Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a legnagyobb probléma az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a legnagyobb probléma az ismerkedéssel a mai világban szerinted? Mind férfi, mind női oldalról.

Figyelt kérdés
2023. febr. 28. 19:19
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
69%

Túl jó dolga van mindkét nemnek. Emiatt óriási az értékválság, globális családellenes politika, így komplett generációk nőnek fel apa és anya nélkül(minták nélül). Aztán a túltolt szexualitás, ebből adódó felszínesség.

Még meg lehet említeni az anyagiasságot is.

2023. márc. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
83%
A férfiakkal szemben is lettek elvárások. Voltak, akik alapból teljesítették, őket nem zavarja, és van, akik ez ellen kapálóznak.
2023. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
83%

19


Nem tudom ki vagy, de nagyon nem jól látod a dolgokat. Eloszor is nem igaz, hogy a férfiak reálisan látják kivel maszhatnak ágyba. Csak itt a Gyakorin millió kérdés születik nap mint nap arról, hogy a sikertelen incelek vagy a "kevésbé jut a lyukhoz" férfiak olyan nőkről álmodoznak, akik elérhetetlenek, mint az instamodellek, vagy Palvin Barbi félék.

Sőt oly annyira el van némelyik rugaszkodva a valóságtól az önkéntelen colibatus tipusokbol, hogy olyanokat írnak, hogy nekik "JÁR" a nő, törvénybe kellene ütni, hogy ne csak a sarmos/pénzes paliknak jusson punci.

Képesek lennének arra simán, hogy a szex AMIT AZ ADOTT NŐ NEM KÍVÁNNA be legyen iktatva a törvények közzé. Az emberi jogok lennének teljesen megsértve, de szerintük ezzel nincs probléma!!!

Szerinted tényleg néhány incel rendben van fejben, komolyan???

Második dolog, mindaz amit felsoroltál lehet valid, de ezt írtam, hogy van igazság abban amit írtál.

Mint példaként hogy vannak nők, akik bár tudják, hogy szextől többre nem kellenek összefexenek a chadekkel, DE az miért negatívum? Azért, mert neked nem jut így nő, vagy azért, mert fifty-fifty módon működik? Azért írom ezt, mert a férfiak ugyanúgy lefexenek csinos nőstényekkel, vagy golddigerekkel pedig tisztában vannak azzal, hogy a pénz motiválja őket.

Mi ebben unfair?

Ha a férfiak többsége kufircolás reményében mindenre képes, mint a prostik látogatása, vagy a pénzéhes lányok eltartása, akkor a nők miért nem fizethetik vissza a kölcsönt pénz, jólét mint kiindulópontként?

Mellesleg az a rész is paradoxon, ahol azt taglaltad miszerint nincs mit arról tárgyalni, hogy egy párkapcsolatban/házasságban nincs/kevés az együttlét.

Mit értesz az alatt? Szerintem alap, hogy mindkettő fél arra torekedik, hogy megoldást találjanak míg te szerinted nincs miről filózni.

Látod az attitűdöd világosan azt jelzi, hogy nyugodtan egyetértesz azzal, hogy hűtlenség, válás legyen az eredmény, hiszen a férfi, pl te is nem akarsz a felszín alá jutni.

Köszönöm csak alátámasztottad, amit én hoztam fel:

"Mi nők meg ebbe fáradtak bele, hogy nincs egy normális hűséges, őszinte, felnőtt férfi, aki nem a könnyebb utat választja, hanem a göröngyöset."

Totálisan mindegy egyébként melyik szemszögből nézzük a férfiak&nők viszonyát, a lényeg, hogy a férfiaknak fő minél több szex minél több alannyal, míg a nőknek a szerelem és biztonság a legfontosabb épp ezért nem gyuri össze a lepedőt mindenféle személlyel. ;)))

2023. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
72%

#20: "Nem képesek dekódolni a metakommunikációs jeleket, nem képesek elmerülni és olvasni egymás szemében. Nem ismerik fel az impulzusokat."


Vagy ez 50-50% és ha nincsen megfelelő metakommunikáció, akkor arra jut pl. a férfi, hogy


1. Lehetőség: Nem tetszem senkinek, bármit is csinálok, bármennyi emberrel is találkozom.


2. Lehetőség: Nem adnak jelet, ezért mindenkinél próbálkoznom kell és mivel a válogatás szempontjai olyanok lesznek azon túl, hogy ki tetszik (akiből rengeteg van), hogy ki a könnyűnek tűnő préda, a kisebb testfelépítéssel rendelkező nőben félelmet fog kelteni a bátortalan közeledés, mert ösztönszerűen ragadozótámadásnak fogja érezni. Főleg, ha még vonzalom sincs, aminek megállapítása problémákba ütközik metakommunikáció hiányában.


Emiatt pedig egyre több fiatal lány fog szintén két irányba menni. Az egyik, a félénkebb típus bezárkózik és menekül vagy ilyen metoo mozgalmak mögé csoportosul és túldramatizál minden esetet. Főleg ha valamelyik megtetszik neki és az traumatizálja őt.


A tűzrőlpattantabb meg elfogadja, hogy ez a helyzet és megpróbálja kihozni belőle a maximumot. Sugar baby, prostituált lesz belőle vagy egyszerűen összejön szinte válogatás nélkül bárkivel, majd végül annyira rákap az ízére, hogy ő fogja kiválasztani ki kell neki és élvezi, hogy a többieket visszautasíthatja, már nem is lesz kihívás neki az a férfi, aki próbálkozik nála.


"Társat is a légüres térben keresnek és remélnek találni. De ez kegyetlen csapda."


Mert a való életben nincsenek olyan közösségek, ahol ennek van kialakult kultúrája. Mindenhova a célnak megfelelő dologért megy az ember és az ismerkedés csak mellékhatás, mint az életben bárhol. De ha a mellékhatást akarod céllá tenni, akkor csak kényelmetlenné teszed a helyzetet és ugyanúgy be lesz feszülve mindenki, mint a szórakozóhelyen, ahol még sokszor az alkohol meg a drog sem oldja a szorongást.


Minden ilyen ostoba tanácsot, hogy "keress társat tánccsoportokban" is azok szívták meg a legjobban, akik szeretnek táncolni és annak az öröméért mennek és minden második pasi rájuk nyomul. Nekik meg esetleg párjuk van és már legszívesebben kitetoválnák a homlokukra, hogy takarodjon mindenki. És mivel ott egy múzeummal, túrával, társasjátékkal szemben még közeli érintés is van, annál kényelmetlenebb, mikor egy olyan ember simul hozzád, akiről tudod, hogy megdugna, de neked párod van, akit szeretsz csak ő meg nem szeret táncolni.

2023. márc. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
88%
Az hogy nincs meg vagy piszok ritka, a lelki testi összhang.
2023. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy igazából nem is számít kivel állnak szembe a nők/férfiak, a lényeg hogy a felszínen legyen kielégítő. Vagyis: már az első randin legyen brutálisan jó szex, a nő vagy a férfi nézzen ki úgy hogy beleborzongjon az ember. Majd ezek után minden nap legyen brutálisan jó szex. Mivel igazából a kapcsolat minőségét ma már csak a szex határozza meg, felmerül mindkét félben egyfajta frusztráció. Vajon megfelelek-e? Vajon ha van rajtam fél kg felesleg, az látszik-e majd szex közben? Vajon kell-e análisan csinálnom? Vajon miféle fértisei vannak amiknek meg kell felelnem?


Ki merem jelenteni a mai tizen és huszonéves generációk iszonyatosan el vannak már tévelyedve párkapcsolati szinten. Pedagógus vagyok, látom/hallom hogy mik mennek, hogyan élik meg a fiatalok ezt a korszakot.

2023. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
26%

#23: "Csak itt a Gyakorin millió kérdés születik nap mint nap arról, hogy a sikertelen incelek vagy a "kevésbé jut a lyukhoz" férfiak olyan nőkről álmodoznak, akik elérhetetlenek, mint az instamodellek, vagy Palvin Barbi félék."


1. Ez a Gyakori. Itt léteznek minden nemből súlyos esetek. Ott van a 30 éves pálcikalány is, aki elmondása szerint senkinek sem kell, mégsem ismerkedik senkivel.


2. Végső elkeseredésében gyakran jut oda a férfi, hogy "Ha az átlagos lányoknak nem vagyok jó vagy azt érzem rajtuk, hogy éppen nem hányják el magukat tőlem, akkor a pénzemért legalább kapjak olyat, aki miatt irigykedne rám a társadalom."


Főleg, hogy ezek a férfiak megrekedtek a tizenéves érzelmi szinten, mert ha el is vesztették a szüzességüket, nem egy szerető, törődő kapcsolatban történt, hanem lelketlen prostituálttal.


"Sőt oly annyira el van némelyik rugaszkodva a valóságtól az önkéntelen colibatus tipusokbol, hogy olyanokat írnak, hogy nekik "JÁR" a nő, törvénybe kellene ütni, hogy ne csak a sarmos/pénzes paliknak jusson punci."


Ha nem is a szexhiánnyal, de biztos vagyok benne, hogy belőled és minden emberből ki lehetne hozni az őrültet. Akinek minden mindegy. Van, akit be kellene zárni egy üres magánzárkába, ahol semmilyen inger nem éri és hónapokat, éveket kellene ott tölteni. Mástól igazságtalanul el kéne venni a legnagyobb szeretteit. Megint másnak a karrierjét kéne módszeresen tönkretenni. Van, akit elég ijesztgetni.


Sokféle ember van. Akkor törj pálcát valaki felett, ha az ő életútját végigjártad.


Kéretlen tanácsokat sok mindenben lehet osztogatni, hogy szokjál le a dohányzásról, fogyjál le, élj egészségesebben, ezek mind rajtad múlnak.


Az, hogy az ellenkező nem mit talál vonzónak benned, egyáltalán van-e bármilyen SZEXUÁLISAN vonzó benned akár akkor is, ha bármilyen önfejlesztési szintre jutsz is és már az aranyásók sorban állnak, csak éppen normális nő nem akad, azt te nem tudod szabályozni.


Ahogy azt tudod, hogy mit tanulsz, de azt nem, hogy téged vagy a havert válasszák-e az állásinterjú után vagy egyáltalán választanak-e valakit vagy recesszió van.


Ezek KÜLSŐ dolgok. Ezekre csak korlátozottan van befolyásod. És ami tovább bonyolítja, egyiknél sem ultimate lépcsőzetes erőfeszítés van, mint egy sportteljesítménynél, hogy mindig tudsz kicsivel jobb lenni.


Itt van egy láthatatlan egyensúlyi pont és ha túllendülsz rajta, az se jó. Munkában akkor túlképzett leszel, párkeresésben pedig "kevésbé kigyúrtan, kevésbé ilyen meg olyan ruhában, kevesebb/több hajjal, stb. jobban tetszettél volna". Láthatatlan helyeken tapogatózva próbálsz vonzalmat kelteni...


"Képesek lennének arra simán, hogy a szex AMIT AZ ADOTT NŐ NEM KÍVÁNNA be legyen iktatva a törvények közzé. Az emberi jogok lennének teljesen megsértve, de szerintük ezzel nincs probléma!!!


Szerinted tényleg néhány incel rendben van fejben, komolyan???"


Nem, nincsenek rendben, de te is túldramatizálod és ezt akarjátok belelátni. Lásd még: [link]


Emiatt pedig még jó táptalajt is biztosítotok a trolloknak, akik élvezik, ha hergelhetnek titeket.


A legtöbb valódi incel (aki nem trollkodik) arra próbált rávilágítani, hogy a média túlzottan befolyásolja a nők szépségideálját. Nyilván a férfiakét is, de a férfiaknak szerteágazóbb, ami meg is látszik a mai világon, hogy vannak huszonéves férfiak, akik az 50-es, 60-as érett nőkre buknak, vannak nagyon vékony fétises férfiak, vannak túlsúlyos fétises férfiak és sok más egyéb is. Van, aki a szilikon-plázacicát akarja más meg már a festett hajtól és műkörömtől is kivan és a teljes természetességet szereti.


Férfiaknál valahogy nem látom azt, hogy konkrét nő, ha nem ápolatlan, igénytelen, akkor ne lenne akár az ismerősi körömben is olyan, aki azt mondaná rá, hogy vonzó, neki tetszik.


Ezzel szemben a nők mivel az elérhető legjobbra kódolta őket a természet csak halvány, fakó utánzatait látják a vágyott álomhercegnek, de még azok közül is ha két hetente szembejön 1-1. Úgy járnak-kelnek a világban, az utcán, mint a vezérigazgató a gyártósori munkások között. Látja őket, mégsem tartja őket egyenrangú félnek, feljebbvalónak érzi magát.


Látszólag közvetlen, mert kezet ráz velük meg meghallgatja őket, de valójában egyikkel sem szívesen haverkodna.


"Azért írom ezt, mert a férfiak ugyanúgy lefexenek csinos nőstényekkel, vagy golddigerekkel pedig tisztában vannak azzal, hogy a pénz motiválja őket."


Azért, mert a nőknél nincs gát, nincs korlát, nincs felső limit, csak amit a nő magának állít be. Ez pedig össztársadalmilag nagyon káros tud lenni és ne csodálkozzatok tényleg, ha visszahat a társadalomra és a férfiak egyre kevésbé akarnak karriert építeni vagy elköltözni a mamahotelből vagy bármi egyebet. És egyre több az elfojtott düh, harag, frusztráció, ami háborúskodáshoz vezet.


Ahhoz, hogy megvalósulhasson a feminista abszolút egyenlőség az kéne, hogy a nők nagyjából ugyanolyan arányban (mondjuk +/-5%-os szórással) szólítsanak le, kezdeményezzenek férfiaknál, nyomuljanak férfiakra és akarják felszedni őket akár a vagyonukkal. Fogdossák őket, ha ahhoz van kedvük, füttyögjenek nekik, hogy szépfiú, elvigyelek?


De amíg ez nem adott (és soha nem is lesz az, nálunk nyugatabbra sem), addig mindig több férfi fog jutni 1-1 nőre, ami miatt a legszexmániásabb nő se lesz ráutalva arra, hogy ő kezdeményezzen akár kicsit is, ugyanakkor a legkevésbé kívánatos nőre is akadni fog jelentkező, ami miatt ő validálva érzi azt, hogy teljesen rendben van, ha 3 napja nem mosta meg a punciját, zsíros a haja, rágja a körmét és van rajta 40 kiló túlsúly, mert így is 2 másik férfi is írogat meg udvarolgat neki még a dugópajtija mellett.


"Ha a férfiak többsége kufircolás reményében mindenre képes, mint a prostik látogatása, vagy a pénzéhes lányok eltartása, akkor a nők miért nem fizethetik vissza a kölcsönt pénz, jólét mint kiindulópontként?"


Azért, mert ez egy soha véget nem érő láncolat, ahol egymáson verjük le a frusztrációt. Mert a férfi nem jut nőhöz és ez motiválja, ÉVEK!!! magánya, hogy ilyesmikre vetemedjen, ami miatt ha addig nem volt szimpatikus a nőknél, most még kevésbé lesz az, de a 0-t már nem nagyon lehet tovább fokozni. A nő pedig lefekszik az adoniszokkal, akikkel még inkább hergeli azt a férfit, akit eddig is emberszámba nem vett és ezért vetemedett arra, hogy aranyásót tartson el, vagy prostikat látogasson, mert ezzel kimondatlanul is azt közli felé, hogy "Kevés vagy te, mert nem jössz be, de ő, aki magasabbra nőtt, másabb az állkapcsa, stb, ő a jó pasi."


Amihez ugyebár jogod van. Csak akkor később, a jövőben, amikor öregszel ne sértődj meg, ha a karma visszaadja és azok, akik vitték valamire ezek közül a visszautasított férfiak közül és jó partik lettek családalapításra majd azt mondják neked, hogy


- bocsi, használt nő nekem nem kell.

- bocsi, de első randin szex van, különben kioffollak. Ha az elődeimmel megtetted kötetlenül engem is megtisztelhetsz ennyivel, hogy nem húzod az időt.

- bocsi, ha az exeiddel bevállaltál ilyet meg olyat az ágyban, nem gondolod, hogy ha majd gyereket csinálok neked meg anyagilag odateszem magam, akkor évekig, évtizedekig majd csak a misszionárius lesz, meg talán még egy kis szopás, nyalás.

- bocsi, de ha az exedet eltartottad, igazán ne várd már el tőlem, hogy ennyivel vagy annyival többet adjak a kajába, rezsibe. Örülj, hogy kapsz valamit és engem nem kell eltartanod.


És ez egy olyan spirál, ami miatt egyre inkább eltávolodik egymástól a két nem.


"Látod az attitűdöd világosan azt jelzi, hogy nyugodtan egyetértesz azzal, hogy hűtlenség, válás legyen az eredmény, hiszen a férfi, pl te is nem akarsz a felszín alá jutni."


Pontosan elégszer jutottam a felszín alá, hogy tudjam, két okra vezethető vissza a dolog.


1. A nő libidója alacsonyabb, ebben az esetben minél előbb külön út, annál jobb. Hosszútávon úgysem működne. Ha a nő átvert azzal, hogy úgy nevelték, hogy asszonyi kötelesség és orgazmust színlelt, akkor az ne az én hibám legyen. Az elején be kellett volna vallania és akkor most nem sínylődne párkapcsolatban olyan ember, ahol meg a férfi nem akar szexelni és a nő kaparja a falat, hanem talán mindketten egymásra találtunk volna a megfelelő partnerrel. Nőként ki kell mondani, ha NEM akarsz szexelni, ha alacsony a libidód.


2. Nem kíván, nem jövök be neki, csak gyereket akar tőlem, szülei előtt pózolni, hogy van párkapcsolata vagy igazából fogalma sincs mit akar, annyira nincs önismerete, de nem jövök be neki úgy igazán. Ezen se nagyon lehet változtatni, ennél fiatalabb már nem leszek, csak öregebb, itt is külön utak minél előbb.


A harmadik ok az lenne, hogy én csinálok valamit rosszul az ágyban, de ezt szintén neki kéne megemlíteni, ha valami nem jó neki, de a reakciókból ítélve nem ez a helyzet.


"Totálisan mindegy egyébként melyik szemszögből nézzük a férfiak&nők viszonyát, a lényeg, hogy a férfiaknak fő minél több szex minél több alannyal, míg a nőknek a szerelem és biztonság a legfontosabb épp ezért nem gyuri össze a lepedőt mindenféle személlyel. ;)))"


Én szívesen megadnám normális keretek között (nem 600 ezres fizetés meg lakás, kocsi, wellness, stb.) a biztonságot és a szerelmet is, ha KÖLCSÖNÖS lenne és ő nem úgy tekintene rám, mint egy eldobható kiegészítőre, aki jutott neki éppen, de bármikor lecserél majd. És igen, vagyok annyira szemét, aljas, pokol tüzére való galád, hogy szeretnék sokat szexelni.


És igen, úgy gondolom, hogy ha egy bármilyen szakadt cigánynak vagy bevándorlónak megadatik, akkor nekem dolgozó, tisztességes életet élő, normálisan viselkedő, ápolt, rendezett külsejű férfiként nem nagy elvárás.


Szándékosan nem használom a "jogom van" szót, mert nem tárgyiasítom a nőket. Ha ők (mármint a szexuálisabb típus) más szempontok szerint választanak, akkor így jártam. Ha ez, ami én vagyok nem képvisel számukra értéket, akkor ez van.


De azt ugyanúgy ne várják el, hogy ezek után majd én a végtelenségig simpeljek nekik, ha az érdektelenséget látom csak, hogy sosem vagyok elég jó nekik. Aki szép külsejű, de elsül 2 perc alatt meg durva az kell, mert szép külsejű, meg lehet vele jelenni. Vagy jó a dumája, lehet vele felvágni a barátnők előtt. Esetleg pénze van és elviszi őket ide-oda.

2023. márc. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
76%

27


Most komolyan kérdezlek és őszinte választ várok el:

A te véleményed szerint miért nem kellesz? Azért, mert nem vagy Brad Pitt (money-s), vagy azért is, mert a belső tulakdonságaid, az anyagi helyzeted nem megfelelő a csinos (+karrierista) nőknek?

A sikertelen emberek (nemcsak a férfiak) elfelejtik azt a reális tényt, hogy nem minden a külső és a pénz. Úgy gondolom, hogyha a saját kaliberű emberek között keresgélnének inkább pluszban belsőleg nyugodt, türelmes személyek lennének akkor sokkal több esélyük lenne párkapcsolat terén.

Sajnos nagyon sok magányos egyén frusztrált, csalódott meg türelmetlen - egyszerre szeretne szerelmet, vonzalmat, ahitatott kicsikarni egy idegenből, látszik mennyire kétségbeesett, sőt vannak olyan esetek is amikor még mentálisan nincsenek rendben és úgy szeretne szexet/kapcsolatban élni.

Akárhogy is nézzük így nem lehet elvarni a másik féltől, hogy adjon esélyt, vagy maradjon velük.

Továbbá, a világon millió olyan pár létezik, hogy sok ember megfordul utánuk, mert a beast&beaty és rácsodálkoznak, hogy hogyan lehetnek együtt holott mint bepotyogtem a belso a legfontosabb, akármilyen nyálas klisé az tart meg valakit valaki mellett sőt valószínű, hogy ők egymásnak tetszettek mielőtt egybekerültek volna.

Másik kérdésem az, hogyha olyan gerlicék léteznek, akkor miért jönnek a kevésbé vonzó alanyok olyan védekezési mechanizmussal, hogy amiatt nem rúgnak labdába?

Az ember érző lény, vágyik társra (már amelyik tegyük hozzá), akkor miért gond, hogy választhat szabadon magához való partnert? Ezt sehogysem tudom megérteni.

Lehet ezt fogni a médiára, a pénzre, mindenre tényleg, de régen amikor még nem létezett internet és az emberek (talán) nem voltak olyan pénzcentrikusak is voltak vénlanyok és fiúk. Egyszerűen nem kellettek, vagy ők maguk fáradtak bele a keresésbe.

A párkapcsolat/házasság amúgy nem tart örökké manapság, de nem kell semmire/senkire fogni a két félen kívül. Az emberek többsége inkább feladja, mint harcolna, nem akar szenvedni, nem szereti a másikat ésatöbbi.

Na de a régi időkben meg hiába élték le az életüket együtt, ha hűtlenek voltak egész végig, bántalmazás lépett fel, vagy "csak" a gyermek/vagyon tartotta őket össze.

Szerencsétlenségünkre mármint az emberiségre értem globál oda fogunk eljutni, hogy mindenki menekül, kevesebb gyermek születik, mert mindkettő nem azt hiszi a következő alak majd megmenti,majd ő boldogságot, biztonságot ad. Ami vagy bejön vagy nem.

Viszont jó lenne hogyha a te peched miatt nem vennéd a legtöbb nőt a goldigger/külsőre megy csak skatulyákba, mert az az igazság, hogy a férfiak többsége(nem az összes!) külső miatt hajt, teper, akár hazudik a nőnek és az elsődleges célja nem más mint a szex, aztán vagy belezúg, vagy lecseréli ha megunta. Míg a nők többsége szerelemre vágyik, támogatásra szerinte hozzáillő és vonzó férfi oldalán. Ez mindig úgy volt és úgy is lesz.

2023. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
19%

#28: Mivel az ember egy összetett, komplex valami, nem lehet egyetlen indokra visszavezetni, hogy miért NEM kell a másik nemnek, miért NEM népszerű a másik nem körében.


Fordítva könnyebb levezetni, hiszen az egy igazolható tény, hogy


1. Ha van kellő anyagi javad, akkor bizonyos nőknek ennyi elég ahhoz, hogy összejöjjenek veled. Nyilván a pénzért, de ettől még a tény az tény, hogy a te szemszögedből "pénzért nő vs. magány" áll a mérleg nyelvein, az ő szemszögéből pedig az elérhető legjobb, aminek a leghangsúlyosabb pontja a pénz. Ergo: ahhoz, hogy téged elhagyjon, lecseréljen vagy az kell, hogy azonos életszínvonalat biztosító jobb pasi jöjjön vagy az, hogy még jobb életszínvonalat biztosító ugyanolyan pasi. Ezek egyikére sincs közel sem akkora esély (tekintve, hogy JÓVAL több az aranyásó nő, mint a gazdag férfi), mint arra, hogy az átlagos dohánybolti eladó párodnak folyamatosan csapja a szelet 2 kollégája, egy Wolt futár meg még az exe is fel-fel bukkan időnként, pedig már többször letiltotta mindenhol. Mindezt az alatt, amíg te mondjuk munkában vagy és egy gyűlölt tevékenységgel, ami havi 200 órádat vesz el a szabadidődből keresed meg azt a pénzt, ami el is meg a következő fizetésnapig. Eközben a gazdag kiegyensúlyozott, mert ő maximum kicsit szomorú, ha zuhan a részvény és veszít pár milliárdot, meg vesz valami márkás piát, ha ível felfelé a tőzsde és napról-napra milliárdokkal gazdagodik, de egyiknek sincs jelentősége a konkrét életszínvonalára nézve.


2. Ha kellően jó pasi vagy (ami relatív, értsd ez alatt, hogy az adott nőnek bejössz), hogy rád nyomuljon egy nő vagy belemenjen veled szexkapcsolatba, akkor szintén sokadlagos pont a személyiséged, hiszen sokszor a nő a keresztnevedet sem tudja vagy azt, hogy milyen nyelvet beszélsz, amikor kiszúr téged a tömegből, hogy mennyire jó pasi vagy és hozzád dörgölőzik egy szórakozóhelyen. Vagy Tinderen úgy húz jobbra, hogy leírásod sincs és ékezet nélküli nemzetközi neved van.


Ezek sajnos tények, akár tetszik akár nem, akár szomorúnak tartják egyesek, akár nem.


"Úgy gondolom, hogyha a saját kaliberű emberek között keresgélnének inkább pluszban belsőleg nyugodt, türelmes személyek lennének akkor sokkal több esélyük lenne párkapcsolat terén."


A libidó mióta kaliber vagy társadalmi rang kérdése? Vagy az, hogy valaki ne zabáljon napi 4000 kalóriát, amivel 50 kiló felesleg van rajta? Meg legyen minimálisan ápolt?


És az, hogy ő maga önmagát a SAJÁT életszínvonalán (amiért ő maga küzdött egyedül és küzd, ha nem elégedett vele és többet akar) képes saját magát ELTARTANI és ezt nem a férfitól várja? És főleg nem olyan gerinctelen érveléssel, hogy "Mi lenne, ha gyerekünk lenne?"


A gyerek más, az nem tud magáról gondoskodni. A felnőtt nő az igen. Így is lakhatott nálam ingyen mindegyik, de ez sem volt elég. Elvárta volna, hogy tartsam is el és finanszírozzam a luxusigényeit. És nem, továbbra sem instamodellek. Lényegében néhány kivételtől eltekintve (ahol a libidó volt a probléma vagy a jövőbeli tervek) mindegyik nőnél erre jutott a kapcsolat.


Elhiszem, hogy belvárosi értelmiségi és mérnökinformatikus körökben meg SSC-s dolgozók között ez másképp csapódik le, hiszen ott nem tétel egy fesztivál, egy wellness meg ilyesmi meg a kocsi is alap, de sajnálom, ha én nem születtem ilyen családba és nem éreztem úgy, hogy fel kellene áldoznom a teljes fiatalságomat azért, hogy olyan szakmát tanuljak, amit nem is akarok igazán, csak jól fizet és divat és a csapból is az folyik.


Én köszönöm szépen, de teljesen jól megbékéltem a sorsommal és nem vágyom arra, hogy Balin nyaraljak meg Dubajban meg hétvégente wellnessezzek és étteremben kajáljak rendszeresen... Régebben rossz volt, de ennyi év nélkülözés után annyira természetessé vált, hogy már egyenesen örülök neki és inkább sajnálom azokat, akik arra güriznek, hogy ezeket a múló, tiszavirágéletű "élménymorzsákat" beszippantsák mint valami drogos és természetesen mindenféle közösségi oldalon meg is osszák és a társadalom orra alá dörgöljék, hogy ők bizony így élnek, ez nekik alap.


Ezzel pedig ki is írtam magamat a társadalom 90%-ából. Így a maradék 10% közül kéne megtalálnom a hozzám illő párt.


"Másik kérdésem az, hogyha olyan gerlicék léteznek, akkor miért jönnek a kevésbé vonzó alanyok olyan védekezési mechanizmussal, hogy amiatt nem rúgnak labdába?"


Azért, mert ha egyszer-kétszer nem felszínesen szemléled, hanem megismered őket, talán elmondják a történetüket. Én volt, hogy rákérdeztem többször. Nem úgy, hogy "Öcsém, egy ilyen ronda ember hogy tudott ilyen álomnőt összeszedni és látszólag ennyi év után is szeretitek egymást?" hanem finomabban és elmondták, hogy 14 éves koruk óta ismerik egymást és a csajnak is ő volt az első. Vagy személyiségileg passzolnak annyira, mert mindkettő kórboncnokként dolgozik és hosszú hónapok alatt szövődött a dolog kettőjük között. Esetleg a csaj pont ezt a típust látja szépnek és a 4 exe közül mindegyik hasonló karakterű, vonású volt.


"Lehet ezt fogni a médiára, a pénzre, mindenre tényleg, de régen amikor még nem létezett internet és az emberek (talán) nem voltak olyan pénzcentrikusak is voltak vénlanyok és fiúk. Egyszerűen nem kellettek, vagy ők maguk fáradtak bele a keresésbe."


Mert lehet itt vakkomondoros eseteket kiragadni, de régen azért a párok többsége mivel átlagos igényekkel és alacsony elvárásokkal volt a másikkal szemben, boldogabbak voltak. Illetve az ábránd és a plátói szerelem tényleg az volt. Nem pedig elérhető közelségben.


"A párkapcsolat/házasság amúgy nem tart örökké manapság, de nem kell semmire/senkire fogni a két félen kívül. Az emberek többsége inkább feladja, mint harcolna, nem akar szenvedni, nem szereti a másikat ésatöbbi."


A médiának és az elszállt igényeknek pedig semmi köze hozzá nyilván. Meg annak, hogy kb. erkölcs és gerinc sincs már. Régen a jeggyűrű önmagában védelmet jelentett szavak nélkül, most sok férfi számára egyenesen kihívás a kapcsolatban lévő nőt befűzni. Természetesen legtöbbször csak dugásra, de a férfitöbblet miatt egyre gyakoribb lesz az is, hogy el akarják hódítani párkapcsolati célból.


"Na de a régi időkben meg hiába élték le az életüket együtt, ha hűtlenek voltak egész végig, bántalmazás lépett fel, vagy "csak" a gyermek/vagyon tartotta őket össze."


A ló egyik oldaláról nem a másikra kell átesni.


"külső miatt hajt, teper, akár hazudik a nőnek és az elsődleges célja nem más mint a szex, aztán vagy belezúg, vagy lecseréli ha megunta. Míg a nők többsége szerelemre vágyik, támogatásra szerinte hozzáillő és vonzó férfi oldalán. Ez mindig úgy volt és úgy is lesz."


Pontosabban: "szerelemre, támogatásra egy szerinte hozzáillő SZÁMÁRA VONZÓ férfitól, akit jobbra húz mondjuk Tinderen...


A férfi pedig a szintén a számára vonzó (ahol azért alacsonyabb a belépési szint) nőknél kezdeményez és ha látja a kölcsönösséget, akkor akár hazudik is, hogy legalább összejöjjön valami, ami valóban nem etikus, de talán ha kevésbé csak az adoniszok lennének elhalmozva szexuális örömökkel, akkor a férfiak számára sem ennek lenne a legnagyobb jelentősége, hanem a személyiségnek. És nem áldoznák fel a személyiséget (akár hazugságokkal) egy-egy kósza numeráért.


De amíg egyenlőre az a tendencia, hogy még a fehérmájúbb nők is inkább prostituáltnak állnak, mert a legkönnyebb pénzkereset, addig egyre inkább hiánycikk lesz a szex és egyre több férfi fog kiszorulni abból a szűk körből, akiknek lehetősége van úgy megélni a szexuális örömöket, hogy nem kell 4-5 alkalomért egy havi fizetést kifizetni egy nyilvános átjáróház nőnek és nem kényszerül hazudni, ami nem etikus, de neki sem jó. Ő is szenved tőle. Mert szívesebben lenne őszinte.


Neked meg szintén nem jó, ha tudod, hogy csak azért hazudott, hogy megkaphasson, mert szimpatikus lett volna, ha tényleg igaz az, amit mond magáról, de valójában ezt csak azért mondta, hogy letudhassa a szexet.

2023. márc. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
83%

29


Még mindig nem érted, hogy én miről beszélek, te csak a saját életedből indulsz ki. Ami nem jelenti azt, hogy úgyis van 100%-ban hiába tapasztaltad/tapasztalod azt.

Úgy jön le, hogy a szegényebb/átlagos sorból vagy és a nők, akikkel együtt voltál elvarták, hogy eltartsd őket. Természetesen ez gusztustalan viselkedés, DE te miért hagytad, hogy oda hegyeződjön ki a szituáció? Nem azért, mert előbb nem vetted észre, hogy milyenek, úgy gondoltad nem baj, mert legalább van valaki mellettem, hiszen ingyenélő voltak? Ki tehet az egészről? Nyilvánvalóan te! Miért hagytad egyáltalán, hogy ingyen lakjon veled valaki? Hihetetlen!

Az a baj, hogy nem veszed tudomásul, hogy igenis vannak tök normális nők, akiknek fontosabbak az érzések mint az anyagi javak.

Az egész hosszú hozzászólásaid csak azt suggalják, hogy bizony egy kalap alá veszed az összes nőt.

Én elismerem, tisztában vagyok azzal, hogy vannak aranyásó nők és olyan férfiak is, akik nem csak szexuális együttlétre vágynak elsősorban, míg te csak azt hajkurászod, hogy az összes nő egy kaptafa.

Ilyen gomdolkodásmóddal a múlt árnyékában élsz, eleve gyanúsítasz minket, bizalmatlan vagy. Hamis életkép alakult ki a csalódások miatt és ez hátráltat az ismerkedésben olyan nőkkel, akik lehetőséget nyújtanának boldogság terén.

A veled klikkelő, passzoló nőt értettem egyébként a hasonló kaliberű alatt és azért hoztam fel, mert te kezdted el a pénzéhes, a workoholista nőket emlegetni. Mármint valljuk be több mint valószínű, hogy egy doktornő, vagy egy ügyvéd nem fog figyelembe venni, vagy ha tévedek is nem tuti fix, hogy melletted öregszik meg és nem csak pénz kérdése, hanem az intelligencia, az értékrend, életvitel miatt súrlódásokra kerül sor. Ha valaki gyári munkás, vagy szakács természetesen lehet jó, értékes, sőt intelligens is, de kicsi a valószínűsége, hogy klappolni fog 4ewer-ever a viszony, mert ellentétek alakulnak ki, vagy alapból nem egymáshoz valóak. Logikusan ez egy társadalmi szinten is előjöhet, nem kell ahhoz az, hogy az egyik fél alig keress a másik meg nem tudja hová tegye a millióit, nem?

Különben a hazugságot semmilyen formában nem kéne akceptálni és eléggé kár, hogy úgy futsz neki még a kefélésnek is, hogy kamuzzol. Nincs min csodálkozni, hogy esélyed se van, nem is érdemled meg mivel füllentéssel, hazugsággal indítasz...

2023. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!