Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Önértékelési problémák,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önértékelési problémák, szorongás, irreális elvárások, megfelelési kényszer, és sosem volt kapcsolatom. Segíthet egy terapeuta?

Figyelt kérdés

Elég alacsony az önértékelésem. Kicsit vulnerábilis nárcisztikusnak mondanám magam. Félelmetes számomra az emberek rosszindulata, nagyon kevés emberrel jöttem ki úgy igazán életemben. Tudom, nem segít a félelem, de minden önértékelésem szertefoszlatja egy-egy kritika, ha véletlen én vagyok a "rossz", ha veszekedni merek valakivel, pedig ezek valahol normális emberi reakciók. Nem is lehet mindenkivel jól kijönni. És biztos olyan típus vagyok, aki "kéri a pofont", vagyis amolyan áldozat-természetem van.


Más az ilyesmit fel se veszi, elkerüli azt, aki nem szimpi neki, én meg olyan típus vagyok, aki csak azért sem adja fel, hogy hátha jobban megkedvel a másik, ha próbálok normális lenni. És ezen a megfelelési kényszeren olyan jó lenne túl lenni, mert ha eddig sem ment, ezután sem fog, nem fognak jobban kedvelni, ha erőltetem.


Szorongó-ambivalens kötődés. Olyanoktól vágyom a kapcsolatot, akik számomra elérhetetlenek. Ez így volt nőkkel való barátságokban és ha valaki tetszett, akkor is.


Csak olyan barátaim vannak, akik hasonló gondokkal küzdöttek életükben, mint én. Néha úgy érzem, kevesebb pszichés problémával rendelkező embereket csak kiborítok.


Pedig az a helyzet, hogy rájuk felnézek, tőlük lehet tanulni, hogyan kéne az életet élni, hogyan lehet előre lépni, hogyan lehet vidámnak lenni.


Én meg csak méreg vagyok az ilyen embereknek. Néha úgy érzem felesleges a diploma, ha más diplomás emberek lenéznek.


Aztán lehet én már csak bebeszélem magamnak ezeket és minden valódi önbeteljesítő jóslattá válik.


Szeretnék egy kapcsolatot, régóta szeretnék, de a Covid óta a maradék önbizalmam is elszállt, úgy érzem sosem leszek elég jó senkinek.


De tudom, nem ábrándozhatok olyan férfiakról, akikbe bele voltam zúgva. Mert rám se néztek.


Akiknek meg én tetszettem, velük akkor pont nem voltunk egy élethelyzetben, nem tudtam elképzelni.


Most már másképp tekintek ezekre, most már én is tudom, milyen a kapunyitási pánik, amikor az ember nem tudja, hogy mit kezdjen az életével úgy igazán.


És mégis, egy ambíció nélküli férfi engem nem vonz.


Nekem vam néhány konkrét álmom, célom. Nem biztos, hogy mindet el fogom érni, de igyekszem.


Persze a legrosszabb az, ha senkinek sem tudok adni, senki sem tud rám támaszkodni, mert én vagyok az, akivel a probléma van.



2022. jan. 4. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos elég jól magamra ismertem az egyes részeknél.Pontosabban nem magamra,inkább a betegségre.Szociális szorongás vagy fóbia az,ami ezeket a problémákat,gondolatokat váltja ki.

Nehéz ezzel együtt élni.Állítólag ez egy nagyon jól gyógyítható betegség.Van rá gyógyszeres és terápiás kezelés is.A hatékonyságában azért nem egészen hiszek.

Az nagyon jó hogy vannak álmaid,céljaid.Én ez alapján építettem fel az önbizalmam belsőre.Azzal hogy elértem a vágyaimat,megvalósítottam őket,és elégedett voltam,büszke arra hogy önerőből értem el dolgokat.És megláttam általa azt hogy nem vagyok semmivel se kevesebb,sőt sokaknál több is.A külső önértékelésemet van még sajnos hova fejleszteni,de törekszem rá.Nem szabad elhagyni magát az embernek,és hagyni hogy felülkerekedjen a probléma,ráadásul ez egy olyan betegség,amit rossz esetben könnyen tetéz egy depresszió is.Ezért is fontos az akaraterő.

2022. jan. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég, annyi külföldi szakszóval dobálózól... Mehetsz terápiára, ártani nem fog. Ami még inkább segítene, ha elkezdenél társaságba járni.
2022. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen igazad van! :)


Szerintem ha 25 év alatt nem ment egyedül (könyveket olvasva se), akkor már ideje a terápiának.


Megmondom őszintén, minél többet megtudtam, annál ijesztőbb lett az összes gondom.


Mások meg nem is tudnak ezekről ennyit, és sorra csináltak butaságokat az életükben, amiket aztán nagyon megbántak. Szóval engem a szociális szorongásom nagyban meggátolt abban, hogy pl: füvezni kezdjek egy rossz társaságban (otthagytam őket), vagy hogy lefeküdhettem volna egy haverral, akit a szobámban szembesítettem azzal, hogy jobb lesz, ha köztünk nem lesz semmi. És néha segített, ha beszéltem olyanokkal, akik ugyanezeken mentek keresztül. Mert amikor az ember elveszettnek érzi magát, könnyen keresi a nem jó emberek társaságát és megtenne olyan dolgokat is, amiket "józanon" nem.


Ezért félelmetes néha egy jó kapcsolat, a szerelem gondolata, mert olyan irracionálissá tesz. :(

2022. jan. 4. 19:11
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Érdekes amit írtál.

Én is pontosan így gondolok néha a problémámra.Hogy sok esetben hasznomra vált.Mert megakadályozta hogy rossz útra térjek,nagy hülyeségeket csináljak.Valahol még hálás is vagyok,mert ha nincs akkor egészen biztosan máshogy alakul az életem.Nagy eséllyel sokkal rosszabbul.Lehet belementem volna valami hülyeségbe és kisiklik az életem.Vagy fiatalon összeállok egy nővel,és albérletbe tengődök évekig napról napra élve gyerekkel.Vagy akár rossz házasság,balhés válás stb.Sokszor örülök hogy a fóbiám elzárt az ilyen lehetőségektől,mert most már máshogy látom a világot,és sok mindenre megérettem.Csak most meg inkább már úgy érzem hogy gátol abban hogy megvalósítsam az álmaimat.

2022. jan. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt én is így érzem sokszor. A karrier is nehezen megy kapcsolatok nélkül pl. És a motiváció is nehéz, ha nincs kiért. Pl: ha valaki jobb állást akar azért, hogy legyen a családjának pénz, de ahhoz kapcsolat is kell. Hihetetlen ereje van a jól működő párkapcsolatoknak, hiszen mindenben támogatják egymást érzelmileg is és fizikailag is.


A borderline/bipoláris zavar is elég gyakori manapság. A borderlineosok valóban elég szélsőségesek tudnak lenni. Én nem tudom, nekem van-e ilyenem. Anyukámnak több tünete is van erre, és eléggé nárcisztikus is. Szóval részben célom nem olyannak lenni, amilyen ő.


És igen, én is elég béna vagyok kapcsolattartásban. Aki nem közeledik felém, azzal feladom általában, mert nem érzem, hogy megérné. :( Kapcsolatokat kialakítani könnyebb, mint megtartani őket.

2022. jan. 4. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!