Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, titeket zavarna ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, titeket zavarna ha a barátotokat mindenki külföldinek (német, holland, skandináv, amerikai) hinné Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ráadásul magyarul is akcentussal beszél, ha éppen el van szokva a magyar nyelvtől.


Szóval így a családtagjaitok, a barátaitok, mindenki azt hinné, hogy külföldi/félig magyar a barátotok. Zavarna titeket? Ez hátrány a srác számára?


2023. jan. 31. 22:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#9, #10, igen, ismerem az ilyen embereket és ki ráz tőlük a hideg, nagy idegesítőek.


De lehet, hogy ők többnyire magyar közegben voltak, így sokat használták a nyelvet, szóval nyelvi szempontból semmi sem változott, csak masik földön éltek.


Nyilván 6 hónap után az ismerősöd megjátssza magát és ez nevetséges.


De képzeljétek el, hogy valaki 10 éven keresztül kint van, nincsenek magyar barátai és alig beszél magyarul, azért ez így teljesen más.


Igazából nem én tálaltam ki ezt a hipotézist. Azért kérdeztem, mert szinte minden magyar azt hiszi, hogy külföldi vagyok, vagy hogy félig magyar, aki külföldön nőtt fel. Több tucat visszajelzésem van. És esküszöm, hogy nem játszom meg magamat, mert szeretem a hazámat.


Magyar lányokkal én meg szinte nem is beszélgettem, úgyhogy fogalmam sincs, hogy mit gondolnak. Ezért tettem fel a kérdést.

2023. febr. 1. 12:06
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

11

"De lehet, hogy ők többnyire magyar közegben voltak, így sokat használták a nyelvet, szóval nyelvi"


Nem. Nem voltak magyar közegben. Kizárólag az itthon lévő családjukkal beszéltek magyarul.

2023. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
És egymással milyen nyelven beszéltek?
2023. febr. 1. 13:00
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem aki akcentussal beszél az anyanyelvén, az csak jatsza az agyat. Kamaszkorom óta külföldön élek, külföldi környezetben, alig beszelek magyarul, mégsem töröm a magyart. Nem jarnek olyannal, akinek ilyen feltűnesi viszketegsege van.
2023. febr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
#14, és milyen szinten beszéled a helyiek nyelvét? Hallják, hogy külföldi vagy, akcentussal beszéled a nyelvüket, vagy tökéletesen?
2023. febr. 1. 13:11
 16/18 anonim ***** válasza:
69%

Nehezen tudom elképzelni ezt. Az zavarna, hogy akcentussal beszéli az anyanyelvét.


Nagynéném 3 éves kora óta Németországban élt. Most nyugdíjasként költözött haza, de előtte volt, hogy évtizedekig nem járt Magyarországon. Csak a német rendszám miatt gondolják elvétve németnek, de ha nem látják a kocsit, senki nem gondolja róla.

2023. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#16, nagyon érdekes! Én nem tudom, hogy min múlik. Sokan magyarok maradnak, persze vannak azok, akik megjátszák magukat, de ők látványosan magyarok, és vannak azok, akik annyira megváltoznak abban a másik kultúrában, hogy valahogy olyan, mintha nem magyarok lennének.


Tényleg csak azért kérdezem, mert én önmagamon nem vettem észre, szüleim sem, de mindenki más, aki nem ismer engem "előző életemből", azok azt hiszik, hogy külföldi vagyok, vagy hogy csak félig magyar, aki kint született és nőtt fel.

2023. febr. 1. 14:51
 18/18 anonim ***** válasza:
#15 anyanyelvi szinten
2023. febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!