Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ismerkedés, társkeresés tudja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedés, társkeresés tudja feledtetni a szakítást? Van értelme ezzel foglalkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan egy éve szakítottunk (pontosabban szakított velem az ex-feleségem), és eddig nem nagyon mutattam jelét az ismerkedésre. Vágy valahol van rá, de elkezdem mindig megmagyarázni, hogy miért is nem kéne. A gyerek, még nem engedtem el, nem állok készen, jó nekem nők nélkül, izgulás faktor, stb stb.


Igazából ott lettem figyelmes a megmagyarázásra, amikor külföldön voltam a munkavégzésem miatt, és elkezdtem beszélgetni a hotel recepciósával, mosolygott, közvetlen volt, stb. Én meg azt éreztem, hogy hoppá. Aztán 1-2 nap múlva elkezdtem megmagyarázni magamnak, hogy á, jó ez így, minek ide nő, stb.


De hogy ez csak megmagyarázás, kombinálás, agyalás.


Szóval van így értelme itthon elkezdeni ismerkedni? Vagy ez érződni fog? Nyáron próbálkoztam, de nem nagyon írt senki, akinek írtam, max 1-2 nő, hogy kösz nem. Próbáltam Badoot, Tindert, Elittársat, Randivonalat, Parom.hu-t, stb. Még a Padaamot is, de az nagyon tré volt.


Most lehet megpróbálnám újra, de valahogy a hozzáállásom ilyen megmagyarázós lett. Volt valaki hasonló cipőben, hogy ideje lett volna már továbblépni, de nem mert, nem akart, kombinált, stb?



2020. szept. 24. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Ne társat keress, hanem egy pszichológust. Egy év után még mindig ezen agyalni, kombinálni nem normális.
2020. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A szakítás feldolgozása, annak tempója teljesen egyéni, valaki hamar túlteszi rajta magát, valaki meg lassabban. Valakinek akár évekbe is telhet. Mondják ezt a pszichológusok, ha már velük dobálózunk. :)


Nem utolsó sorban a közös gyerek miatt nem olyan a dolog, mint egy klasszik szakítás, hogy telefonszám kitöröl és elfelejt. A gyerek miatt (ha még csak alap szinten is), de kapcsolatban vagyok az exszel. Nem mondom, hogy nagyon nagy nehezítő tényező, de meg kell tanulni így újra kezdeni, hogy az ex félig-meddig benne van, és lesz az életemben.

2020. szept. 24. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért egy 1 év még nem sok idő, pláne ha házasságról, közös gyerekről van szó. Én a helyedben nem erőltetném, mármint az ilyen társkereső oldalakat, viszont ha szembejön valaki, és nyitott rád, ahogy az a recepciós is akár az volt, akkor próbáld meg. Max nem sikerül. De kifejezetten azért nem keresnék senkit, hogy segítsen túllépni az előzőn, ez már rossz hozzáállás és rossz alap.
2020. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a figyelemelterelés... eltereli a figyelmedet. Lényegében ennyi. Teljesen mindegy, hogy neked ezt most a sportolás jelenti, család, barátok, bulizás, ismerkedés, munka, akármi..


A lényege az, hogy amíg eltereled a figyelmedet, addig nem gondolkodsz a múlton.


A megszakadt lelki köteléket pedig mamd az idő gyógyítja be. Érdemes utánaolvasni a gyásznak. Tudomány mindent megold 👨‍🏫

2020. szept. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!