Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Komoly ez a "beskatulyázni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly ez a "beskatulyázni, teret adni" szöveg 30hoz közeledve is?

Figyelt kérdés
2020. márc. 1. 21:10
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Fiatal lány vagyok. Látószög-tágítás gyanánt társkeresőn s próbálkozom, hátha ott sodor elém a sors egy remek srácot. A napokban a második olyan FÉRFI akadt belém, akivel hosszú, dühítő, mármár veszekedés után szétváltunk.

A téma a haverok, barátok, szabadidő volt. Mindkettő idősebb, 28, 29 éves, komoly, menő helyen dolgozó férfi volt.

Én így vasárnap este csipkelődve megjegyeztem, hogy "Nehéz dolga lesz ám a leendő asszonyodnak", gondoltam itt arra, hogy péntek este átugrott 3-4 órára a haverhoz dumálni, szombat este haveros összeülés volt hajnalig, vasárnap pedig haveros meccsre kiugrás volt.

Erre az volt a válasz, hogy hát majd az asszonyka beleszokik kb ebbe, meg majd az egészséges összhang, meg balansz, meg ő ELVÁRJA, hogy a lány is eljárjon külön IMPULZUSOKAT SZEREZNI.

A másik férfival hasonló volt a helyzet, közel laknak egymáshoz a tagok, minden hétvégére jut egy névnap, szülinap, minden második estére egy haveros vacsi, minden második hétvégére egy kemény buli, vasárnap délutánokra egy kutyasétáltatás (felnőtt, 30 közeli férfiaknál).

Ő is hasonlóan válaszolt. Nem lehet bekorlátozni a másikat, majd a nője is megy vele gyakran, mennek külön is.

Egyik férfinál sem kaptam arra konkrét választ, hogy ha ez a barátnő rendelkezik saját baráti körrel (családdal is, erről nem is írtam eddig, de ugye vannak anyósp@jtik akik még a nagynéni barátnőjének a házassági évfordulójára is ünnepi ebédre hívnak, menni kell), és nem akar ennyire belefolyni egy másikba, mi van.


Vannak barátaim, haverjaim is, számítunk egymásra, tartjuk a kapcsolatot, de így 25 alatti gondolkodással is úgy látom, ha van egy szerelmem, akkor a mondjuk havi 4 hétvégéből kettőt legalább kettesben töltenék. Egyet lehet itt-ott családozva, egyet itt-ott barátozva. Ezek lehetnek néha együtt, néha külön.


És itt még meg sem említettem a 23-30 közötti SRÁCOKAT, akik a kondi, haver, kondi, haver, anya, buli, kondi, buli, haver mellé barátnőnek csúfolt csajt keresnek szinte csak arra.


Fiatal, értelmes, csinos, nem introvertált lány vagyok.

Érett gondolkodású, hozzám illő, 25-28 éves férfit szeretnék megismerni. Úgy érzem, ebben a korban már találhatnék olyan embert, aki nem azt mondja rám, hogy korlátoló vagyok, hanem azt, hogy ő is hasonló párkapcsolatra vágyik. Nem férjet keresek, de nem is ilyen dühítő, zsarnok, éretlen nyámnyila beképzelt embereket.

És nem, nem a selyemfiú kategóriában keresgélek, ez a fent említett két úr teljesen átlagos, mármár semmilyen külsővel rendelkező férfi volt. Sem izmok, sem belőtt haj, de még szakáll, öltönyös, nyaralós képek sem.


Velem van a baj valóban? Nagy elvárás egy olyan párkapcsolat, ahol nem megyünk ész nélkül bulizni, haverozni, barátnőzni minden szabad pillanatban, mint a tinik?

2020. márc. 1. 21:11
 2/25 anonim ***** válasza:
24%

Hát ne ismerkedj "menőkkel". Te ezt teszed, ez a vége.


Ismerkedj olyanokkal akiknek nincs szociális élete vagy csak 1-1 régebbi haver akivel néha összefut valahol. De ezt sem kedvelik, mármint akkor meg ez lenne a bajod, hogy "hát mé' nincsenek barátai, lúzer, incel, fasiszta (ezek manapság a nagy kedvenc ultimate beszólások) ember fúj!"

2020. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt írtam le, hogy nem menő fiúk között találtam ezt a két gyöngyszemet.

Ezt is leírtam, nekem is vannak barátaim, tartom is velük a kapcsolatot. Nem várom el, hogy ne legyenek barátai, de normális ez a mértékű haverozás 30hoz közeledve is?

2020. márc. 1. 21:20
 4/25 anonim ***** válasza:
29%

#3


Akik ennyi idióta programra járnak azok bizony "menők". Pláne, ha még pénzük is van "komoly, menő helyen dolgozó"


Akkor nem lenne menő, ha nem járna egyre hülye programra sem.

2020. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Hellmano ***** válasza:
18%
Figyeld, aki tartja valamire magát az próbálja kitolni a komoly kapcsolatot jóval 30 fölé. Aki kinéz valahogy és kapós. Az általad említett korosztály a mai világban még nem olyan komoly, mint amire te vágysz. Én is elvoltam fiatalkoromban jöttek mentek a csajok, mondtam megállapodok 28 éves koromra a nagy francot, akkor jöttem bele már mesteri szinten a dolgokba és a fene se akart megállapodni, pedig én nem most voltam ez a korú...aki most ennyi idős azt meg még jobban kitolja az éveket. Nos én 38 évesen "állapodtam" meg most úgy néz ki, mert 40 múltam és 2 éve tartós kapcsolatban élek. Tehát kitolják az éveket a kapósabb srácok. Komolyat max. befordult, remegve kapcsolatra/gyerekre éhező hülyét találsz, ami meg neked nem fog megfelelni :D
2020. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%

Hú, itt több ponton is rezeg a léc...


1, Igen, komoly. Felnőtt emberek. Ha nekik ez kell és olyan ember, aki ehhez passzol, akkor minden joguk megvan ahhoz, hogy eldönthessék, mit akarnak. Pont ugyanúgy, ahogy neked is. Ha nem passzoltok, akkor nem beszólogatni kell, hanem lapozni vagy elkönyvelni a másikat barátként/haverként.

(Csendben jegyezném meg, hogyha nem lenne saját életük és elvárásaik, akkor meg sokan a nyakukba nyomnák, hogy unalmas az életük és bármilyen nővel beérik.)


2, Ha valóban fiatal, értelmes, csinos, nem introvertált lány vagy, akkor felfogod, hogy nem egyforma mindenki. És, ha valóban ilyen lennél, akkor már rég sorban állnának érted a jobbnál jobb férfiak. Ha ez nincs így, még neten sem, akkor szerintem előbb egy kis önismereti utazást kéne tenned, mielőtt más embereken akadsz ki.


3, Egy csomó kapcsolatot látni, ahol az emberek szépen leszakadnak a barátaiktól, aztán 1-2 év után még egymásra is ráunnak, mert csak punnyadnak. Nincs életük, nincs kikapcsolódásuk, folyamatosan össze vannak zárva. A mesekönyvekben általában ez jól mutat, de a valóságban rendszerint nem. Itt is gyakran jönnek ilyen kérdések, amiben erről panaszkodnak.


4, Azt sem igazán értem, hogy neked miért probléma, hogy az emberek egy része kondizik, tehát ad az egészségére és bulizik is, tehát élvezi az életet. Oké, hogy ez nálad nem így van, nem ezek szórakoztatnak, nem ezek fontosak, de mi ezzel a problémád pontosan? Nem lesz attól valaki érettebb, hogy 100 kilósra hizlalja magát és a meccsnézés helyett a tévé előtt döglik.


5, "Érett gondolkodású, hozzám illő, 25-28 éves férfit szeretnék megismerni. Úgy érzem, ebben a korban már találhatnék olyan embert, aki nem azt mondja rám, hogy korlátoló vagyok, hanem azt, hogy ő is hasonló párkapcsolatra vágyik. Nem férjet keresek, de nem is ilyen dühítő, zsarnok, éretlen nyámnyila beképzelt embereket."

Találhatsz. Ja, hogy ő mondjuk nem fog kondizni, ezért eleve be sem húzod a társkeresőn, mert nem jön be a kinézete? Hát, igen... A társkeresésben olykor vannak kompromisszumok és jelen esetben úgy néz ki, hogy egy jobb kinézetű pasi nem fog neked otthon ülni folyamatosan.

És mivel ebbe a korosztályba tartozó férfi vagyok, rengeteg hasonló haverral, ezért hidd el: A lenéző, magad többnek képzelő szinted miatt menekülni fog előled minden normális férfi.

2020. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
70%

A kérdés az, hogy hol ismerkedsz? Ha a fő ismerkedési helyed a disco akkor ne nagyon számíts arra, hogy ott mély kapcsolatra tudsz szert tenni. Megvárod még a srácok mennek oda hozzád vagy kezdeményezel te is?

Egyébként milyen elvárásaid vannak még? Legyen egy háza, jól fizető munkája, sportos legyen de ne járjon állandóan kondiban, az se baj ha jóképű, ne legyen otthonülő de ne is lógjon a barátaival, mindemellett persze család-centrikus, kiváló humora legyen, udvariasság és előzékenység is jellemezze? Érzelmes de közben macsó is és mindezek mellett egy csomó ideje legyen még rád is? Legyen tapasztalt a nők terén de azért ne legyen előtted sok exe és egy-éjszakás kalandja.


Nehéz a kérdésedre felelni, mert alapjáraton nincs semmi extra az elvárásaidban ami ne lehetne alap egy kapcsolatban csak mégsem ilyen az élet általában(bár valószínűleg azért nem ismerem minden elvárásodat és a felsorolásom csak szarkasztikus volt).

Van olyan férfi akit keresel csak valószínűleg ő más igényeidnek nem fog megfelelni, sőt lehet, hogy még csak az érdeklődésedet sem kelti fel.

Ne értsd félre nem akarok veled most kötözködni de egy kapcsolatban gyakran sok kompromisszumot kell kötni, az pedig csak rajtad áll, hogy kit választasz magad mellé. És ragozhatnám még itt a gondolatmenetemet de így is hosszú lett és nem igazán vagy előrébb a problémádban.

2020. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Ramos ökle ***** válasza:
84%

Ezekre mindig azt mondom, h rossz helyen ismerkedsz. Ezernyi olyan srácot/férfit ismerek, akik nem állandóan a buli/pia/kondi/haverok sokszögben élnek. De amúgy, ha valaki ezt szereti, főleg úgy, h nincs senkije, akkor ez miért baj? Mondanak sokmindent, de mit vársz?

-Hé, mi lesz ha lesz nőd?

-Hát majd becsicskulok és elfelejtek minden havert.

Ezt? Nyilván ez egy szélsőséges példa, de az rossz kezdés, ha rögtön beleállnak valamibe, amit elvárnának tőlük.

Amúgy vannak olyanok, akik nem ilyenek, ráadásul sokan vannak, ahogy azt említettem is. Nézz körül jobban.

2020. márc. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nem vagyok évek óta egyedül, nem olyan rég kezdtem el ismerkedni, nem az a problémám, hogy sehol sem találok embert, aki megfelelne.


Egyszerűen rövid idő alatt számomra meghökkentő volt ennyi ilyen hozzáállású emberbe belefutni.


Ismétlem, nem bánom, ha vannak barátai, nekem is vannak. Nem bánom, ha edz, én is szoktam. Nem bánom, ha eljár bulizni, én is szeretek. De ha 8-16-ig dolgozik, és hetfő, szerda, péntek, vasárnap edzés, kedd vacsi Józsival, csütörtök esetleg velem valami, szombat buli, haverok, vasárnap edzés előtt ebéd anyunál, akkor nem ugyan azt keressük.



Milyen elvárásaim vannak?

Legyen nálam magasabb, legyen velem őszinte, valami fogjon meg a külsejében (lehet felőlem szőke, barna, vékonyabb, husibb), tudjak vele beszélgetni, nevetni, a barátom is és a szerelmem is legyen. Nem bánom, ha nekem kell az ágyban megtanítanom erre-arra, inkább egymást tanítsuk, mint hogy 20 lány legyen mögötte.


Nincsenek nagy elvárásaim, amikor párkapcsolatra vágytam, találtam is, csak idővel kisiklottak.


Egyszerűen meglepő, hogy 27-29 éves férfiak is a bulinál, haveroknál tartanak ilyen szinten.

2020. márc. 1. 21:51
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy előrébb lettél-e valamivel, de azért hozzátenném még azt, hogy ez a viselkedés nem csak a férfiak szokása 30 éves korukban. Ez nem kor és nem függő hanem a személyiségen múlik.
2020. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!