Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A feminizmus miatt a férfiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feminizmus miatt a férfiak nagyrésze ma már kénytelen szexuális jogfosztottságban élni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 11:31
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
59%
38: Ez maximum a külsőre volt igaz. Minden más területen legalább annyi elvárás volt a férfiakkal szemben is.
2023. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
59%

#40! Hú, de okos vagy!🤦🏽‍♀️Nem értem, hogy a kettő miért zárná ki egymást. Megsúgom, boldog kapcsolatban élők is olvashatják a felnőtt párkapcsolatok kategóriát. Vannak normális kérdések is, azok érdekelnek. Sajnos, az ilyen incel szemeteket meg nem lehet kikerülni, mert nem tudtok vele leállni.

#39

2023. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
86%

Osotba vagy kérdező. A szavakat sem ismered. Tudod mit jelent az, hogy "jogfosztottság"?

A feminizmussal a férfiaktól sem vettek semmilyen jogot. Ha te csak akkor tudnál valakit felszedni, ha a másik oldal kényszerítve van és nem önként válaszd téged, akkor az nem a nők hibája.


"a férfiak nagyrésze"

Hülyegyerek.


Mindig is voltak incelek, csak akkor éppen agglegényeknek hívták őket.

2023. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
87%

Nem szeretem, amikor a metoo-t teljes egészében túlkapásként, "eltúlzott feminizmusként" emlegetik. Nyilván ad némi teret visszaéléseknek, de szerintem még mindig 1000x annyi a valós eset.

Alig létezik olyan nő, akit soha az életben nem ért valamilyen formában szexuális zaklatás.

A metoo sokkal többről szól, mint arról, hogy bizonyos celebek akár 20-30 éves késéssel, csoportosan szólalnak fel valaki ellen.

Nekem személyes történetem van az egészről.

Szóval, tiniként már abban nőttem fel, hogy a fiúk fogdosnak bizonyos lányokat, meg ocsmány dolgokkal zaklatják őket verbálisan is. Pl. úgy álcázták, hogy kedvesen, normálisan beszélgetnek, aztán random bevágtak valami szopós, mutogatós poént. Vagy épp mindenféle hamis történeteket terjesztettek lányokról. Én ezek között a lányok között voltam, ezeket csinálták velem. Lehet röhögni, hogy mekkora h.ülye vagyok, hogy felnőtt nőként kamaszok h.ülyeségén "kesergek" x éves távlatból, de nem erről szól a dolog.

Arról szól, hogy ki sem látszottak jóformán a földből, és máris ez volt az alap viselkedés a legtöbbjük részéről (nem mindegyik csinálta), és következmények nélkül nyúlhattak hozzá mások intim testrészeihez és terjeszthettek róla hazugságokat puszta viccből. Sőt, nekem konkrétan orvul belenyúlt az egyik srác a bugyimba, megmarkolt és utána hónapokig bullying-oltak azzal, hogy szőrös volt a puncim.


Ha segítséget, tanácsot kértem akár felnőttektől, akkor ezekhez hasonlókat kaptam:

- kínosan ügyelejek rá, hogy soha ne legyen kicsit sem kivágott a felsőm, és ne lógjon ki a bugyimból egy centi sem (csípőgatya volt a divat), mert ezekről ösztönösen feltételezik a felajzott kamaszok, hogy felhívás keringőre, könnyen kapható vagyok

- legyek sokkal titokzatosabb, legyen hidegebb a viselkedésem, hordjam sokkal fentebb az orromat

- ne legyek nyíltan oda senkiért, ha tetszik valaki, akkor titkoljam

- ne legyek vevő fiús dolgokra, soha ne nevessek alpári, disznó vicceken


Szóval azt kaptam felnőtt nőktől és férfiaktól is, hogy annak érdekében, hogy ne fogdossanak és ne terjesszenek olyanokat, hogy szoptam a fiúwc-ben, nekem kell változnom, tennem kell ellene.

Lehet mondani, hogy ostoba voltam, nem kötelező elhinni, de ha önbizalomhiányos kamasz az ember, aztán ezeket teszik vele és a felnőttektől azt kapja, hogy azért van ez, mert rosszul csinálta a dolgokat, akkor nem úgy fog működni, hogy az ember öntudatra ébred, és éretlen félgyerekként úgy fog gondolkodni, mint a 15-20 évvel későbbi woke liberálisok.


A lényeg, hogy nekem a metoo adott egy lökést afelé, hogy rájöjjek arra, hogy semmilyen szinten nem én vagyok felelős ezekért, hanem azok a fiúk voltak neveletlenek. Nemcsak egyéni, hanem társadalmi szinten is. Némelyik pedig nem nőtte ki, és belőlük lesznek a munkahelyi zaklatók pl. Szóval nem jó dolog elbagatelizálni, mert kamaszkorban kezdődik, ott kellene már megfogni a problémát.

Nagyon fontos felismerés volt az, hogy nem én vagyok a hibás, ugyanis amíg ez nem történt meg, addig belementem párkapcsolatba mindenféle szintem alatti pasival, akik kiszagolták az önbizalomhiányom és bántalmazóvá váltak. Azt éreztem és azt éreztették, hogy örülnöm kell, hogy ők felvállalnak komoly barátnőnek. Volt, amelyiktől a kapcsolat romlásakor meg is kaptam, hogy hálásnak kellene lennem, mert ő adott esélyt nekem azok után, hogy mindenki más csak egy kis ribit látott bennem, és hát nyilván nem véletlenül, ugyanis normális lányokkal soha nem bánna így senki.


Soha nem választottam "felfelé", az a személyiségfejlődésem eredménye lett, hogy végre hozzám méltó, "szintemen lévő" párom lett.

2023. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
86%
#44: kösz, hogy ezt megosztottad velünk. Nagyon durva :(
2023. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
80%

44

Azt hiszem, az én kommentemre reagáltál, szóval hadd válaszoljak.

Úgy gondolom, maximálisan igazad van abban, hogy a férfiak nők felé való viszonyulása a béka segge alatt van. Olyan dolgok elfogadottak, amik egy civilitált társadalomban fel sem kellene merüljenek.

Engem nem ért szisztematikus abúzus, de bizony én is belefutottam jónéhány fogdosós-beszólogatós sztoriba. Értelemszerűen nem gondolom azt, hogy bármiféle zaklatás rendjén van.


Mi több, a MeToo kapcsán azt is roppant pozitívnak érzem, hogy vegyünk komolyan MINDEN panaszt. Akkor is, ha a nagy tiszteletben álló dúsgazdag, vallásos pátriárka lánya emel szót, és akkor is, ha egy szilikonszájú, műszempillás, hidrogénszőke csaj állítja, hogy bántalmazták. Egyiket sem lenne szabad lesöpörni, hiszen pont az utóbbi típusba tartozó, sokszor igen szomorú sordú lányokat használják ki, mert úgy vélik, őket senki sem veszi komolyan.

Én a MeToo azon állítását vitatom, hogy a panaszosnak automatikusan hinni kell. Ezzel a probléma, hogy semmibe veszi a megvádolt férfiak ártatlanság vélelméhez való jogát. Lásd Amber Heard, Johnny Depp ügy.


Szóval én úgy vélem, hogy a MeToo mögötti szándék helyes és szükséges, a kivitelezésben azonban akadnak problémák.

2023. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg durva, de akkor természetes volt.

Totál alap volt pl. az is, hogy ha megvolt nekünk, akkor el kellett rejteni tampont/betétet a zokniba, vagy kivinni a teljes táskánkat a mosdóba, mert ha a kezünkben tartottuk, vaskos esélye volt, hogy valamelyik fiú elveszi és ordítva közli, JÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚJ MEGJÖTT NEKI. Az egyik lánynak meg normál tamponja volt, nem mini, és akkor azon ment a témázás, hogy "tágra bszták már".


És ez nem valami szakmunkásképző volt egy borsodi zsákfaluban, hanem egy budapesti egyházi (!) gimnázium, ahonnan a legtöbb ember az ország legjobb egyetemeire ment tovább. Szóval úgy gondolom, hogy abban az időszakban (2000s) ez még általános volt, ha egy ilyen helyen is előfordult. A változás az elmúlt 10 évben ugrott egy nagyot.

2023. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
77%

"Én a MeToo azon állítását vitatom, hogy a panaszosnak automatikusan hinni kell. Ezzel a probléma, hogy semmibe veszi a megvádolt férfiak ártatlanság vélelméhez való jogát. Lásd Amber Heard, Johnny Depp ügy."


Egyetértek. Az ártatlanság vélelme mindenkit meg kell illessen egy jogállamban.

2023. jan. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
83%

"ocsmány dolgokkal zaklatják őket verbálisan is. Pl. úgy álcázták, hogy kedvesen, normálisan beszélgetnek, aztán random bevágtak valami szopós, mutogatós poént."


Ezt még felnőtt embereknél is tapasztaltam. Normál beszélgetés az alap, erre bevág egy gif-et vagy mémet, amin persze egy könnyező nő van aki szop, mélytorkozik. Ez akkor most mekkora poén. Undorító. Tényleg rengeteg csávó képtelen felnőni agyilag. Egy tininél is gáz, na de egy felnőttől aztán pláne.

2023. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
71%

"Ezzel a probléma, hogy semmibe veszi a megvádolt férfiak ártatlanság vélelméhez való jogát. Lásd Amber Heard, Johnny Depp ügy."


Szerintem ennek inkább ahhoz van köze, hogy kit mennyire "szeretünk". Lehet az én buborékom túl személyre szabott, de sokkal több Johnny Deppet támogató kommentet olvastam, magyarul és angolul is.


Kevin Spaceyt meg a mai napig ajnározzák, mert aki megvádolta, nem annyira ismert, illetve a napokban is eszméletlen dolgokat olvastam Justin Roiland ügye kapcsán.

2023. jan. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!