Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha valakinek nem a külsejével,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakinek nem a külsejével, anyagi hátterével, hanem a motivációjával van probléma, azon hogyan lehet segíteni?

Figyelt kérdés

Nekem elsősorban ez a problémám, hogy belekényelmesedtem a szingli életformába és nem igazán tudok kijönni belőle. Amúgy volt már párkapcsolatom, de azt is inkább a lány kezdeményezte, vagyis úgy mondom az első lépést ő tette meg, aztán utána én is belementem és végülis jó tapasztalat volt, de nem éreztem, hogy olyan sokat hozzáad az életemhez és fordítva sem, hogy én annyira beletenném a részem és törném magam azért, hogy a másik boldog legyen mellettem. Pedig voltak jó közös programok, mély beszélgetések, testiség is, de annyira nem vonódtam bele érzelmileg, hogy utólag nagyon fájt volna a hiánya.

Ezt már tinikoromban is észrevettem, hogy voltak barátaim, akik tényleg a csillagokat is lehozták volna az égről, hogy legyen barátnőjük, én meg inkább csak nézelődtem, úgy voltam vele, hogy elsősorban a saját életemért vagyok felelős, haladjak előre tanulásban, munkában, ez kevésbé prioritás. A volt barátnőmnek is mondtam, hogy tök jó vele lenni, de én nem tudok ezért a dologért lelkesedni és azt mondta, hogy saját magammal őszintének kell lennem és biztos nem véleltlenül van így. Amúgy valamilyen szempontból tényleg biztonság, ha az embernek van párja, szélesíti a látókörét, jobban szembesül saját hiányosságaival és társadalmilag is sokkal inkább elfogadott, mint egyedül élni, de mindenképp fontos szerintem előtte feltenni a kérdést, hogy mi a motiváció.



ápr. 6. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy. Egy értelmes ember pár hét alatt átlát rajtad.
ápr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem lehet. Én nőként küzdök ezzel, de nem találok megoldást. Olyan jó egyedül, ha elképzelem, hogy valaki még van a lakásban, akire figyelnem kell, akihez alkalmazkodni kell...

Egyszerűen nem ad annyit, hogy igényem legyen rá. Pedig, vannak nagyon jó dolgok egy kapcsolatban, voltam hosszú kapcsolatban, éveket együtt is éltünk és még csak nem is lett rossz vége. Mégse igénylem az újat.

Viszont, én meg gyermeket szeretnék, lehetőleg családban nevelve, amihez muszáj egy párkapcsolat. Nekem ez okozza a dilemmát így 28 évesen.

ápr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Én is ilyen típusú vagyok. Tiniként a barátnőim pasiztak, ájuldoztak értük, mesélték mit csináltak velük én meg egyáltalán nem foglalkoztam velük. Fontosabb volt a tanulás. Aztán 22 évesen megismertem az első párom és teljesen végem lett tőle. Vele voltam majdnem 5 évet. Megint szingli voltam és amikor megint megtetszett valaki ő vele is jártam.

Én szerintem nem igazi érzésekből fakadva vagy valakivel együtt így úgy érzed, hogy jobb egyedül.

Az, hogy megváltozik az életed a párod miatt, vele együtt tudod tölteni az időt pozitívan kéne, hogy hasson rád.

ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Sehogy, jobb egyedül. Én is ilyen vagyok és nem is akarok változtatni ezen. :) F
ápr. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Kevesebbszer csapd ki a brét, bazki. Mindjárt meglesz a motiváció. Mit gondolsz, a vágy ösztökéje mi a ménkűnek kínoz?
ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!