Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Igaz, hogy a diplomás nőknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy a diplomás nőknek egy egyszerű melós “kevesebb “ ember , tanulatlanak, butának gondolják őket?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 7. 21:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Diplomás nő vagyok, havi rongyos 328k nettóért dolgozom.

A vőlegényem szakmunkás végzettségű, vállalkozó, jóval többet keres. Nem, nem a bevétele miatt megyek hozzá. Mindenem megvolt már mire megismerkedtünk - lakás, autó, állás.

2022. ápr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha csak annyit tudok az illetőről, hogy "melós", nem gondolom feltétlenül butának, mert ismerek okos melóst is. De attól még nagyobb eséllyel lehet találni a max. érettségit végzettek között műveletlenebb alakokat, és ha olyan jeleket mutat, akkor nem fogok vele ismerkedni.
2022. ápr. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A valóság ennél lényegesen árnyaltabb. Ha valaki nem megy egyetemre, az nem feltétlenül azért van, mert az igénye vagy a képességei ne lennének meg hozzá. Egy rossz családi környezet vagy egy sorscsapás elég lehet, hogy teljesen keresztülhúzza egy fiatal terveit. Aztán egy kétkezi munkásnak sem tiltja meg senki, hogy olvasson, tájékozódjon, művelődjön, tanuljon, ha erre van igénye. A másik oldalon pedig egy diplomás sem lesz automatikusan értelmiségi (a szó klasszikus értelmében) csak attól, hogy elvégzett egy szakot.

Abban a magam részéről biztos vagyok, hogy egy normális párkapcsolat egyik alappillére a hasonló értékrend és gondolkodás, ehhez kapcsolódóan pedig a hasonló szellemi szint. A saját környezetemben azt látom, hogy a férfiak többnyire még tudnak tolerálni egy náluk butább nőt, ha a különbségek nem óriásiak, de egy értelmes nő nehezen visel el egy buta férfit. Ideig-óráig működhet a kémia, de hosszú kapcsolat nem lesz.

Mindebből azt leszűrni, hogy "a diplomás nőnek nem kell a melós férfi" egy sztereotípia, és sok ellenpélda lesz rá. Viszont a "tipikus" melós kapcsolata a "tipikus" diplomás nővel statisztikailag nagyobb eséllyel fut zátonyra, mint homogén csoportokban.

2022. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

Mire gondolsz melós alatt?

Betanított/segédmunkást, vagy szakmunkást/mesterembert?


Én diplomás nő vagyok. Annyit várok hogy VALAMI végzettsége legyen a pasinak. Nem érdekel hogy szakma vagy diploma. A páromnak szakmája van, egyáltalán nem gondolom tanulatlannak - hiszen ugyanúgy specializálódott valamire, elsajátított bizonyos tudást, azóta is jár ilyen kis egy-kétnapos képzésekre és egyszer szeretne mestervizsgát. A szememben ez semmivel se kevesebb mint egy diploma, csak simán más jellegű.

Akinek viszont nyócátalánosa van, azt őszintén szólva nem igazán tudom komolyan venni - hacsak nem tudja valami nagyon alapos indokkal alátámasztani hogy miért nem tanult tovább. Nem igazán vonzó számomra, ha valakiben ennyire nulla ambíció/tehetség van.

2022. ápr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is felújítás van. Az emberek, akik ide járnak, büdösek, igénytelenek és borzasztóan buták. Nem mondom, hogy lenézem őket, de párkapcsolatot biztosan nem kezdenék egyikkel sem. Pedig lehet, hogy jobban keres, mint én.

A főnök még értelmes, de a segédmunkások? Volt, hogy nem jött dolgozni, mert annyit ivott tegnap, hogy nem bírt másnap felkelni.

Ellenben a burkoló srác nagyon cuki, és nagyon értelmes. Vele szívesen összejönnék, és nem érdekel, hogy nincs diplomája, és biztos is vagyok benne, hogy nálam többet keres. Tekintve, hogy mi mennyit fizetünk neki egy 2 napos munkáért.

2022. ápr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerű 'melós' nőként mondom, hogy a melós pasik többsége nem kellene. Nem kell a diploma, de 10 fős csapatban dolgozva napi 10 órákat kiég az agyam a sok butaságtól, amit összehordanak. Szerencsére van 1-2 értelmesebb, de az irodában ülve sokkal nagyobb, igényesebb 'eszmecseréket' folytattam szinte az összes kollégámmal, mint itt. A legtöbb sajnos igénytelen, együgyű és fogalma sincs a világ történéseiről, ezért inkább nem ebből a csoportból fogok társat keresni.
2022. ápr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!