Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Másnak nincs elege napjaink...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másnak nincs elege napjaink "sztárszakembereiből?"

Figyelt kérdés

Ugyebár sokan azt tanácsolják itt az embereknek; ha problémáik vannak az ismerkedéssel, akkor menjenek el pszichológushoz.

Namost én több alkalommal elmentem már több, napjainkban felkapott "szakértő" előadására, mert kíváncsi voltam. Ott pedig olyanokat hallottam, hogy a szemem tágra nyílt. Többek közt az volt az előadás vezérfonala, hogy "manapság az ismerkedés TÚL KÖNNYŰ, a lányok túl könnyen adják magukat és a fiúk ezért nem is értékelik őket."

És mindezt olyan lehengerlő magabiztossággal előadva, mintha egy egyetemes alapigazság lenne.

Mindeközben egyre több a magányos ember, a jóval 20-on túl is szűz fiú és kezd egyre reménytelenebb formát ölteni a helyzetük. Az ő nehézségeikkel, problémáikkal nem is foglalkozik senki, inkább csak a fentebbi műanyag csinálmányokkal, amik max. egy igen szerencsés rétegre jellemzőek.

Míg a kevésbé szerencsésekről tudomást sem vesznek, vagy csak savazzák őket. Érdemi segítség zéró. Nem is igazán szeretnek hallani erről, mert ellentmondana annak a világképnek, amit hirdetnek.

Direkt nem írtam neveket.

Más is látja így?



2021. dec. 20. 21:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%

"manapság az ismerkedés TÚL KÖNNYŰ, a lányok túl könnyen adják magukat és a fiúk ezért nem is értékelik őket"

Ez pontosan így van. Akkora szajhák lettek a férfiak, hogy ilyet még nem b*sztam. Elég csak megnézni egy csinosabb nő képei alatt az ömlengő csőcseléket. Borzasztóan megalázzák maguk a férfiak, szánalmasan könnyű őket meghatni egy szebb mosollyal vagy egy semleges gesztussal.


Attól hangos a szakma egyébként is, hogy mennyi "baj" van a fiúkkal rengeteg területen és mi lehet ennek a jelenségnek az oka. Én legalábbis rengeteg publikációt olvastam a férfiak romló iskolai teljesítményével, sokkal rosszabb mentális állapotával kapcsolatban és bizony a szerelmi élet és a testiség sem jó irányba tart (mondjuk más a szakterületem, szóval csak felületesen látok bele a témába, de valós sajnos ez a mélyrepülés, aminek végső soron a következő generáció és maga a társadalom issza meg a levét).


Érdemes lenne szaklapokat olvasnod. Amit te csinálsz, ez a cherry picking nem reprezentatív. Viszonylag sok, viszonylag könnyen elérhető tanulmány van a témában, amiből szépen kirajzolódnak azok az állítások, amiket ők hangsúlyoznak. Nyilván nem támadhatatlan minden, amit mondanak, de azért ők sem véleményt mondanak a semmiből, hanem mért adatokra alapozzák az állításaikat.

2021. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%
En ugy latom, hogy joparan inkabb visszasirjak a gyerekkorukat, csak nehogy valamit tenniuk kelljen, aminek kovetkezmenyei lehetnek. Majd anyu megcsinalja helyettem. Csak ezek a szemet anyukak nem fognak helyetted felhajtani egy csajt neked. Ok tovabbra is a pici fiacskajukat akarjak, ezert nevelik eunuchnak oket, ezert vagy eselytelen. Nem nott ki a tokod.
2021. dec. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

Pszichológushoz alatt szerintem nem ilyen előadásokra gondoltak, hanem konkrét szakemberre. Akivel beültük egy szobába, és megpróbálja kisilabizálni, hogy mi lehet a gond...beszélgetéssel, meg tesztekkel, ugye.


Bár én életem során 3-nál voltam ugyanazzal a problémával, de egyik se segített. :/

2021. dec. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
A menj pszichológushoz nem azt jelenti, hogy ülj be előadásokra vagy olvasgasd a könyveiket, hanem azt, hogy üljetek le egy szakemberrel és fektess komoly munkát abba, hogy együtt változtatni tudjatok az életeden.
2021. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

1-es

Te most komolyan nem érted, mit írtam le?!

Pontosan azt mondták, hogy a fiúknak milyen könnyű dolga van!! A sok nyáladzó szerinted mikor kapja meg a csajt? Soha!

Én arról beszélek, hogy őszerintük a fiúknak ma halál könnyű dolguk van, miközben nem!

2021. dec. 20. 22:15
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

elmentel nehany ingyenes trendi eloadasra es nem ertettel egyet azzal, amit az eloado mond >>>> pszichologushoz jarni nem erdemes. gratulalok, te sem vagy a legelesebb kes 👏🏻


nem ingyenes eloadasokra kell menni, ahol beuksz 200 masikkal es hallgatod almassy kitti kozhelyeit. hanem keresni egy neked valo, problemadra specializalodott szakembert es elkezdeni vele a terapiat. negyszemkozt. penzert. nem egyszer, nem ketszer, hanem heti rendszeresseggel.

2021. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Ráhibáztál 6-os! Pontosan az ő előadásain mentek a közhelyek. A másik meg Hevesi Kriszta. Bár egyik sem volt ingyenes, pár ezrest le kellett perkálni értük.
2021. dec. 20. 22:21
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

Ha valódi képesítéssel rendelkező kutató szakember előadására mentél el, aki a saját, vagy a területéhez kapcsolódó kutatások/felmérések adataira támaszkodva mondja amit mond (feltéve, ha jól értelmezed azt), azoknak nyugodtan hihetsz, tudják mit miért mondanak, és valószínűleg nagyobb és jobb rálátásuk van a témára, mint neked.

Ha olyan előadásra mentél, amit nem a fent említett kritériumoknak megfelelő személy tartott, akkor minek mentél? Mit vártál?

2021. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Most már leírtam a nevüket, ebből talán meg tudod állapítani, szerinted mennyire hitelesek.
2021. dec. 20. 22:24
 10/28 anonim ***** válasza:
69%

A fiúknak rohadt könnyű dolguk van pedig, csak nem tudnak vele mit kezdeni. Hatalmas szabadságuk van, sokkal kevesebbet kell már nyújtani, mert a legtöbb férfi már nem egy személyben családfenntartó például. Ennyi kommunikációs csatornával kb bárki elérhető…


A férfiaknak az a bajuk, hogy nem tudnak mit kezdeni ezzel a szabadsággal, egyszerűen tönkremennek abban, hogy emberként vannak inkább kezelve, nem férfiként. Ami egyébként sok szempontból megdöbbentő. Kicsit arra emlékezetet, mikor a diákok a gimis kötöttségek után bekerülnek az egyetemre és össze-vissza csúszkálnak, mert nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy már senki sem várja tőlük, hogy rendszeresen tanuljanak és maguknak kell beosztani az idejüket.


Nagyon sok embert negatívan érint, hogy a társadalom szerkezete rugalmasabbá vált és nem mondja már meg, hogy mi legyen, hogy legyen, kinek mi a dolga. Sokkal könnyebb egy ilyen világban élni, mégsem tud vele mit kezdeni nagyon sok ember, mert nincs önismerete, nem tudja meghatározni, hogy mit akar és ahogy említettem a kommentekben nyáladzást, stratégia nélkül minden nő elé akarja magát vetni ennek hiányában. A férfiaknak határok kellenének, amit ők húznak, de ez valamiért nem történik meg…



Lényeg a lényeg, a lehetőségek sokkal jobbak, de sok fiút még az a generáció nevelt, akik másban nőttek fel és ehhez nem igazán tudnak irányt mutatni. A nőknél ez kevésbé markáns, mert nem lenne ma nagyobb mértékű egyenjogúság sem, ha a nők ebben nem indultak volna változásnak. A férfiakkal meg csak úgy történtek a dolgok és igazából annak áldozatai, hogy lezárult egy korszak, amit észre sem vettek.

2021. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!