Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mindenki a szintjén keresgélje...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki a szintjén keresgéljen, rendben. De honnan tudhatja valaki, mi a "szintje"?

Figyelt kérdés

Van egy felhasználó, aki minden ilyen jellegű kérdéshez (incel/rondanő) hozzászól, hogy csak és kizárólag az a probléma, hogy a kérdező szintje feletti férfit/nőt akar, pedig ha a szintjén keresgélne, akkor nemhogy találna, hanem még válogathatna is a potenciális partnerek között.


Ennek a felhasználónak és persze másoknak a válaszait is várom, hogy mégis mi alapján lője be az ember a saját szintjét és a potenciális partner szintjét, és pontosan hogy működik ez a szintezgetés? Pont ugyanazt várhatod el, amit nyújtani tudsz (pl. ronda arcú, jó testű férfiként csak ronda arcú, jó testű nőre pályázhatsz sikerrel), vagy ennél bonyolultabb?


2022. máj. 23. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Hogy nem tudod belőni a saját szinted, ha a saját nemedét be tudod?
2022. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%

Nem tudom, kik írogatják ezt állandóan, viszont itt egy ellentmondás van valóban. Egyszer elmondják, hogy mindenkinek más tetszik, és nincs objektív szépség (és például nem lehetne kategorizálni az embereket külső alapján sem, mert "nem lenne fair"), utána pedig ugyanezek az emberek úgy hivatkoznak ezekre az állítólagos "szintekre", mintha ez valami mindenki által elfogadott dolog lenne és így élné mindenki az életét. Hát, egyáltalán nem.


Amúgy szerintem csak kifogás, és az is érdekes, hogy szinte KIZÁRÓLAG csak férfiaknak jönnek ezzel.

2022. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ez inkább arra vonatkozik, hogy ha nem adsz a testedre/alakodra, akkor ne várd el azt, hogy a másik a kondiban fog élni, hogy csúcsformában legyen. Ha magadtól nem szoktál luxusnyaralásra járni, akkor ne olyat keress, aki havonta elmegy. Természetesen létezhet olyan, hogy ellentétes emberek is megtetszenek egymásnak, csak ne legyenek olyan elvárások, amiket te nem tudsz teljesíteni, de a másiknak KELL.
2022. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Totál spontán. Nekem sosem voltak olyan elvárásaim, amiket én ne tudtam volna megugrani és a másiktól elvártam volna. Emiatt régebben gyakran alul is választottam, de kb hasonló egészségi állapotú, fittségű, megjelenésű barátaim is voltak. Ez a kulcs szerintem.
2022. máj. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Belenéz a tükörbe, és megvizsgálja az életkörülményeit. Nyilván nem kell mondjuk tízes skálán pontoznia önmagát az embernek, de azért akinek van szeme, az kb látja, hogy külső-belső-eredmények alapján hol helyezkedik el a többi emberhez képest.
2022. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként ez a "szintezős" őrület is jól megmutatja, hogy mit tett a kapitalizmus és a közösségi média az emberekkel, hogy hova fajult az értékrendjük és az önbecsülésük.


Már saját magunkra és egymásra is úgy tekintünk, mint termékekre, aminek az értéke pontosan belőhető, ami eladható, megvehető, és lecserélhető. Ez óriási baj, mert az ember ennél sokkal bonyolultabb, sokoldalúbb, és ami a legfontosabb: értékesebb.


Nem is kell ide metaverzum, lassan az emberek már IRL is végleg levetkőznek mindent, ami emberi és érték volt valaha.

2022. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az értékrendnek kell igazából megegyezni. Sajnos vagy nem sajnos ebbe is beletartozik a külső.


Én például szeretem a stílusos, de nem közönséges megjelenést. A szép ékszereket, sminkeket, egy-egy különlegesebb darabot variálni az egyszerűbbekkel. Ezáltal nagyon tetszik, hogy ha egy férfi is stílusosan öltözik, odafigyel, hogy ne úgy nézzen ki a haja, mint Boris Johnsonnak, stb.


Elég precíz vagyok, szóval az sem tetszene, ha a pasi csak úgy odahányna mindent, nem figyelne arra, hogy szép legyen, amit kiad a kezei közül.


Illetve... Egészség. Ez most csúnya lesz, de ez is számít. Nekem igazából annyi bajom van, hogy picit romlott a szemem, de ez sem igazán öröklött, csak régen sajnos túl sokat néztem a monitort. Ezáltal én is szeretnék olyan emberrel összejönni, aki többnyire egészséges, tehát nincsenek durvább fogproblémái 25-30 évesen, nem -10-es a szeme, stb. Tudom, hogy ez abszolút olyan dolog, amiről a másik nem tehet, de szeretnék minden körülmény megteremteni, hogy a gyerekek is egészségesek legyenek, és ne az orvosi rendelőben töltsék az életüket. Tudom, hogy így sem lehet mindent kiszűrni, mert bármi adódhat, de legalább minimalizálom a baj lehetőségét a képességeimhez mérten.

2022. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Önértékelés.

Van aki képes rá , és van aki nem.

Jó tulajdonságok: kitartó , magabiztos , határozott , elkötelezett , céltudatos , higgadt , csapatjátékos , őszinte , lojális , kedves stb...

Rossz tulajdonságok.: hirtelen haragú , megbízhatatlan , bunkó , hazug , céltalan , igazságtalan stb ...

Külső: higénia , sport , stílus.


Ilyen tulajdonságokat kell magadban elrendezned , hogy te melyik is vagy igazából. Sajnálom ha itt pár ember megsértődik , de a céltalanság , és a hirtelen harag , rossz tulajdonság , hiába nem tudsz vele mit kezdeni.

Akkor van gond ha pl hazug vagy , de olyanokat mondasz hogy ezért meg ezért csináltad , emiatt el sem hiszed magadról hogy az vagy. Én elvből nem kezdek olyanokkal akik nincsenek tisztában magukkal. Nem bírom a határozatlan beképzelt nőket.

2022. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nagyon nem szeretem az ilyen "doom and gloom" dolgokat, de a 6-osnak igaza van.
2022. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is igaza van a 6-osnak, de azért a párkapcsolat (házasság) téma sosem önmagáért való dolog volt, mindig álltak mögötte érdekek és valamilyen szinten mindig racionálisan kellett kalkulálniuk a feleknek. A romantikus szerelem eszményére soha nem lehetett hosszútávú kapcsolatot alapozni. Ha valaki manapság családot szeretne alapítani és stabilitásra vágyik, annak a szimpátián kívül ezer más tényezőt figyelembe kell vennie. Mivel általánosságban ez a logika uralja a későkapitalizmust, ezért nem várhatjuk el, hogy csak az élet bizonyos aspektusaira telepedjen rá, másokat pedig szabadon hagyjon. Csak hisszük, hogy szabadok vagyunk és szabad a választás, pedig közel sem így van.
2022. máj. 23. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!