Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fogyatékossággal élő emberekne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogyatékossággal élő embereknek mennyivel nehezebb párt találni? (Amputáció, lebénult végtag, vakság)

Figyelt kérdés

2020. nov. 21. 00:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Talán valamivel nehezebb. Abban az esetben persze, ha olyan partnert szeretnének, aki nem él fogyatékkal. Mert ez bizony nehéz. EGy olyan ember aki nemj él fogyatékkal nem feltétlenül tud kellőképpen alkalmazkodni a másikhoz. De azért egyáltalán nem lehetetlen. Ismerek fogyatékkal élőket - köztük magamat is - boldog kiegyensúlyozott kapcsolatban, házasságban.
2020. nov. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha kikötés, hogy kifejezetten dekoratív legyen és ne legyen fogyatékja a kiszemeltnek, akkor elég necces úgy. De ha dolgozik magán és próbálja az állapotából a legtöbbet kihozni, simán lehet párja neki is, lsd Mosolyka, aki kerekesszékes.
2020. nov. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

"Ha kikötés, hogy kifejezetten dekoratív legyen"


Foleg, ha vak az ember....

2020. nov. 21. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Egyszer komolyan olvastam egy hozzászólást, hogy neki fontos, hogy a környezete ne lássa a párját randának, ha vak, ha nem. Sajnos, ezt nem én találtam ki, 3-as.2-es voltam.
2020. nov. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Egy egészségesnek se könnyű....de nekem is volt fogyatékos párom, ő adta a legtöbbet érzelmileg...
2020. nov. 21. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Attól is függ, hogy mennyire önálló. Egy fiatal férfit ismerek fél lábbal, és egy középkorút fél karral, mindkettőnek van felesége. Ugyanolyan életet élnek, mint bárki más. Egy nőt is szoktam látni, fél karral, neki is családja van.

Süketség, vagy ha süketnéma, már nehezebb, de a jelnyelv is tanulható.

Inkább akkor lesz ezekből komoly hátrány, ha valaki a mindennapokban segítségre szorul, és/Vagy öröklődik.

2020. nov. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Biztos nehezebb. Alapból nehezebben, kevesebben fogadják el a fogyatékkal élőket. Mellette ha nem tud teljes életet élni az illető, tehát nincs munkahelye (mert azt is nehezebben lehet találni), nincs társasága, akkor még nagyon lehetősége sincs az ismerkedésre. (Mert ugye itt a netes ismerkedés nem túl előnyös, hisz a fogyaték miatt a személyiségükkel kell megfogni a másikat. A neten meg az kap szerepet utoljára) Akkor ott van még a saját maga elfogadása, sikerült-e neki, meg amit már írtak is, válogat-e, hogy csak egészséges emberrel jön össze.
2020. nov. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Vakon látóval nehéz. Énhiába írom oda, hogy egyedül élek, önállóan, és, hogy egyetemet végeztem, felszívódnak azonnal. Nem értem ezeket a nőket, miért nem lehet megismerni, és utána ítélni. Máshol legalább van annyi gerinc az emberben, hogy odaírja egy válaszban hogy nem akar így ismerkedni, de itt nincs. Nem bánt meg vele senki, becsületes dolog ezt leírni.


Én csak annyit szeretnék, hogy lásson az illető, nem baj, ha más testi fogyatéka van.

Elvárom, hogy dekoratív legyen! :D ezen jót röhögtem.

2020. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Érintett vagyok, esély egyenlő a 0-val.
2020. nov. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Egészséges férfiként több évig éltem amputált nővel és lehet, hogy csak én tapasztaltam ilyet, de emberileg és érzelmileg többet kaptam tőle. Természetesen több kapcsolatom volt már nem mozgássérült hölggyel is, hogy ilyet gondoljak. Ezért ha úgy hozza a sors, akkor nem ezen múlna a párkapcsolat.
2020. nov. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!