Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért mondják (különösen ezen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják (különösen ezen az oldalon), hogy a nők csak a külsőre mennek? Szerintetek melyik nem tagjainak fontosabb a külső?

Figyelt kérdés

26 éves biszexuális férfi vagyok, mindkét nemmel kapcsolatban van tapasztalatom. Úgy gondolom, hogy nagy általánosságban a nők sokkal megengedőbbek a külsőmmel kapcsolatban.


Nagyjából elégedett vagyok magammal, viszont most épp rossz formában vagyok. Elhanyagoltam a testemet (kb. 10 kg fölösleg), és alapvetően saját magamat is. Ösztönösen úgy érzem, hogy még ennek ellenére is simán mernék nőknél kezdeményezni, de meleg férfiaknál már nem, mert a többség szerintem visszautasítana.


Már mindkét nemmel volt párkapcsolatom, és lányok mellett sokkal inkább biztonságban éreztem magam érzelmileg. Amikor fiúkkal jártam, akkor végig úgy éreztem mindannyiuknál, hogy a kapcsolatunk 90 százaléka a külsőn alapszik. (Pedig komoly párkapcsolatok voltak és nem szexkapcsolatok.) Sokkal jobban éreztem a levegőben a felszínességet, mint amikor lánnyal jártam.


Tudom, hogy minden egyénfüggő és nem nemfüggő, de azért általános sémák mégiscsak vannak. Én elég erőteljesen azt tapasztalom, hogy a nőknek tizedannyira nem kell megfelelni külső terén, mint a férfiaknak. Ezért nem értem, hogy miért a nők vannak legtöbbször válogatósnak kikiáltva.


Szívesen meghallgatom bárki véleményét, aki beszélgetni szeretne erről.



2021. márc. 25. 00:21
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
79%

Ez egy elterjedt hiedelem, amit olyan pasik terjesztenek, akiknek nincsenek tapasztalataik a nőkkel, (vagy csak nagyon kevés van), továbbá sikertelenek, nem akarnak változatni. Azoknak fogásnak ez jó, hogy hát igen, ők nem Brad Pitt, ezért vannak azon a szinten, ahol.


A valóság ezzel szemben az, hogy a nők jóval elnézőbbek a külsővel, mint a pasik. A férfiak azok, akiknek nagyobb elválásaik vannak - egy részük feltehetően dobná az átlagos barátnőjét egy Victoria's secret modellért, ha tehetné.

2021. márc. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
68%

Tudományosan bizonyított tény, hogy a férfiaknak fontosabb a látvány. Mondanám, hogy ez nem ilyen egyértelmű a párkeresésben, de nézd meg, hány nagy nulla, ellenben szép csajnak pitiznek. Nagyon sokan még a szarát is felennék egy szép nőnek, annyi pénzt vernek el egy szebb pinára, amennyit egy nő még magára sem szívesen költ, nemhogy egy jól kinéző, ostoba senkire, aki alkalmatlan normális kapcsolatra. A férfiak nagyon szeretnek magukat díszt venni szép nő formájában.


Sokkal nagyobb ügyet csinálnak az alakból, a korból, a nemiszervek formájából. Határozottan fontosabb ez nekik.

2021. márc. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
91%

Mindjárt megjelennek azok a válaszok, amik szerint vagy:

- a meleg / biszex férfi más faj, mint a hetero

- ez egy kamu poszt, amit egy nő írt


Egyébként én is azt érzem, hogy a férfiak között több van, akinek komoly kapcsolatra legalábbis sokkal nagyobb, vagy magához képest irreálisabb külső elvárásai vannak. Mert azt azért ne vegyük bele, hogy páran annyira p..ihiányosak, hogy már-már egy szimpatikus nőstény kecske is játszik náluk, azért nem az a többség.

2021. márc. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként meg mindenki abba kapaszkodik, amit ő maga nem tud megadni, és a legfelszínesebb elvárásnak tűnik. Ő nem lehet hibás, neki tökéletes a személyisége. Ha nem médiaideál típus külsőre, a lehető legkönnyebb erre fogni a sikertelenséget. Ha meg csóró, a pénzre... láttam már olyat is, hogy "láttam egy nőt egy koszos pasival, én meg rendesen mosakszom... ma már a nők az igénytelenekre mennek".
2021. márc. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
66%

Nem mondom egyik nemre sem, hogy CSAK a külsőre megy, mert valamilyen szinten mindkét nemnél jelen van. Viszont, egyértelműen a nőkre jellemzőbb, hogy a külső alapján jobban válogatnak. Természetesen, mivel ebben a kategóriában sokkal több a nő, ezért a válaszomat majd jól megszórják piros kezecskékkel, de ha én érvelek, légyszi, tegyétek ti is. Szóval, az érveim:

- Férfiaktól nem hallani (vagy nagyon ritkán) azt, hogy mennyire igénytelen és ronda a másik nem. Nőktől rendszeresen hallani és ezen az oldalon is olvasni.

- Tinderen a pasik egy csomó csajt behúznak, a nők viszont kevés férfit. (Persze, lehet jönni a leírással, de már megvizsgálták és az emberek több, mint 90%-a a képet nézi leginkább.)

- Elég gyakori jelenség, hogy egy jó kinézetű férfi átver rengeteg, de tényleg rengeteg nőt és csak szexre megy. Ezek a nők mind az állítják, hogy nem a kinézet miatt voltak a férfival. Ha ez valóban így lenne, akkor rengeteg átlagos pasi is simán befűzne így egy csomó csajt, mégsem történik meg. (Néhánya, néhány csajt talán.)

- Ha mondjuk elugrunk egy kondiba, rengeteg olyan férfit találhatunk, aki kidolgozta a saját testét, de a barátnője átlagos vagy elhízott. Fordítva, ilyen maximum 40-50 éves kor felett létezik. (Persze, néhány kivétel van.)

- Teljesen tipikus panaszkodás a nők részéről, hogy "nem találnak egy normális pasit sem", miközben a környezetükben van több átlagos kinézetű férfi, aki normális. Mégis, csak a jobban kinéző, de nem normális (agresszív, nem törődöm, csak szexre hajtó) srácokat választják. Újra és újra.


TERMÉSZETESEN MINDENBŐL VAN KIVÉTEL és igen, ezek nagy általánosítások. Ezen nem kell megsértődni, néhány dolog az egyik nemre, néhány dolog a másik nemre jellemző. Mielőtt jönne a szokásos érvmentes incelezés meg hasonló szöveg, gyorsan írok a pasikról is negatívat, mert náluk is van: A pasikra pl. jellemző, hogy kéretlenül küldenek a nemiszervükről képet.


És, most a felettem lévő valótlanságokra:


"A valóság ezzel szemben az, hogy a nők jóval elnézőbbek a külsővel, mint a pasik. A férfiak azok, akiknek nagyobb elválásaik vannak - egy részük feltehetően dobná az átlagos barátnőjét egy Victoria's secret modellért, ha tehetné."

Tipikus gyk-s női hazugság. De, tényleg. Ezt sehol máshol nem lehet hallani. Mindenhol máshol azt látni, hogy a pasik akárkit dugnának, akin van punci és a többségük simán tolja a simpet, ha rájuk mosolyog egy nő.


"Tudományosan bizonyított tény, hogy a férfiaknak fontosabb a látvány."

Ezt is csak ezen az oldalon látni és csak nőktől. Nem, ez nem bizonyított tudományosan. Sőt, a társkeresős felmérések szerint, a nők bőőőven válogatósabbak külső terén.


"A férfiak nagyon szeretnek magukat díszt venni szép nő formájában."

Ez mindkét nemre jellemző.


Egyébként, a témával kapcsolatban tegyük hozzá, hogy a melegeknél jellemzőbb a hiúság a külsővel kapcsolatban. Mozgok ilyen körökben és sok meleg ezzel is nőiesebb próbál lenni. A leszbikus nőknél ez nincs annyira ott.

2021. márc. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek az eddigi válaszokat!


"Mindjárt megjelennek azok a válaszok, amik szerint vagy:


- a meleg / biszex férfi más faj, mint a hetero

- ez egy kamu poszt, amit egy nő írt"


Szó szerint ugyanez járt a fejemben, mialatt a kérdést fogalmaztam, hogy majd mindenki a 2 dolog valamelyikével fog támadni.


Férfi véleményeket is szívesen olvasgatok. Ez a poszt egyáltalán nem ellenük született, egyrészt mert én is az vagyok, másrészt mert tudom, hogy bőven vannak kivételek. Mindkét nemnek vannak előnyös és hátrányos tulajdonságai. Nőkről is lehetne "elmarasztaló" és kicsit általánosító kérdéseket kiírni, de engem most ez a téma foglalkoztat.

2021. márc. 25. 01:30
 7/44 anonim ***** válasza:
34%
a nők 2 dologra mennek:külső és pénz.jó állásod legyen is. f
2021. márc. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Most látom 5-ös válaszoló, hogy írtál. Rögtön elolvasom, és felpontozlak, bármit is írtál. Köszönöm!
2021. márc. 25. 01:32
 9/44 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló, sok szempontból elfogadom a véleményedet (ahogyan a női válaszolókét is), de azért némileg kiegészíteném.


"Ha mondjuk elugrunk egy kondiba, rengeteg olyan férfit találhatunk, aki kidolgozta a saját testét, de a barátnője átlagos vagy elhízott."


Az átlagossal mi a baj? Az elhízott barátnő pedig szerintem egy szinte elhanyagolható kisebbség kondis körökben. Ha mégis előfordul, akkor valószínűleg azért, mert (csúnyán mondva) kifejezetten ez a srác fétise, és semmiképpen sem azért, mert ez jutott.


Még annyit mondanék (már megint a súly példával fogok jönni), hogy én nagyon hízékony vagyok, de szerencsére nem vagyok elhízva. Ha elengedném magam, akkor a legtöbb lány +30 kilónál finoman jelezne, hogy figyeljek oda, viszont a legtöbb srác +10 kilónál szó nélkül dobbantana mellőlem. Türelemben óriási különbségek vannak.


"Egyébként, a témával kapcsolatban tegyük hozzá, hogy a melegeknél jellemzőbb a hiúság a külsővel kapcsolatban. Mozgok ilyen körökben és sok meleg ezzel is nőiesebb próbál lenni."


Ez is igaz, de hozzá kell tennem, hogy én és a volt barátaim mind maszkulinak voltunk. Nem voltunk hiúbbak egy átlagos hetero férfinál, de velem szemben magasabb külső elvárásokat tapasztaltam részükről.

2021. márc. 25. 01:57
 10/44 A kérdező kommentje:

"Még annyit mondanék (már megint a súly példával fogok jönni), hogy én nagyon hízékony vagyok, de szerencsére nem vagyok elhízva. Ha elengedném magam, akkor a legtöbb lány +30 kilónál finoman jelezne, hogy figyeljek oda, viszont a legtöbb srác +10 kilónál szó nélkül dobbantana mellőlem. Türelemben óriási különbségek vannak."


Itt egy már meglévő párkapcsolatra gondolok természetesen, nem ismerkedésre.

2021. márc. 25. 02:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!