Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Rosszul gondolkodok, amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul gondolkodok, amikor azt mondom, hogy azért nem akarok megismerkedni senkivel, mert senkire nem akarok ráakaszkodni?

Figyelt kérdés
A ráakaszkodás mellett azt értem, hogy nem akarom senkire kivetni a hálómat, akire ezután ráakaszkodhatok, ráerőltethetem magam. Spontán képzelem el az ismerkedést, de ráerőltetni senkire nem akarom magam. Rosszul gondolkodok?
2022. febr. 10. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Hú!
2022. febr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát inkább kavarod a dolgokat, de ez csak az én meglátásom. Az, hogy valaki szimpatikus, és kezdeményezel, még nem ráakaszkodás senkire. A ráakaszkodás nálam inkább az, amikor már valaki a tudtodra is adja, vagy érezteti veled, hogy nem kívánja a társaságodat, de mégis folytatni akarod a kommunikációt, ismerkedést. Már benned van egy olyan negatív gondolat jó előre, ami még meg sem történt, így nem lehet esélyt adni a dolgoknak. Ha időben hagyod annyiban a dolgokat, miután ténylegesen valaki nem akarja a társaságod, ez bőven még nem ráakaszkodas, viszont ha emiatt soha nem is kezdeményezel, az se hoz eredményt. Mert ha valamit szeretnél hogy legyen és működjön, abba kell effortot tenni. Ha soha nem lépsz, nem törődünk tűnsz, és ez taszító tud lenni. Hiába látod te jó szándéknak, hogy nem akarod ráerőltetni magad senkire, valakinek hidd el nem ráerőltetés az, hogy veled legyen, ismerkedjetek. Ezek a gondolatok kialakultak benned valaki miatt, vagy egy csalódás miatt? Mert akkor tedd rendbe a dolgot, picit pozitívabban állj hozzá az ismerkedéshez. Valószínűleg nem a megfelelő emberrel ismerkedés ezelőtt, de ha nem emiatt van, akkor is gondold végig miért vannak benned olyan érzések, hogy te ráerőlteted magad akárkinek is.
2022. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*nem törődömnek tűnsz *ismerkedtél ezelőtt *akárkire is. Mostmár kikapcsolom ezt a h.lye autocorrectet, mert többet árt, mint használ 😅😆
2022. febr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Az ismerkedés nem feltétlen ráakaszkodás, jó esetben mindkét félnél kölcsönös az érdeklődés.
2022. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még soha nem volt párkapcsolatom, pedig már 37 éves vagyok. Amikor lehetőségek adódtak az életemben, nem tudtam velük mit kezdeni, és olyan is akadt, amikor tudatosan toltam el magamtól a lehetőségeket, mert nem tartottam magam elég jónak a másikhoz képest. Legújabban azt találtam ki magamban, hogy az ismerkedés a másikra való ráakaszkodással egyenlő - a ami viszont nem egy túlzottan pozitív tulajdonság, így jobb is, ha nem erőltetek semmit magamtól, (nem erőltetem rá magam senkire), inkább ráhagyom a "spontaneitásra" és a "sorsra" az ilyesmit - ha összejön valami, összejön, ha nem, akkor pedig nem. Érzem, hogy nem a legjobb úton járok, de a ráakaszkodós elmélettel kapcsolatban kíváncsi voltam, hogy ki hogyan vélekedik. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2022. febr. 10. 12:30
 6/8 anonim ***** válasza:

5: Ha tényleg lesz kapcsolatod és klappolni fognak a dolgok, akkor abszolut nem fog raakaszkodasnak tunni a dolog. Nagyjabol sejtem mire celzol. De ez meg olyan kerek engedelyt halkan levegot venni es elnezest, hogy elek stilusnak tunik ami nagyon nem jo mentalitas. Egyreszt magad miatt, mert ledegradalod magadat tok alaptalanul*, masreszt meg egy egeszsegesen gondolkodo embernek ez nem lesz vonzo, sehogyansem. (biztos vmi elbaltazott fetises pasinak igen... De azt ne...)


Tl;dr: butasag, engedd el! 😊


*En 36 eves koromig szuz/parkapcsolatnelkul voltam mert szennedegradaltam magamat (kb 35-ig) a kisebbsegi komplexusom miatt. (Ezt nem ertheted sajna, ferfi "betegseg" 😅)

2022. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is férfi vagyok- sajnos értem, hogy miről beszélsz :) Köszönöm az értékes tanácsot és a szemléletváltást. Tényleg. Nem csak neked, mindenkinek :)
2022. febr. 10. 13:06
 8/8 anonim ***** válasza:

7: Szivesen! :)

(akkor "vágod", bár nekem már ebből? 🤣)

2022. febr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!