Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Halmozottan hátrányos helyzetb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Halmozottan hátrányos helyzetből indulva milyen kilátásaim lehetnek társkeresés szempontjából?

Figyelt kérdés
Egy szegény és diszfunkcionálisan működő családban nőttem fel. Sok rossz szokást, keserű emléket magammal hozva a felnőttkorba. A jövő szempontjából a szüleim nem tudnának anyagilag segíteni, ellentétben több ismerősömmel. Vidékről költöztem fel Budapestre és itt dolgozom egy multinál irodai munkakörben. A célom az, hogy képezzem magam és magasabb pozíciót érjek el,jobb fizetéssel. Valahol frusztrál az, hogy csak magamra számíthatok, hogy én vagyok a legszegényebb háttérel rendelkező a munkahelyen, a csapatban ahol dolgozom. Az élet minden területén sikeresebbek az ismerőseim, barátaim. Szintén bánt az is, hogy ronda és vékony vagyok. Arcom szempontjából elkezdtem kozmetikushoz járni. Mivel vékony és férfiatlan vagyok, ezért jobb megjelenés elérése érdekében edzeni kezdtem. Másokat elnézve, szintén nagyon gyenge vagyok. Igyekszem jobban odafigyelni magamra, táplálkozára, fogaimra stb. Sajnos, soha nem voltam népszerű a nők körében. Igyekszem a lehetőségeimhez mérten változtatni magamon, mert a világ nem fog változni a kedvemért. Már nagyon vágyom egy barátnőre, de már hosszú ideje falakba ütközöm online és a való életben. Egy pszichológust is felhivtam. Nem tudom, hogy egy ilyen sérült emberből mit lehet egyáltalán kihozni, de nagyon szeretném, ha sikerülne változtatni magamon. Csodát nem várok magamtól semmilyen téren, mert sem intellektus, sem küllem, sem anyagiak, sem tehetség dolgában nem rendelkezem kiemelkedő tulajdonsaggal. Ti hogyan látjátok a helyzetem?

2022. júl. 7. 11:56
A kérdező szavazást indított:
Teljesen reménytelen?
Van okom reménykedni?
Bármennyi energiát is fektetek bele, csak egy bizonyos szintre lesz elég?
Idővel jelentősebb változás is elérhető?
19 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%

Ha tanultál volna szociológiát akkor tudnád hogy kb. reménytelen kitörni abból amit otthonról hoztál.

De majd jönnek az álszentek és megmondják hogy 30 évesen is lehetsz Hamilton, a béka segge alól indulva, teljesen egyedül!

2022. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

A fejedet nem fogod tudni lecserélni így a nőknél ez csak bizonyos szintre lesz elég, még ha sportos izmos leszel akkor is.


Anyagiak terén pedig idővel lesz jelentősebb változás.


Ahhoz, hogy életre kelj ahhoz kellene közösségbe járni, de ahogy látom erre a kollégák nem a legmegfelelőbbek és barátok tekintetében is hiány van. Ez már kicsit nehezebb lesz.

2022. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Ha tartós, működőképes kapcsolatot akarsz, kőkeményen neki kell látnod a gyerekkorodból hozott traumáid és főleg: beidegződéseid áthuzalozásának. És ez a TE feladatod lesz, nem a pszichológusé, ő csak az irányt mutatja.
2022. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%

#1: Lehetnél egyébként az utolsó részt leszámítva. Ha a szociológusok nem azzal lennének elfoglalva, hogy Soros György szekerét tolják jó pénzért, hanem valóban azokon segítenének, akikben látnak reményt.


De amíg ez az egész iparág is propagandacélokat szolgál és minél trógerebb vagy reménytelenebb valaki, annál jobban mutat a kamerák előtt - főleg ha van még 4-5 pulyája is - meg az jelenti az előnyt, hogy öreg vagy, beteg vagy vagy gyerekeket pottyantottál a világra, esetleg még a privilegizált fehértől eltérő bőrszín vagy a heteroszexualitástól eltérő identitás, akkor ez lesz, ami most van.


Ami érthető is, ha megint az evolúcióbiológiához nyúlunk vissza. A saját és saját gyerekeinek a konkurenciáit senki nem akarja kinevelni.


Ha valakinek csak egy kicsi kellene a gödörből való kijutáshoz, ha valaki többszörösen meghálálná és rászolgálna a segítségnyújtásra, abban nincs fantázia.


Azzal nem lehet kampányolni, mert a túlzó sztereotípiákhoz szokott tömeg nem tud vele mit kezdeni.


Statisztikát javítani sem alkalmas, mert azt szintén a legalján kell kezdeni, nem középtájon.


Felkarolni egy idegent meg megint nem szokás, mert túl sokan állnak sorba.

2022. júl. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
#1 Hamilton nem lehetsz, sem űrhajós. De egy elfogadható átlag szintre a szennyből el lehet jutni... persze bele fog telni rengeteg munkába és több évtizedbe. Többség(meg te is) inkább másokat hibáztat.. az egyszerű.
2022. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát! Nem gondoltam, hogy idáig eljutunk, de érdekes gondolatokat olvashattam. Nem szerepel céljaim között Hamilton szintjére jutni. Az nálam sokkal szerencsésebb és jobb képességekkel rendelkező emberek számára is megugorhatatlan szint. Tudom, hogy a múltat és bizonyos értelemben a jelent sem tudom megváltoztatni. Csak az évek alatt felhalmozott keserűséget, szenvedést akarom magam mögött tudni. Jóban akarok lenni magammal, hogy ne egy esetlen szerencsétlennek érezzem magam. Hogy mondjuk ronda helyett átlagosnak nézzek ki, hogy jobban keressek, hogy legyen egy igényes társam, akivel szeretjük egymást és együtt fejlődünk. Jelen pillanatban ez is roppant távolinak tűnik, de nem elérhetetlen, mint mondjuk egy világbajnoki cím.
2022. júl. 7. 13:13
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Csak felhívtad a pszichológust vagy el is mentél hozzá? A leírásodból úgy néz ki, hogy lassan elindultál egy jó úton. A változás nem azonnal fog jönni, ne legyél elégedetlen.

Ismerkedni nem csak randi céllal lehet. Nekem egy pár baráti kapcsolatom mind tinderen indult.

2022. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy arra is gondolj, hogy nem minden embernek sikerül vidékről Pestre költözni és megkapaszkodni. Pl nekem anno a tesóm is pár hónap után hazament, mert nem jött össze neki.
2022. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

#5: De a párkapcsolatokban nem pazarolhatsz évtizedeket a felzárkózásra, mert a normális lányok korán elkelnek és mire lesz egy értékelhető életszínvonalad, addigra már csak a selejtek közül válogathatsz. Mivel külsőre nem vagy top, ezért a szex kizárva, csakis komoly kapcsolatban gondolkodnak veled, te meg selejtekkel azt nagyon nem akarsz, mert nem azért áldoztál ÉVTIZEDEKET a fejlődésre, hogy azt egy selejtes példány kicsalja tőled.


Aki meg olyan szinten él, hogy nem szorul rá arra, hogy tőled szipkázza el az erőforrásokat, mert megvan a sajátja az még mindig magasabb szinten él, mint te, tehát ugyanott vagy, mint fiatalon, csak 20 évesen még kevésbé foglalkozik az ember a pénzzel, mint 30 meg 40 évesen. Meg a kényelmi igénye is alacsonyabb.

2022. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Menj be az irodába és szúrd nyakon a sikeresebb munkatarsaidat.


Mert sikerre 10 év múlva se számíthatsz.

2022. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!