Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért gondolja magáról oly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja magáról oly sok középszerű ember - nemtől függetlenül- hogy különleges, páratlan egyéniség, ritka kivétel és ennek tudatában szeretne magánál nagyobb halat kifogni a párkapcsolati felhozatalból?

Figyelt kérdés
Nyilván, mindenki azt vár el, amit éppenséggel akar, aztán vagy találkoznak az igények a valósággal vagy nem... Viszont én ezt az önismeret és az abból fakadó realitásérzék teljes hiányának tudom be. Ebből születnek aztán a "minden nő és minden férfi" jellegű kollektív előítéletek. Másik kedvencem, ami szintén hasonló elgondolás mentén alakul az a "jut és jár" torz kettőssége. Nekem jár a jobb nő, jobb pasi, holott a párkapcsolat, a szerelem nem érdemalapú. Ugyanígy a nekem nem jut vagy ez jutott esete... Olyan mintha egy darab húsról, tárgyról, hiánycikk formájában beszélnénk emberekről. Kíváncsi vagyok, ki hogy látja ezt a jelenséget. Mindezt egy ködben elveszni szokott, szürke eminenciás írta ki. 31/f

2022. okt. 16. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom és nem is izgat túlzottan őszintén szólva. Leköt a saját életem, nem foglalkozom máséval. Tudnám ezt neked is ajánlani.
2022. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát de ha egyszer tényleg mindenki páratlan és egyedi. :D Ha nem így lenne, nem szerelmesednének bele fülig emberek másokba, amikor megismerik őket.
2022. okt. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van. Manapság az emberek nem igazán vannak tisztában magukkal, illetve túl sok egoista születik a pozitív testkép elméletből... Igen, fogadjuk el magunkat, de ennek nem azt kellene jelenteni, hogy lekezeljük, aki "nem felel meg"...

Na mindegy, de én is úgy látom, hogy az elvárások csak a másik felé vannak (férfiaknál és nőknél is), de önmaguk felé már nem látják ugyanazt.


N

2022. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Amikor gyerek voltam, olyan durva jelzőkkel illették a kövér embereket, hogy az illető kénytelen volt magába nézni, még akkor is, ha fájt. Manapság ez "testszégyenítés"! A "fogadja el mindenki hogy kövér vagyok" manapság odáig fajult, hogy egy rossz beszólást sem engedhetünk meg magunknak, mert azzal a másikat megsértjük! Értem én, de ki nem szarja le?? Gondolod nekem nem szóltak be? Vagy lefogytam vagy nem! És igen, LEFOGYTAM! Nem is kicsit! De most hájas disznók mutogatják magukat és próbálják velünk elhitetni, hogy ez a "nooormális"! Azért származik belőle annyi betegség, mert "nooormális"! Ha beszólsz nekik, az rögtön testszégyenítés és még téged hurcolnak meg! Szembesíteni nem lehet őket és ez a mérhetetlen egoizmus táptalaja, hogy arra is büszkék, amire nem kéne! Már nem akarják meghallani hogy 200 kiló felett vannak, helyette "elfogadják" és persze TE IS fogadd el őket! És továbbra is zabálják a palacsintát meg a sültkrumplit, leszarják magukat is és másokat is! Ezt jelenti kövéren elfogadni magunkat! (EGÓ)
2022. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogyasztói szemlélet a társkeresésben.
2022. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs két egyformán gondolkodó ember ebben a kérdésben. Igen, sokan nem tartanak önvizsgálatot mert a média azt sugallja hogy fogadd el önmagad ahogy vagy, de attól még a nagy többség igenis küzd a plusz kilókkal vagy bármi nehézséggel. Olyan szerintem nincs hogy középszerű. Mi az, hogy középszerű? Definíció?
2022. okt. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!