Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vidéki kisvárosban (15 ezer)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vidéki kisvárosban (15 ezer) normális, ha nincs felhozatal az ellenkező nemből? Szinte minden szép és fiatal ember Pestre, nagy megyeszékhelyre vagy külföldre költözik? Máshol mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Kialakítottam itt magamnak egy életet és enyém az egyik ritka jobban fizető munkák egyike, saját ingatlanom is van harminc év körüliként. Ez mellett itt van a közelben a családom, akikkel jó a viszonyom és a gyerekkori barátaim egy kis része is. Vagy aki nincs itt, az is néha hazalátogat és tudunk találkozni. Fiatalok szinte nincsenek a városban, a huszonéves korosztály majdnem teljesen hiányzik és tele van öregekkel a város. Minél idősebb korosztály, annál többen vannak. A fiatalokból érettségi után általában csak a nagyon ambíció nélküli emberek maradnak, vagy akiknek gazdag a családja és be tudnak szállni a családi vállalkozásba, vagy leakasztják a 100-ból 1 jó melót.


Én férfi vagyok és a nőkről tudok beszélni, de lehetne fordítva is, nem ez a lényeg. Szóval azt érzem fiatal nők nincsenek is, vagy nagyon kevés. Vannak a párok, akik még összejöttek 15-20 éves korukban és már tíz éve együtt vannak, mint pl. unokatesómék is. Tehát ilyen huszonévesek vannak, de ők is kiesnek. Az utóbbi fél évben egy 45 éves nő érdeklődött csak irántam szexuálisan, ami jól esett, de komoly kapcsolatra olyan tőlem 0-7 évvel fiatalabb párt keresnék, akivel tudok jövőt is tervezni. Nagyon gondolkozom, hogy elköltözzek innen, mert nekem ez egy fontos dolog lenne az életben. Ja és nem vagyok valami szűz lúzer, volt már 5 éves kapcsolatom itt (az exem is azóta Pesten van) és néha szokott lenni valakivel valami, de az utóbbi 1-2 évben nagyon nehéznek találom a társkeresést.


2023. ápr. 30. 06:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%
Pedig pont hogy az alulfizetett szakmákba (amik javarészt nőiek, mint például a tanár vagy ápoló) több ember marad szülővárosában netán szüleinél mert vidéken olcsóbb az élet (lakhatás és szolgáltatások szempontjából) a fizetés pedig ugyanannyi.
2023. ápr. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Vidéken vagy falokon eleve ugy nőnek fel a gyerekek is hogy általános iskolákba is már vonatkoznak reggelente es már csak az osztály is összetett és több varosbol faluból tevődik össze. Szinte már tinikorban is a szonszéd városban vagy szomszédfalubol van a bnőjük barátjuk is. Ez áttevődik guszonéves korra is. Vagy nézd meg a szüleid is, egyik innen valósi másik amonnan.

Nem értem 30 évesen aki ott él ráadásul miért csodalkozik ezen. Ilyen helyeken párkaocsokatok tekintetében kmszinte 1 pár nincs aki ugyanott születet volna.

2023. ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1. Nincs a környéken a közelben kórház, az egy szem általános és középiskola pedig nem tart el annyi fiatal tanárnőt, hogy miattuk legyen tele a város élettel vagy fiatal emberekkel. Amit te mondasz az a vidéki nagyvárosokra igaz, ahol sok kórház és iskola van, de egy 150 ezres egyetemváros megint más kategória, mint egy 15 ezres város.


2. 2 évvel ezelőttig volt egy 5 éves kapcsolatom és azóta próbálok ismerkedni, ezért most csodálkoztam rá, előtte pedig nem gondolkodtam ilyeneken.

2023. ápr. 30. 07:19
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, bár falusi, ugyanezt tapasztalom.

Olvastam itt néhányszor a tanácsot, hogy be kell járni valamelyik környező városba. Hát baromság. Tőlünk 25 km-re van a megyeszékhely is, nem egy nagy táv, de semmivel sem jobb a helyzet.

Társkeresőn próbálkozva: alig van értékelhető ember a közelben. Aki van, annak az egekben az elvárásai, mert tudja magáról, hogy ebben a környezetben ő már valamiféle ritka kincsnek számít kvázi. Ezzel szemben Budapestről lenne egy csomó teljesen jó jelölt. Drasztikus a különbség.

A megoldást persze én sem tudom, mivel nekem sem opció felrúgni a kialakult életem.

2023. ápr. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

De miért pont abból a 15 ezres kisvárosból kell ismerkedni? Az nagyvárosok körül lényegében csak agglomerációs település, kb. mint Debrecen esetén Józsa, hogy egy élő példát mondjak, ott laknak az emberek, de a városba járnak be dolgozni, szórakozni, satöbbi.


Neked sem ott a 15 ezer emberben kell gondolkodnod, hát csak vannak más városok/települések körülötted...

2023. ápr. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

Harminc körül a legnehezebb párt találni. A korban hozzád illők többsége kapcsolatban van. A párkeresés jórészt 25 előtt lezajlik, főleg a nők esetében. Aztán majd 35-40 körül lesz még sok elvált.

De 25-30 között a többség pont foglalt.

Másrészt meg ott a lehetőség, hogy bárkivel, bárhol ismerkedni tudj, hála az internetnek. Aztán ha komoly a dolog, akkor összeköltöztök.

2023. ápr. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%
De falun kisgyerekként is ez megy màr oviban is. Ne tedd már itt azt aki csodálkozik. Már a fél ovoda is máshonnan származik nem 1 falubol.
2023. ápr. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Akik a más településeket írják: Nagyváros (Debrecen, Szeged, Miskolc, Pécs, Győr kaliberű) nincs a közelben. A megyeszékhely is egy kisváros viszonylag, ami amúgy is 50 km-re van és ott sem sokkal jobb a helyzet, ugyanúgy nincsenek fiatalok, mert Pestre vagy az egyetemvárosokba mentek. 20-30 km-en belül mi vagyunk a legnagyobb város, ami van még nem megyeszékhely, de picit a miénknél nagyobb kb. 30-40 km-re ott is hasonló lehet a helyzet. Nem csak a városból ismerkednék, távkapcsolatba talán beleférne vagy 30 km részemről.


4. Én pedig már az itt kialakult életem felrúgásán gondolkozom.


7. Nem faluban élek! Visszaemlékszem és általánosban is a legtöbb osztálytársam a városból valósi volt, a 30-ból talán voltak 5-10-en, akik közeli falvakból jártak be. De nagyvárosokban is (nem Pest) szokott lenni legalább ugyanennyi gyerek az osztályban, aki környező településekről jár be. Középiskolában ugyanez.

2023. ápr. 30. 07:38
 9/27 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem kicsi egy 15000 fős város, hogy ne töltse meg az ovit, akár többet is.

A fiatalok közül tényleg nagyon sokan elmennek, nekem is oda van az összes barátnőm szinte. Minimum Pest, de sokan Németországot, Angliát célozták meg, szóval tényleg nem könnyű a párkeresés ebben a korban.

2023. ápr. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
38%

0-7 évvel fiatalabb párt keresnék


Aztán miért? Csak azért mert hímnemű vagy?

Ilyen jellemmel még azoknak is kiesel akik lennének, valószínű. Plusz-mínusz kb ugyanannyi év lenne normális, vagy max kicsivel több lefelé, de azért 7-el, ez sokat elárul a jellemedről.

2023. ápr. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!