Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a véleményetek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a szakításról?

Figyelt kérdés

Pár hónappal ezelőtt összejöttem egy csajjal, akivel eleinte minden oké volt. A kapcsolat elején leszögeztem hogy mivel közeledek a 20-as éveim végéhez (ő a 20-as évei közepén volt) , ezért jelenleg az első az hogy egy lakásra spóroljak (vagyis inkább arra h minél kevesebb hitelt keljen felvenni). Ennek ellenére azért mentünk rendesen mindenfele, nagy volt a love, semmi arra utaló jelet nem láttam arra hogy gond lenne. Majd 2 hónap után már sok volt nekem a dolog (ilyen 3-4 nyaralást tervezett egy nyárra, egyfolytában menni akart mindenhova stb.), ezért behúztam a kéziféket és mondtam neki hogy most egy kicsit elég volt a sok pénz elb*szásból. (Mivel ő közszférában dolgozik, elég rossz a bérezése hiába diplomás, én közel 2x annyit kerestem mint ő, szóval ezeket a dolgokat ő egyedül nem is lett volna képes finanszírozni vagy kinullázza magát hó végére.)

Nem telt el szerintem két hét a szürke hétköznapokban és a nagy boldogságból hirtelen elszálltak az érzések, mondván hogy nem áll készen egy kapcsolatra.

Egyébként egy standard, szomszédlány stílusú csaj volt, ezért nehezen néztem ki belőle azt hogy a pénzre megy, de úgy látszik tévedtem.

Alapból így már offos a dolog nekem, mert aki nem tud bánni a pénzével, azzal nem nyitok közös bankszámlát sose, csak érdekel a Ti véleményetek a dologról.


2023. jan. 31. 16:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy vége.
2023. jan. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

Jól jártál, hogy vége lett, ne sajnáld, ilyennel nem lehet közös jövőt tervezni, max ultra jó szexet, ha már pénzt áldozol bele, gondolom az ágyban odatette magát.

Vannak ilyenek, mármint ilyen kapcsolatok is kellenek, hogy majd kiszűrd legközelebb az ilyen nőt.

2023. jan. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Az a vicc az egészben hogy nem volt jó az ágyban, inkább az arca és a kisugárzása fogott meg.

Egyébként én is így gondolom. A közös jövő totál esélytelen egy olyan nővel akinek 25 évesen, úgy hogy dolgozik 2-3 éve és otthon lakik nincs 160ezer forint félretett pénze az autója fenntartására. A pénzügyi kultúrája zéró. :D

Arról jutott eszembe a dolog hogy épp láttam hogy az új párjával menne egy drága programra (1 nap ilyen 100e ft alsóhangon) és arra gondoltam hogy milyen jó hogy nem nekem kell nemet mondani a f*szságára. :D

2023. jan. 31. 16:57
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok ember van aki nem magába a társába szerelmes, hanem abba amit a másik nyújtani tud. Jelen esetben a programok, nyaralások, drága dolgok, minden amit egyedül nem tudna megteremteni.

Sokan vannak akik csak használják a másikat. És ha a másik fél "elzárja a boldogságot adó pénzcsapot" akkor derül ki, hogy mi volt a valós motiváció a másik fél részéről.

Nők és férfiak is csinálják ezt, csak más-más a motiváló tényező (sok férfi pl így jut fixen szexhez, nők közül meg vannak akik így jutnak jobb életszínvonalhoz). Sajnos ilyen világot élünk (tisztelet a kivételnek).

2023. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

#1 vagyok.

Igen, amúgy nekem is volt egy ilyen barátnőm, bár mi nem utazgattunk, hanem drága dolgokat vetetett velem, nagggyon drága dolgokat...a szex maga volt vele a förtelem, ha volt lány az életben, aki rossz volt a szexben, akkor ez a lány az volt. Tény, nagyon szép lány volt, formás szexi test, szép arc...ja és neki totálisan nem volt munkája.

Szóval tanulópénznek nagyon jó volt nekem is egy ilyen, addig míg bele nem szaladtam még egy ilyen lányba, aztán még egybe és még egybe, míg végül a szerelem nagy, eszeveszett forgatagában feltudtam már ismerni a kapcsolat elején, hogy ki az aki lehúzós és ki az aki nem. Szóval érdemes nagyon figyelni erre.

2023. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
Nőként írom, jobban jártál, hogy vége. Legközelebb legyel hatarozottabb.
2023. jan. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Eleinte nagyon nehezen tettem túl magam ezen és végül a hasonló megállapítás miatt sikerült mint amit a 4-es írt. Valószínű hogy az imponált inkább hogy mentünk mindenfele és nem az együtt töltött idő. Kicsit elvette a dologtól a kedvem, mert nem ez az első ilyen tapasztalatom és már nincs hangulatom újra lejárni ugyanazokat a köröket. Hiába találkoztam azóta pár csajjal, egyik se mozgatott meg mint potenciális barátnő. Inkább maradok a sportnál, meg jövőre az egyetem is kezdődik szóval lesz elég tennivaló. :D
2023. jan. 31. 17:09
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Honnan veszed, hogy a pénzre megy? mert nem akar non-stop otthon ülni?

Lehet jönni, hogy így a szerelem, úgy a szerelem, de eg kb. 25 éves nő nem akar állandóan otthon penészedni.

Keress magadhoz illő lányt.

2023. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8 - Marhára nem ültünk otthon non-stop, kb minden hétvégén mentünk valamerre, néha még hétközben is. Ebből 2 hónap után elegem lett, mivel ő nem rendelkezett az anyagi háttérrel és én meg nem vagyok ATM. Ezután "romlott" meg a dolog.

A 50-50 elosztás itt marhára nem működött, mert kb. 2 hétvége alatt a fizetése jelentős része elment volna. :D

Szerinted miből gondolom azt hogy a pénzre ment? :D

2023. jan. 31. 17:14
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

"Majd 2 hónap után már sok volt nekem a dolog (ilyen 3-4 nyaralást tervezett egy nyárra, egyfolytában menni akart mindenhova stb.), ezért behúztam a kéziféket és mondtam neki hogy most egy kicsit elég volt a sok pénz elb*szásból."


Ezeket el kéne már felejteni és bármennyire is kanosak vagyunk, ezt nem szabad csinálni, több okból sem. Ugyanis.



1. Hamis illúziót adunk a nőnek, ami ugyanolyan káros társadalmilag, mintha "csak" eldobnánk az utcán 1-1 zsebkendőt, csokipapírt, csikket. Összeadódik, mindenki ezt a stratégiát fogja követni és az lesz a vége, hogy a nők JOGOSAN nem fognak bízni a férfiakban. Illetve a nők SZINTÉN JOGOSAN azt gondolják, hogy a férfiaknak van pénzük és a normálisan gondolkodó, felelősségteljes férfiak lesznek smucig zsugori szemétládának nézve, akik sajnálják a pénzt, közben meg csak gondolnak a jövőre.


2. Te magad is frusztrálódni fogsz, mert rutinná válik, hogy pénzzel el tudod fedni ideig-óráig a hiányosságaidat, hiszen ki ne élvezné olyan ember társaságát, aki mindig fizet, amennyiben nem übergáz az illető, csak simán semleges. Mivel te nem kérted, hanem kaptad, minden az ő felelőssége, ő lesz a bunkó, ha felhánytorgatja utólag, hogy mennyit költött rád és most tartja a markát az ellenértékért cserébe. Még aki az ő pártján áll, hogy te lehúztad őt is elismeri az ő felelősségét. Még a legprimitívebb vallások is azt tanítják, hogy ha adsz, azt önzetlenül tedd, ne várj érte a jövőben semmilyen viszonzást vagy ellenértéket, mert az a lényegét veszi el a dolognak. Az inkább olyan keresztapás alku, hogy egyszer kérek majd valamit cserébe.


Férfi vagyok, így elhiszem és átérzem, hogy nagyon rossz, magam is beleestem jó párszor hasonló hibákba, de higgyétek el, ennek hosszútávon egyáltalán nincs értelme, csak előre konzerváljátok vele azt, hogy pár hónapig minden szép, minden jó, majd előbb-utóbb széthullik a kapcsolat, mert egy hazugság, egy álságosság tartotta össze.


A pénz meg sajnos egy olyan dolog, amire mindenkinek szüksége van. Annak is, aki nem aranyásó.

2023. jan. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!