnak senkire, aki közli velük, hogy valami nem okés?


Konkrét példák:

Akármikor van valami cikk neten arról, hogy a pasik milyen nőt keresnek és a cikk normálisan van megfogalmazva, azonnal odagyűlik egy csomó nő, akik elkezdik írogatni, hogy ők mennyire normális és mennyire jó nők, de nem kellenek a férfiaknak. Sokszor 2-3 gyerekkel, különböző férfiaktól is. És nem esik le nekik, hogy talán ők választanak rosszul...

Férfiaknál tipikusan ilyen, hogy ők "kedvesek, mégsem kellenek senkinek". Hiába mondják el nekik, hogy ez nem ennyiből áll, akkor is tök jónak tartják magukat kapcsolatra.


Van pár ilyen kategóriákba sorolható ismerősöm. Mit érdemes nekik mondani? Miért ilyenek? A szembesítésre maximum megsértődtek.


2020. febr. 15. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Oh, ha tudnád én is mennyiszer hallom ezt, hogy először ismerd meg magad, szeresd önmagad, aztán legyen kapcsolatod! Oke, köszi. És ezt mégis hogy? A kivitelezés nem egyszerű.

Elvagyok egyedül is, szeretek néha így lenni, nem vagyok kapcsolatfuggo. De attól fuggetlenul van onbizalomhianyom, és biztosan nem ismertem még ki önmagam sem. Szoval nem olyan egyszerű ez szerintem ..

2020. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1: Szerintem a világ egyik legegyszerűbb dolga. Minden nap 24 órán át magaddal vagy összezárva, látod minden gondolatod és mozzanatod. Ennél könnyebben mégis, hogy lehetne valamit megismerni?
2020. febr. 15. 22:30
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Az ő problémájuk, mit érdekel, hogy torz az önképük? De lehet ami neked értéktelen másnak az lehet másnka értek. Mindenki kicsi a saját kis világában él. Amit gondol vagy érez a felé orientálódik, azokat a nézőpontokat keresi amik alátamasztják az ő hiedelemvilágukat. Eleve nem kritikus gondolkodásra tanítanak minket, információink filmekből cikkekből más elmondása alapján, - közvetetten törtenik. Akkor csodálkozol, hogy ez van? Van akit a környezete ajnároz, magsztal fel, vagy szerencsés volt vele az élet, keveset csalódott párkapcsolatolag, az szerinted hogyan lásson objektíven?
2020. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3: Mert az ismerőseim, akik ilyenek, folyamatosan erről panaszkodnak és itt is unalmas látni, hogy a válaszok és kérdések elég nagy része erről szól. És érdekel a téma.

Szerintem elég könnyű objektíven látni sok esetben. Ha valaki 3 gyereket csinál 3 pasitól és újra elhagyják, annak leeshetne, hogy valami nem okés. És azoknak a srácoknak is, akik 100 lánynál próbálkoznak mindenféle siker nélkül.

2020. febr. 15. 22:41
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Cseréld ki az ismeretségi körödet, kérdező.
2020. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindegy neked kérdező? Miért nem magaddal foglalkozol? Különben pedig sok minden SZERENCSÉN múlik. Az pedig hogy kinek mennyire van szerencséje, az már túlságosan összetett ahhoz hogy átlássuk. Ne mások sorsán rinyálj, hanem éld az életed, ilyen egyszerű.
2020. febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#5: Nem mindenki ilyen benne és ettől még létezni fognak.


#6: Azért írtam ki, mert érdekel a téma. Ha nem tudsz rá válaszolni, akkor miért vagy az oldalon és miért szólsz hozzá? Magaddal is foglalkozom. Magadnak miért nem mondtad ezt, amikor válaszoltál, hogy nem mindegy neked?

Nem rinyáltam, csak egy kérdést tettem fel... :D


Amúgy fura ez. Láttam már párszor, hogy ami a szokásos kérdésektől eltérő, arra nem igazán válaszoltak vagy nem is a kérdésre válaszoltak. Lehet, hogy nekem is ki kéne írnom valami olyat, ami a félrelépésről szól, ott mindenki szépen elszidhatná a félrelépőket.

2020. febr. 15. 23:54
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

"A kérdező kommentje:


#1: Szerintem a világ egyik legegyszerűbb dolga. Minden nap 24 órán át magaddal vagy összezárva, látod minden gondolatod és mozzanatod. Ennél könnyebben mégis, hogy lehetne valamit megismerni?"


Ez pl akkora bullshit, hogy szerintem jobb lenne ha te meg nemcsak magadat "ismernéd" meg, hanem más dolgokat is :)

2020. febr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8: Még szerencse, hogy a dolgok nem attól lesznek bullshitek, hogy te azt mondod rájuk érvelés nélkül. És mint láthatod, a kérdésem pont arról szól, hogy másokat is megismerjek, szóval írnál végre egy hasznos választ a kötekedésed mellé? :D
2020. febr. 16. 00:06
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez hasznos válasz volt, legalábbis jó szándékból ment. Úgy érzem szükséged van rá hogy a fennsőbbrendű hozzáállásodat valaki ne megtapsolja, hanem egyszerűen felhívja rá a figyelmedet. Kérdés persze mi a célod, mert ha csak többnek akarod érezni magad másoknál, akkor a legjobb úton jársz. De ha tényleg kíváncsi vagy arra hogy működnek az emberek, az így nem fog menni.
2020. febr. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!