Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy életen át hordozom egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy életen át hordozom egy nárcisztikus apa nevelési következményeit, így párkapcsolataim mindig zsákutcába torkollanak. Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

33 éves férfi vagyok, sajnos egy olyan családban nőttem fel, ahol apám utolsó helyre helyezett el rangsorban, de félelmetesen sokat követelt, verbálisan alázott és degradált. Első a karrierje volt, a felsőbb rangú kollégák, a kifelé élés, a legaljasodó bulik, kérkedés azzal, hogy mi milyen egy tökéletes család vagyunk. Egy díszlet gyerek voltam. Sosem foglalkozott velem, mert "hát én csak egy gyerek vagyok, egy gyerekkel meg nem lehet magasröptű eszmefuttatatásokat folytatni". Kiskoromban kiköltöztünk egy olcsó külterületi, közmű nélküli gyümölcsösbe, ahol csak üdülők voltak, mert ott meg tudott fizetni egy olyan házat, ami viszonylag csilli-villi volt. Onnantól kezdve több száz vendég járt nálunk, mutatva, hogy mi milyen tökéletes mintacsalád vagyunk. Mindig azt kívántam gyerekként, hogy bárcsak egyetlen nap annyit foglalkozna velem apám, mint a legutolsó tizedrangú cimborájával!


Egyetlen játszópajtásom sem volt azon a tanyasi jellegű környéken, csak hugom. Így többnyire egész gyerekkorom azzal telt, hogy magányosan legóztam. Anyám egy szürke kisegér volt mellette, egész nap főzött-takarított, sosem látta apám egyetlen hibáját sem.


Apám 10 évvel ezelőtt meghalt alig 51 éves korában. Azóta is szégyellem, hogy a temetésén nem sírtam, pedig minden rokonom körülöttem zokogott.


Ma szorongok, egyik rossz párkapcsolatból esek a másikba. Apám szélsőségesen extrovertált jelleme ellenére én egy befeléforduló, emberkerülő, magányos, örök negatív ember lettem, azonban én is érzem magamon a nárcizmus jeleit amitől összerezzenek. A kapcsolataim rendre véget érnek 2 éven belül. Először nagy szerelem, mindent megteszek a nőért, azért valami elromlik, szépen megbeszélve csendesen sose tudok szakítani, pedig introvertált vagyok. Van erre megoldás szerintetek? Pszichológus segíthet? Nem akarok így élni tovább, kiegyensúlyzotott ember akarok lenni, hogy normális párkapcsolatom legyen.



2020. okt. 22. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet rajta változtatni. Első körben keress fel egy pszichológust.
2020. okt. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van nálam is, bár én nő vagyok.

Azt hittem saját magam meg tudom oldani, akarattal, tudatossággal. Tényleg keress fel egy pszichológust, nekem sokat segített.

25N

2020. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvos kell neked. Már ott tartasz hogy apád a hibás mindenért amit teszel. Ezeket kéne rendezni , mert ha elfogadod hogy a cselekedeteidert te vagy a felelős akkor már minden jobb lesz
2020. okt. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Hasonló gyerekkorom volt nekem is. Semmit nem kaptam apámtól! Miközben a barátnőim autót,lakást kaptak az érettségi után.


37/N

2020. okt. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4: megyek, arcon köpni apámat mert nem adott nekem kecot.


Ja nem is, kapott tőlem egyet amiben most el... Ezt is elcsesztem

2020. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichologus kene es mem cipelned tovabb
2020. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj el családállításra.
2020. okt. 23. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!