Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit tegyek, hogy ne használjan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne használjanak ki?

Figyelt kérdés
26 éves nő vagyok. Eddig két hosszabb párkapcsolatom volt, három és négy évesek, ez utóbbival több mint három évig együtt is éltünk az én lakásomban, nemrég ért véget. A gond az, hogy én nagyon szerek adni egy kapcsolatban, ez a lételemem, így érzem jól magam. A kapcsolat elején kapok is cserébe törődést, figyelmét. Ahogy telik az idő, ez megváltozik, szinte csak én teszek bele a kapcsolatba, a másik egyre kevesebbet. Ezt sokáig tűröm, aztán végül, amikor már megalázóvá válik a helyzet számomra, kilépek belőle. A kérdésem az, hogy ki lehet-e valahogy szűrni ezt a kihasználós férfitípust, vagy nem, mert mellettem válnak ilyenné. Ha ez utóbbi, akkor mit kellene máshogy tennem?

2023. okt. 29. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Te is kihasznalós vagy csak másképpen. Te szeretet/törődést/ állandó figyelmet / saját hobbi és barátok feláldozását várod.
2023. okt. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek, hogy ne használjanak ki?"

Nem helyesebb megfogalmazás lenne ez:

"Mit tegyek, hogy ne használjam ki magam?"

Annyit adj, amennyit neked is adnak.

Ha a kapcsolat előre haladtával úgy érzed, hogy nem kapod vissza a kezdeti törődést, és úgy érzed, hogy a másik nem érti meg mi ezzel a baj, akkor ennyi volt. Az oké, hogy szeretetnyelved az adás, de nem kell balfsz módon ezt csinálni. Adjál, de szeresd magad is. Ha meg nem viszonozzák, akkor vedd észre. Ne tengődj sokáig egyoldalú kapcsolatban.

Vedd észre a jeleket. Ha valaki csak ki akar használni, és ezt látod, akkor ne heegesd el magadtól a felismerést.

2023. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudom, honnan veszed, valószínűleg saját tapasztalatodból. Én igényem a szabadságot, amit még is adok.
2023. okt. 29. 16:57
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Járok pszichológushoz, ő is hasonlóakat mondott. Dolgozom magamon, hátha nem vonzom be ezt a típust.
2023. okt. 29. 16:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

(#2)

Kérdező, ha be is vonzod, akkor is már gyűjtöttél tapasztalatokat erre gondolj, ami abban segít, hogy csírájában el tudod fojtani, megszüntetni ezt a kapcsolódást, ami kihasználás szagú.

Tényleg csak figyeld, hogy kapsz e vissza törődést.

2023. okt. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2-essel értek egyet maximálisan. Illetve még annyit szeretnék hozzátenni, hogy sokan valóban nem érzik hol a határ, de ezek közül se mind gonosz ember, hanem sokszor csak nem látja, vagy nem érzi át, főleg elsőre. Tehát nem árt szerintem a kommunikáción is javítani kicsit, hogy nyíltan meghúzhasd nekik a határaidat, és asszertíven le tudd kommunikálni nekik hogy épp amit tesznek vagy pont hogy nem tesznek, az neked nem annyira oké mert nem esik jól, és fáj. Aztán ha nem érti még így se, vagy nem akar változtatni, akkor tényleg nem szabad bennemaradni, mert csak lehúz.

Illetve hát fontos az is hogy jól válassz. Ez szerintem manapság ritka tulajdonság, ez a fajta önzetlenség amit képviselsz. És te egy pontosan ilyen partnerrel járnál a legjobban, ahol önzetlenül mindketten csak adnátok egymásnak. Kívánom hogy találd meg őt kérdező.

2023. okt. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem 26F
2023. okt. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!