Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyire feminista ilyen téren, egy átlag nő ma?

Figyelt kérdés

Menyire elfogadott manapság, hogy egy férfinak vannak érzései?


Hogy szomorú, hogy fél dolgoktól, vagy hogy negatívan lát dolgokat a jövőben, hogy néha jól esne, ha elsiratná magát a párja előtt.

Persze egy hisztérikát senki nem akar. De tegyük fel, hogy ez az adott férfiban, csak normális mértékben van meg ez.

Erre a szintre, a nők mekkora része jut el?


Persze nem konkrét számokat akarok hallani, inkább a személyes benyomás, a percepció ami benned él ezzel kapcsolatban, arra lennék kiváncsi.



2023. júl. 21. 10:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Nekem egy férfi ne sírjon, én se szoktam.
2023. júl. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kitana. ***** válasza:
68%
Szerintem ez nem feminizmus kérdése, én eléggé az vagyok, de én sem szoktam random sírdogálni, se negatívan látni dolgokat, és egy ilyen embert lehúzónak éreznék, nem lennénk jó páros, mert engem felidegesít a felesleges aggódás, tök mindegy, hogy férfi vagy nő a másik. Nők esetében sem szoktam azokkal jóban lenni, akiknél megoldáskeresés helyett a végtelen lelkizés megy. (Mármint a lelkizés jó, ha van eredménye, nem csak panaszkodni akar a másik, de sokszor ez a helyzet.)
2023. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Sunshinedoll ***** válasza:
79%

Nem tudom, ez mennyire feminizmus kérdés, szerintem fontos, hogy egy férfi legyen tisztában az érzelmeivel, tudja őket megélni, beazonosítani, azokat egészségesen kommunikálni a szerettei és saját maga felé is.

Ugyanakkor én nem vagyok egy ilyen ömlengős típus, és nekem például nem tetszik, ha pl. egy férfi összezuhan vagy fegyelmezetlen, szanaszéjjel van, és alapvető hétköznapi tevékenységeket nem tud elvégezni hatékonyan, mert nem tudja helyén kezelni az érzelmeit, ne fogja az érzelmeire azt, ha másokkal nem viselkedik megfelelően vagy nem végzi el a kötelességeit.

Persze, legyen szomorú, legyen bánatos, csalódott, féljen is, de ne kezdjen el bőgni olyan helyzetekben, amikor pl. arra van szükség, hogy helyt álljon.

Persze, mindenkinek lehet rossz napja, mindenki lehet rossz passzban, az is érthető, ha valaki mondjuk egy gyászhír után kicsit visszavesz a lendületből, de én azt látom, hogy sok pasi vagy totál érzelemmentes pszichopataként viselkedik, vagy addig dobozolja a sz-rt, amíg a legkisebb apróságra ki nem robban indokolatlanul hevesen, esetleg toporzékol, mint egy ovis. Egyik sem jó, keressen valami olyan módszert, amivel hatékonyan fel tuja dolgozni az érzelmeit.

2023. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Párom pont ilyen. Nagyon sírós, bújós, érzékeny. BÁRMIKOR jöhet hozzám vigasztalásért mindig meghallgatom, megszeretgetem és próbálok neki tanácsot adni ha tudok. Az összes volt barátom felé nyitott voltam ilyen téren más kérdés, hogy volt aki nem nagyon nyílt meg.
2023. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Én feminista vagyok a szó eredeti értelmében (gyakran védem a férfiak jogát a túlzó feministákkal szemben, én valóban az egyenlőséget tartom szem előtt)


Sírhat. Lehet gyenge, sőt legyen is néha, ossza meg velem. Nyilván ne állandóan, de egy egészséges mennyiség belefér, kb annyi, mint nőknél is. Nők se hisztizzenek 0-24.

2023. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
En lanyos apukakent is tamogatom a feminizmust. Bar ti meg a fogalommal sem vagytok tisztaban. A picsogo ego sertett kisfiuk es a vannak erzesei koze ne tegyunk egyenlosegjelet, mert nem az. A sorozatgyilkosoknak is vannak erzesei, meg traumai, megse erez veluk egyutt senki.
2023. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%
Semmenyire az itteni gyakran még az inceleket is megszégyenítő módon gyalázzák a pasikat.
2023. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

A feminizmusnak nem sok köze van a férfi érzelmekhez, nem tudom miért hoztad szóba.


A véleményem az, hogy mindenkinek lehetnek érzelmei nyilván...

Nem is igazán látom hogy a férfiakat meggátolná különösebben a való életben az a sztereotipia, hogy uuuu ők nem lehetnek szomorúak. Most nem tudom hogy ez mennyire egyedi eset, de bármerre is sodródtam az életemben, mindig láttam férfiakat, akik egy szempillantás alatt hajlandóak voltak panaszkodni, sopánkodni, szomorkodni, stb. Még férfi könnyeket is láttam!! (bár oké, ez ritka, de tegyük hozzá hogy a felnőttek között úgy általában ritka; felnőtt nőt se sokat láttam csak úgy sírni)


Oké persze nyilván van néhány férfi aki úgy tartja, hogy a sírás csak a gyenge, figyeleméhes nőkre jellemző, nekik meg több tartásuk van annál hogy idáig süllyedjenek, de személy szerint úgy vagyok vele hogy aki ennyire hülye, az nyugodtan szenvedjen magában.

2023. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Érdekes!


Amikor feministák beszélnek arról, hogy a férfiaknak miért is jó a feminizmus, miért is kéne támogatniuk nekik is.

Általában az az egyik fő érvűk, hogy a férfiaknak is lehetnek normálisan érzelmeik, hogy felszabadulnak ezáltal a Toxikus maszkulinitás nyűgje alól.

2023. júl. 21. 11:41
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Én nem gondolom, hogy a férfiaknak ne lehetne érzéseik és ne sírhatnának, ha épp úgy érzik. Emberi lények vagyunk, szerintem fontos, hogy egy férfi is kifejezze az érzéseit és ne mutassa magát egy kősziklának, mert különben gyengének van titulálva.

Barátom pl nem túl érzelgős típus, de tudja jól, hogy bármiben számíthat rám és nem fogom soha jelzőkkel illetni, ha ne adj isten elsírja magát.


OFF: Én itt 99%-ban az elmeháborodott, osszuk újra a nőket, vegyük el a jogaikat, kényszerítsük szexre meg klónozzuk és idomítsuk őket típusú inceleket láttam "gyalázni" nők által és még ezek fényében sem olyan gusztustalan módon, mint ahogy azt ők teszik! Szóval nem kell idekeverni nem ideillő dolgokat, az incelek bőven rászolgáltak arra, hogy olyan legyen a megítélésük, amilyen.

2023. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!