Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy oldható ez fel, h félek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldható ez fel, h félek elköteleződni valaki mellett, de közben meg feleslegesnek érzem magam társ nélkül?

Figyelt kérdés
20-as éveim végét taposó férfi vagyok, jó képességekkel,jól nézek ki,látszólag jól élek,de valójában baromi szarul vagyok. Tulajdonképpen azt érzem, hogy teljesen mindegy, mit csinálok, senkit nem érdekel. Gyerekkoromban a szüleim a teljesítményem alapján ítéltek meg,ezért nagyon teljesítménykényszeres lettem, elvégeztem több egyetemi szakot,majd Y generációsan munkahelyről munkahelyre járok,képzem magam,egész új területeken próbálom ki magam, sok sikert elérek, de ez az egész csak amolyan kompenzáció. A szüleimtől már rég elköltöztem, alig találkozom velük és már egyáltalán nem érdekli őket,h mit érek el vagy mit nem. Mindenki más esetében is az a helyzet, h vannak barátaim akikkel jól elvagyok néha,de a többség csak akkor keres ha valamit kérni akarnak. Most nagyjából egy hónap eltelt úgy,h az ég világon senki nem keresett, csak a melót csináltam,kajáltam,edzettem és néztem a sorozatokat, fel is szívódhattam volna, az se tűnt volna fel senkinek. Na most ha lenne egy társam,akkor nyilván nem érezném ezt a feleslegesség érzést,de ugyanakkor van egy visszatartó erő, h csak azért nem akarok belemenni egy kapcsolatba,h a bennem lévő ürességet kitöltse valami(vagy valaki), de persze lehet ,h csak szimplán félek az elköteleződéstől,mert a szüleimtől csak rossz mintát láttam ezzel kapcsolatban.
2021. ápr. 2. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Neked még nem kellene kapcsolat..
2021. ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Menj kezdj magaddal valamit pld menj el tibetbe hazat epiteni onkenteskent es utana lehet hogy nem lesznek ilyen gondjaid
2021. ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én azért sajnállak, mert nincsenek igazi régi jó barátaid. Nagyon sok tekintetben magamra ismertem a leírásodban, de nekem legalább vannak barátaim. A régi gimis barátaimmal nagyon meg vagyok áldva, már ugye 10+ éve ismerem őket, együtt nőttünk fel, a mai napig jóban vagyunk 4-5-en és köztük van a 1-2 legjobb barátom is, akikkel például ilyen lelki dolgokat is meg tudok beszélni, mert én ezt elképzelhetetlennek tartom, hogy amiket leírtál magadról, ne legyen egy bizalmasom akinek ugyanezeket elmondhatom. Mert szerencsére van. Bár van akivel nem egy városban élünk, de párral napi, párral heti szinten beszélünk, vagy pl múlt héten is 8 órán át beszélgettünk messenger hívásban 3-an. Nekem sem tökéletes a magánéletem, de legalább ez megvan.


27/F

2021. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Terápia. Hogy ne légy társfüggő.
2021. ápr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De hogy lennék társfüggő, ha közben félek egy komoly kapcsolttól?
2021. ápr. 2. 12:25
 6/12 anonim ***** válasza:

(1) vagyok!

Ezért írtam hogy még neked nem kellene kapcsolat, csúnya dolog hitegetni a másikat ha az meg tervezne veled, te viszont nem akarnál lépni.

Kérlek kíméld meg őket, van elég lelkisérült ny*m*rék... mindkét nemből...

2021. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Felszínesen olvastam, amiatt írtam tarsfüggést, mert írod, hogy anélkül értéktelennek erzed magadat - de valóban, itt kötődési zavar lehet az egész mögött, plusz valami rettenetesen rossz önértékelés. Bocsáss meg, hülyeséget írtam, de az áll, hogy önismeret nagyon kéne.
2021. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem is volt eddig még hosszú kapcsolatom, mindig elmenekültem azok elől a nők elől, akik nagyon komolyat akartak.
2021. ápr. 2. 12:31
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Te is szoktad keresni a barátaidat, családodat? Szoktál úgy őszintén érdeklődni afelől, hogy velük mi van? Mert nekem eléggé úgy tűnik, hogy csak azt várod, hogy a te dolgaiddal foglalkozzon mindenki.
2021. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az önértékelésem azért rettenetesen rossz, mert soha nem éreztem, hogy megkapnám azt a megbecsülést, amit megérdemeltem volna. A probléma gyökere a megfelelési kényszer lehet, hogy másoktól várom a pozitív visszajelzéseket.
2021. ápr. 2. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!