Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Találhatok magamnak partnert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Találhatok magamnak partnert a huszonéves-harmincas korosztályban, ha kicsit különc elképzeléseim vannak a jövőről?

Figyelt kérdés

Arra kérlek titeket, hogy ne azon lovagoljunk, hogy mit hogyan valósítanék meg vagy, hogy ki mennyire ért egyet az alábbiakkal. Eléggé körvonalazódik bennem, hogy hogyan szeretném élni az életemet, és mivel nem ez a fő csapás a fiataloknál, ezért attól tartok, hogy partnert nem találnék magamnak. Szerintetek mennyire reális, hogy egy hozzám hasonló "elvarázsolt" embert leljek fel?


- olyan embert szeretnék magam mellé aki kicsit filozófus/spirituális beállítottságú, érdeklik a metafizikai kérdések

- fontos számára, hogy minél erényesebb életet éljen, stabil értékrendszere van, erkölcsös, és tökélyre akarja magát ilyen téren csiszolni, legalábbis erre törekszik

- kicsit ki van ábrándulva a fogyasztói társadalomból

- eljönne velem nem hagyományos módon utazni, akár több hónapra is, különböző kultúrákat megtapasztalni, helyi családokkal élni

- szereti a természeteket, művészeteket, tudományt, szabadidejében ezzel foglalkozik

- szorgalmas, kétkezi munkákat kitanulni nem rest

- hajlandó velem egy vidéki vagy erdélyi parasztházba költözni és földdel, növényekkel, esetleg állatokkal foglalkozni később, minél önállóbban lenni (miután megkerestük a pénzt és kiuataztuk magunkat)

- aktívan ápolná velem a magyar kultúrát, magyar tradíciókat, a magyarságnak fontos szerepe lenne az életünkben

- örök érdeklődő természetű, nyitott gondolkodású

- aktív, inkább túlmozgásos, mint henyélő típus

- rajong a természetért és velem tartana az egyik kedvenc tevékenységemnél, a hosszútávú túrázásnál, gyaloglásnál, (több száz km-ek) zarándokutak (nem vallásos indíttatással)

- huszonéves, vagy harmincas


2020. júl. 19. 21:09
A kérdező szavazást indított:
Igen, vannak hozzád hasonlóak, biztos találsz
Lehetséges, de nehéz lesz ilyet találni
Nem hinném, hogy sok szerencsével fogsz járni, nem sokan vállalnák ezt
32 szavazat
1 2 3
 1/23 Lachesys ***** válasza:
96%

szerintem találhatsz ilyet, pl főleg hagyományőrző sportokat végző lányok között érdemes kezdened alapból. pl lovasíjász, vagy néptáncos lányok. kicsit azon bukhat talán az egész, hogy egyrészt egy elég szabadszellemű, "hippis" utazgató életvitelre is vevő lányt keresel, de emellé keresztényi szintű erkölcsöt is szeretnél. szerintem ez a kettő ami nem biztos hogy olyan gyakran párosul egy emberben. persze ne add fel a keresést, de talán érdemes elgondolkodnod hogy ha pl volt már barátja és lefeküdtek attól még nem erkölcstelen a mai értékrend szerint az a lány, és baromi ritka és kb csak vallási gyülekezetbe járóknál fordul elő a szüzesség és az "erkölcsös" életre való ilyenfajta törekvés.


sok sikert!

2020. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

1-es bekezdés: "olyan embert szeretnék magam mellé aki kicsit filozófus/spirituális....."---> ilyenből nem sok van


2-es bekezdés: "fontos számára, hogy minél erényesebb életet éljen..." ---> ilyen viszont több van. Ez mondhatni általánosabb kérés.


3-as bekezdés: fogyasztói társadalom--> háát még ez sem ritka


4-es bekezdés: "eljönne velem nem hagyományos módon utazni..." ---> Ehhez k**úrvajó állása kell , hogy legyen hogy ennyi szabadideje legyen és k**úrvasok pénze....


5-ös bekezdés: "- hajlandó velem egy vidéki vagy erdélyi parasztházba költözni és földdel..." ---> talán találsz remetéket de nem sokat


6-os bekezdés: "Magyar kltúra...."---> ebben viszont nem vagyok biztos, ebből kevés van..


7,8,9,10-es bekezdés ---> ilyen több van, ezt nem nehéz találni.


De az, hogy ez az összes kritérium 1 emberben legyen....


Háát jobb ha nem csak Magyarországon ismerkedsz hanem az egész BOLYGÓN mert akkor találhatsz valakit.

2020. júl. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Szia! Én a lány vagyok. A szexuális előzményeket nem sorolom az erkölcstelen kategóriába, nem teljesen ilyen "keresztényi" értelemben gondolom, jobb szó talán az erényesség. :) Köszönöm a biztató választ.

Valóban van benne valami hippis, bár én nem tekintem magamat annak.

2020. júl. 19. 21:17
 4/23 A kérdező kommentje:

4-es: nem kell sok pénz ehhez, én már tökélyre fejlesztettem az olcsó utazás művészetét. Én itt nem olyan utazásokra gondolok, hogy Párizsban 5 csillagos szálloda két héten keresztül. Eldugott, vidéki településeken együtt éltem helyiekkel, ott ismerhető meg igazán a helyi kultúra.


Köszi a válaszod! :)

2020. júl. 19. 21:20
 5/23 Lachesys ***** válasza:
100%

ja, bocsi :D ritka itt ilyen kérdésnél a női kérdező

a hippiset direkt tettem zárójelbe, igazából csak erre a vándor nem a holnapon aggodalmaskodó természetre utaltam vele.

ha a helyedben lennék akkor csatlakoznék valami hagyományőrző egyesülethet, én amúgy pl a kassai lovasíjászattal szemezek már nagyon nagyon régóta, baromira vonz az a fajta életvitel, a magyarság mint olyan megélése, csak pesti vagyok és a munkám is ideköt jelenleg. de az a tervem, hogy ha megvan a belgyógyász szakvizsgám elmegyek háziorvosnak egy kisebb településre, ahol lovakat is tarthatok majd. én is lány vagyok amúgy :D

2020. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok az a nagy helyzet, hogy ezek külön külön nagyon sok emberben megvannak, DE annak az esélye, hogy ezek a tulajdonságok együtt EGY EMBERBEN meglegyenek gyakorlatilag egyenlő a nullával.


Amúgy sem jó ha az ember mindenféle elvárásokat támaszt, mert az már egyrészt nem lesz feltétel nélküli szeretet, másrészt úgyse abba szeretsz bele, ez jön magától, hiába lenne meg egy emberben az összes tulajdonság (ami egyszerűen nonszensz), akkor sem biztos, hogy összeillenétek, mert ott a külső is, nem elhanyagolható, nem megkerülhető, számít az is, hiába mondják, hogy nem, akkor is számít, ne ezzel legyél elfoglalva, mert minél inkább leszűkíted a kört, annál nagyobb a valószínűsége, hogy egyedül maradsz.

2020. júl. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ne is mondd, én is sokat foglalkozok a Kassai-féle lovasíjászattal, most is a könyvét olvasom. A lovaglás és az íjászat érdekel, íjászni járok is, de valamiért a kettő együtt nem vonzz, csak Kassai világa.

Sok szerencsét kívánok neked is, jól hangzik a tervezett életutad!

2020. júl. 19. 21:31
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük sorban:


A hagyományőrzés tetszik, a fogyasztói társadalmat én nem élem, az íjászat nagyon király, elakarom kezdeni, szorgalmas vagyok de nem fogok kitanulni semmilyen szakmát már, tanultam eleget, és a munkámat szeretem. Földművelés ellenben nincs ellenemre háztáji szinten (faluról származom).


Viszont ez a hosszú idejű utazgatás nem bejövős, pont azért mert dolgozó ember vagyok, nem fér bele.


Amúgy alapvetően szimpatikus elgondolások.


27/F

2020. júl. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
#6 igazad van teljesen, viszont én napról napra égetőbb vágyat érzek, hogy ilyenné váljak, mert különben meghasonulok. Úgy érzem, hogy egyre kevesebb kompromisszumot tudok kötni a jelenlegi életvitelemmel, azon részével, ami elüt a fenti normáimtól.
2020. júl. 19. 21:34
 10/23 A kérdező kommentje:
#8 köszi a választ, örülök, hogy hasonlóan gondolkodsz. Nem igazán szakmára gondolok, hanem ilyen ezermester típusra. A ház körül fenálló problémák megoldása a férfi részéről. Sajnos műszaki érzékem nekem nincs, tanulok ám, de lassan.
2020. júl. 19. 21:36
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!