Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Európában igaz, hogy minél...

Európában igaz, hogy minél északabbra megyünk, annál szorgalmasabbak az emberek?

Figyelt kérdés
Ez a sztereotípia, hogy az északi embereknek meg kellett jobban küzdeniük az életben maradásért, míg délen henyéltek meg megtermett minden különösebb erőfeszítés nélkül. Állítólag a skandinávok lustának tartják a németeket, ők meg minket, mi meg pl a görögöket. A magyarok szerintem amúgy nem kimondottan lusták, de a német munkamorál azért erősebb azt el kell ismerni.

2022. júl. 31. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem igy van.
2022. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ja, tökre így van.
2022. júl. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem feltétlenül. Míg délen egész évben tudnak termelni..., a mérsékelt övön pedig az év nagy részében a télre készülnek..., Addig nagyon északon az időjárás miatt vagy a rövid nappal miatt keveset tudnak a szabadban lenni, és inkább elütik az időt olyasmivel, mint a szaunázás.
2022. júl. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, pl. it az összes fehér a cigányokat dolgoztatja, ott meg a fehérek dolgoznak helyettük. Szóval sokkal szorgalmasabbak.
2022. aug. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos szempontból keményebbek az észak európaiak a környezeti hatások miatt, de nem gondolnám, hogy ez összefügg a szorgalommal. Meg ott nincs ez a nagy pörgés mint itt.
2022. aug. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Itt nem pörgés van, csak más csicskáztatása, meg az idegesség levezetése.
2022. aug. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. aug. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kroms ***** válasza:
Ezek csak sztereotípiák. Egy német/skandináv sem fog 8 óránál többet dolgozni, ha annyiból is kényelmesen megél. Az éghajlat meg ugyanolyan pl. németisztánban is, mint nálunk, ráadásul Japánban van a legtöbb munkamániás, tehát ez az elmélet is bukta.
2022. okt. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem sztereotípia, azt láttam, hogy még egy magyarországi sváb falu is sokkal rendezettebb, mint egy magyar. Talán közrejátszik, hogy a református vallás az északabbra lévő országokban jobban terjedt, az meg a puritán, szorgalmas életet hírdette. A hollandoknak pl. sokat kellett küzdeniük a tengerrel, ott is szorgalmasabbak, pl. a kisvárosokban szappannal mosták fel a járdát a boltok előtt. A németek fegyelmezettek, dolgoztam németekkel, lehet, hogy 8 óránál nem dolgoznak többet (szerintem ebben az erős szakszervezeteknek is szerepe van), de azt sokkal jobban kitöltik munkával, mint nálunk (irodai szinten vannakk tapasztalataim), ráadásul szervezni is sokkal jobban tudnak. Volt egy amerikai kollégám is, ahhoz munkaidőben nem nagyon lehetett szólni, trécselgetni vele. Japánokkal is dolgoztam, általában 10-12 órát töltöttek az irodában, de amikor egyszer én is bentmaradtam, azt láttam, hogy a 8 óra letelte után már csak hol itt dumáltak, hol ott cigiztek.

Németországban valamivel hűvösebb az éghajlat, mint nálunk (sőt már Szlovákiában és Lengyelországban is), nem terem meg annyi búza mint nálunk, azért is elterjedtebb a rozskenyér, mert a rozs szereti azt a klímát. Zordabbak a telek, tehát a betakarítási időszak végéig szorgosabbnak kellett lenniük, így igaz az is, hogy jobban meg kell küzdeniük az életben maradásért. (A múltról beszélek, de az évszázadok alatt beleívódhatott a mai ember mentalitásába is.)

És valahogy társul ehhez valami germán pedánsság is, Hollandiában és Németországban az autópálya pihenők mosdóiban a padlóról enni is lehetett volna (régen jártam arrafelé), amint Ausztriában Mo-hoz közeledtünk, egyre mocskosabbak voltak az ilyen helyek (bár meg se közelítették azokat, amiket Szerbiában vagy Görögországban tapasztaltam).

2023. febr. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!