Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan kellene cselekednem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kellene cselekednem, hogy végre megváltozzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A segítségeteket és a véleményetek szeretném kérdni mert nagyon el vagyok keseredve.


25 éves vagyok és sajnos egyáltalán nincsen önbizalmam ( valamilyen oknál fogva gyerekkorom óta félek a nőktől ) és sajnos az önértékelésemmel is nagyon komoly problémáim vannak, nem vagyok saját magammal kibékülve, mindig csak a rosszat és a hibát keresem magamban. Tegyük fel belépek egy helyiségbe ahol többen vannak mindig összemérem magamat a többiekkel és lekicsinyítem saját magamat.


-Sajnos a lányokkal való ismerkedés egyáltalán nem megy. Mindig attól félek, hogy nem tudok én velük miről beszélni, úgysem érdeklem őket és elég nagy baj, hogy így indulok neki az egésznek . Ez köszönhető az önbizalom hiányomnak. Volt egy lány akihez oda mertem menni és beszélgettem vele (a 25 év alatt Ő volt az első lány akivel beszélgettem ) de valószínű, hogy elszúrtam az egészet emiatt a hozzáállásom miatt mert úgy álltam hozzá, hogy mit akarok én tőle, kevés lennék én hozzá, mit akarhat egy ilyen gyönyörű lány egy ilyen " egyszerű" fiútól úgy is találna sokkal jobbat mint én.


- Amit tudni kell rólam, hogy sajnos nagyon visszahúzódó, csendes fiú vagyok és a szavak embere sem vagyok, természetesen szinte emberek közé sem járok.


-Nagyon elkeserít, hogy ilyen fiatalon ilyen vagyok de hiába próbálok a hozzáállásomon változtatni egyszerűen nem megy és már azon is elgondolkodtam, hogy szakemberhez fordulok. Az utóbbi időben nagyon sokszor van hangulat ingadozásom és ez kezd egy kicsit aggasztani. Bevallom őszintén kinek is kellene egy olyan ember az életébe akinek még önbizalma sincsen és ilyen problémái vannak.


Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2021. dec. 9. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Írj rám.
2021. dec. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

a társkeresést egyelőre felejtsd el

járjál társaságba és haverkodj minél több emberrel mindkét nemből, csak ismerkedési céllal. Ehhez válasszál egy hozzád illő hobbit, lehet akár olvasókör, vagy szaunázás, vagy tollas labada, vagy akármi, ahol tudod, hogy sok új emberrel fogsz találkozni.

tanulj meg szocializálódni, és majd az új ismerettségeid fognak neked önbizalmat adni

2021. dec. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Hát bocsika de el kell hogy keserítselek, elég pocsék helyzetben vagy, már ha igaz amit írsz. Ha nem vetted volna észre, még mindig tombol a kovid járvány, de ez csak a "i"-n a pont, van még tízmillió más probléma, ami NEM a te hibád (gazdaság, diktatúra, akár a rendszerváltás, szar a helyzet, na). Ebben a helyzetben ha tényleg olyan vagy amit írsz, akkor felkötheted a gatyád ismerkedés terén. Viszont azt is meg kell kérdeznem, hogy biztos, hogy ez a legnagyobb problémád? Munka, pénzügyek, lakhatás rendben? Mert szűkös idők vannak ám és még szűkösebbek jönnek! Erre is gondolj ám!
2021. dec. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Ne gondolkozz rajta, hanem menjél szakemberhez. Ingyen (SZTK) igénybe vehető változata is van. Ennyike.
2021. dec. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Kezdj el gyúrni attól egy idő után javulni fog az önértékelésed is ahogy izmosodsz máshogy fogsz magadra tekinteni és önbizalmad is nőni fog talán.
2021. dec. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Most itt nagyon szépen leírtad az egyik legtipikusabb problémát, amire a legtipikusabb és kb. egyedül működő megoldás a pszichoterápia. Az önértékelés, önbizalom csecsemő-és kisgyerekkorban alakul ki, később már semmi külsőség (hobbi, sport, agyalás) nem hat rá. Érzéseid és viselkedésed ennek a következménye. Sajnos a szülők a legjobb szándèkkal is képesek gyökeresen elszúrni gyermekeik életkezdését, felnőttkorát. De szerencsére egy jó vezetővel kísért önismereti munkával ez korrigálható.
2021. dec. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!