Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy közösségben valakinél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy közösségben valakinél tett rossz benyomás után a többi lánynál is le vagyok írva?

Figyelt kérdés
Például egy kollégiumi közösségben, egyetemi tanulócsoportban stb. gyakori hogy akármilyen okból elkönyvelnek valakit, majd ha társkeresési céllal érdeklődne a srác valaki iránt ugyanazon közösségből, amint szóba kerül a neve, megpróbálnák a lányt lebeszélni "mert hogy ő ilyen meg olyan"? Viszonylag kis létszámú egyetemre járok, így majdnem minden karról/szakról van az embereknek ismerőse, leginkább kollégiumból, vagyis az előbb leírt jelenséget baromi nehéz lenne elkerülni. Tapasztalatokat szívesen meghallgatok.

2020. nov. 3. 00:14
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Én azt vettem észre, hogy egy egyetemi, sokszor egy légtérben levés kiégeti az érdeklődést...

Meg azt, hogy amikor először "összejön" a csapat, akkor sokszor létre jönnek apróbb kavarások, majd ez ellaposodik, és beáll ez a totál érdektelenség. Unalmasnak tartanak. És akkor itt jön az, hogy ha a szaktársadat rólad kérdezik, akkor benne felidéződnek az unalmas, szürke hétköznapok, eszebe jut, hogy mindig ugyanazt a két pulcsit hordod 2 éve, megfigyelte, hogy hülyén nevetsz, keveset beszélsz, mindig a folyosón eszed a hülye szendvicsed...stb. na most ha nem vagytok közeli viszonyban, akkor hasonló unalmas, negatív dolgokat tud majd rólad megőrizni.

És persze nem általánosítanék, nekem mint átlagos srácnak ez a véleményem.

2020. nov. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
1-es vagyok: még annyi, hogy a fentiek akkor igazak, ha totál közömbös vagy számára, vagy rosszabb. Ha bejössz neki nyilván akkor már nem helytálló amit írtam.
2020. nov. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy mi ez a rossz benyomás konkrétan?

Mi rosszat tettél, ami miatt leírtak? Pl. elözőleg megcsaltad, vagy átverted az egyik lányt, akkor ez esetben nem csoda, ha a másikat is leakarják beszélni rólad...

Ilyenkor nem is értem, hogy min csodálkozik az ember.

Ha csak úgy tettél “rossz benyomást”, hogy unalmas voltál, vagy ilyesmi, az általában nem ok arra, hogy ellened forduljon bárki is.

Ha rossz véleménnyel is voltak rólad ilyen okból, akkor is változhat a helyzet szerintem, ez rajtad is áll.

2020. nov. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztaltam, hogy akit “leírnak”, és az illető némi önbizalomhiánnyal is küzd, akkor nem tesz a címkézés ellen, hanem beletörődik, és onnantól kezdve megbélyegzi a kapcsolatait, nem mer kibontakozni sem, mert fél az elítéléstől, nem változtat.

Ilyen esetben nem tudom, hogy a közösséget kellene-e föltétlenül hibáztatni. Végülis nem mindenki ad a barátai véleményére, tehát attól, hogy negatív véleményt adtak rólad, még nem fog minden lány instant lemondani rólad. Ez a te hozzáállásodtól is függ, végülis ebből olyan helyzet kerekedik ki, ami neked is kínos lehet, mert ha párkapcsolatban vagy az illető lánnyal, akkor elvileg elvárná, hogy valamennyire jóban legyél a barátikörével is. Gondolom ezesetben kivonnád magad, az meg elég rosszul venné ki magát, ha kizárnád a barátikörét, aztán mintha a lánynak szégyelnie kellene magát, amikor veled mutatkozik a barátai előtt, akikkel te is ellenszenvezel.

2020. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


#3 Alapvetően nem vagyok társaságkereső ember, nehezen nyílok meg ismeretleneknek, és a jellemem barátságtalannak tűnhet másoknak (családból is baráti körből is mondták, hogy "fenyegető" tekintetem van, és eléggé kiüt rajtam ha nem érdekel egy ember mondanivalója), ezért ritkán kezdeményeznek velem beszélgetést. Nem vagyok kollégista (beutazok), hétköznap nem járok el bulikba és a campuson is csak általában annyi időt töltök, amíg lemennek az órák, így a közösségi élet 90%-ából alapból kiestem, és sajnos a korábban megismert szaktársaktól is elhidegültem. Sajnos ezek miatt leginkább a hozzám hasonló "antiszociális" tagokat tudok bevonzani mellém, így az ismeretségi köröm sem a legpozitívabb (embert barátjáról ugyebár...).

2020. nov. 3. 13:13
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

#5 Végülis amikor kikezdesz egy csajjal (aki nem épp antiszociális típus), akkor mit vársz egy ilyen kapcsolattól?

Alapjáraton különböznek a szokásaitok, nem értenétek meg egymást annyira. Lehet, hogy te csak 1 társra vágynál, hogy ne legyél egyedül, de közben kivonnád magad a szociális tevékenységekből, nem szívesen mutatkoztál az illető lány baráti körében. Csodálkozol azon, ha egy ilyen lányt (szociálisabb félét) zavarhat a barátságtalan viselkedésed?

Már bocs, de nekem úgy tűnik, hogy itt nem az a baj, hogy "le vagy írva", hanem konkrétan a személyiséged miatt nem akar összejönni veled, mert nem jönnek be neki az antiszoc pasik...

2020. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Pont, hogy nem vagyok antiszociális, vannak barátaim és ismerőseim a lakhelyemen akikkel rendszeresen találkozom, meg nyilván hazai pályán könnyebb. Nem érzem magam kellemetlenül ha ismeretlen emberekkel kell beszélnem, főleg ha van valamilyen kapcsolódási pont. De mint írtam, egyrészt az egyetemen korlátozottak a lehetőségeim hogy ezt bebizonyítsam, mivel kevés időt töltök ott, másrészt meg nem fogom újraszervezni az egész életem azért csak hogy megfeleljek másoknak.
2020. nov. 3. 15:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy bármilyen közösségben az, aki más(ok) véleménye alapján ítél meg téged, ...az általában egy naiv, könnyen irányítható, manipulálható kis buta görcs. 😉 Ergo nem veszítesz semmit, ha a minőségi kapcsolatokra hajtasz.
2020. nov. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 A leírásod alapján eléggé annak tűntél.

Ez végülis nézőpont kérdése.

Ha te nem is tartod magad annak, attól még lehet, hogy valaki más ezt másképp ítéli meg.

Pl. Egy adott csaj elvárja a pasijától, hogy jól-szocializált, kicsit “bulizós típus” legyen, akkor veled nemigen tud mit kezdeni.

Bár mielőtt félreértenél, nem állítottam, hogy baj lenne veled vagy a személyiségeddel... csupán azt, hogy a megfelelő lánynál kell próbálkozni, természetes, hogy nem tudsz mindenkinek megfelelni.

2020. nov. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!