Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy aki doktor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy aki doktor (orvos, állatorvos, fogorvos, gyógyszerész jogász), ahhoz automatikusan pozitív tulajdonságokat társítanak, nem lenet róla rosszat mondani, csodálják őt?

Figyelt kérdés
Bármelyik nemről is legyen szó.
2022. ápr. 14. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Életeket állatokat menteni nem pozitívum igaz? A jogászok más téma. Nem csodálatot, inkább tiszteletet váltanak ki általánosságban szerintem.
2022. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Mert aki annyit ért el az köztiszteletben álló személy.

Mégis kire lehetne felnézni az idióta politikusokra vagy kire?

2022. ápr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
43%

Ez egy berogzult rossz szokas.

Ha a doktor akar flegmatikusan, lekezeloen beszel a beteggel, azert valljuk be, eleg sok kell ahhoz, hogy valaki visszaszoljon.


Nekem a multkor dumalt ugy allatorvos, hogy azert utana rendbe tettem a kis modorat.

Arrol nem beszelve, hogy magyaraz nekem a gyogyszer hatoanyagarol, mire mondtam, hogy az amoxicillin meg az aktil duo, azert picit nem teljesen ugyan az. Amikor aztan a 4 ml gyogyszert ideadta, hogy akkor 3 napon keresztul ezt is adjam 4 ml-kent a macskanak per os, felhomalyositottam, hogy az akkor 12 ml lenne ossz. Kerdezte hol dolgozom, akkor mondtam intenziven, maris nyajas volt hozzam.



Szoval, en alairom, hogy a doktorit nem a szel hordja ossze, de ez egy berogzult pozitiv diszkriminacio a tarsadalom reszerol. De azert legtobbszor, jogosan. Azert sok doki kedves, meg az embereken segit, gyogyitja oket, stb...


A masik, ez egy egyszeru pszichologiai jelenseg. Egy felsobb rendu, magasabb rangu ember fele mindig pozitivan is allunk. Mint pl a szep emberekkel, ez belenk van kodolva.


Aztan ott van az alarendelt szerep is. Ha neked faj a hasad, akkor nagyon hangosan fogsz, mosolyogva koszonni az orvosnak, mert akarsz tole valamit, a recepcios holgynek mar talan annyira nem, a bejaratnal...

2022. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Egy orvos is lehet tahó, féreg!

Kit izgat!

Senki nem mondta, hogy csendben kell maradnod!

2022. ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Mivel én fogorvosoknak dolgozok, hidd el nem vagyok elragadtatva tőlük, ha tehetik a gatyát lerabolják rólad 😂
2022. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Orvosi szakmáról alapvetően pozitív tulajdonságot társítanak, hiszen életeket ment, szép hivatás, ugyanakkor egyének esetén bőven hallani rosszakat. Nézd csak meg egyes orvosok értékelését!
2022. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Vannak alapvetően szimpatikus, és kevésbé szimpatikus szakmák, mondjuk pl. az adóellenőr. Ez nem az egyénről szól.
2022. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Leginkább az idősek nyalnak, azt vettem észre, ez egy berögzült dolog. Nekem nem szokásom, azért megyek oda, hogy szolgáltatást nyújtson és rohadtul nem ingyen, ez a munkája. Nyilván kedves vagyok vele, de az eladótól kezdve a takarítóig bárkivel.

Egyébként ugyanúgy lehet szar ember egy orvos is a presztízs ellenére, lásd a lúgos orvos.

2022. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Semmiféle valóságalapja nincs az állításodnak.

Ezek magas presztízsű munkák, de az nem jelenti azt, hogy az adott személyhez pozitív tulajdonságokat társítanának.


Amúgy ha már ebbe a kategóriába írtad ki a kérdést, közölhetem is veled, hogy én nőként nem ismerkednék se orvossal, se jogásszal, semmi eü-s dolgozóval, a legtöbbjük elég gáz, és együtt élni velük se lehet valami szuper.

2022. ápr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Félnek tőlük. A beteg kiszolgáltatott helyzetben van igy nem győz nyalni.
2022. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!