Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan talaljak part?

Figyelt kérdés

22 eves lany vagyok. Nem vagyok csunya, igaz, van rajtam nemi felesleg... Komoly kapcsolatot keresek, hazassag, gyerekek, szoval csaladot szeretnek.


Nem tudom, hol ismerkedjek. Azt sem tudom, hogy mennyi ido mulva alakul ez ki, hogy merre tart egy kapcsolat. Meg nem volt komoly kapcsolatom.


Szeretnek mihamarabb csaladot alapitani.


2015. máj. 16. 01:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége szeretne idővel házasságot és családot. Szóval semmi extra nincs a célodban. Ezért nem is kell semmi extra dolgot tenned.

Jó esetben ha megtalálod azt az embert, akivel egy hullámhosszon vagytok, akkor jól fog működni a kapcsolat és mindkettőtökben ki fog alakulni az igény a házasságra.

Szerintem az a legjobb, amit tehetsz, ha közösségekbe jársz, ismerkedsz. Így jó eséllyel megtalálod azt a férfit, akivel érdemes összekötni az életed.


Személyes tapasztalataim alapján még néhány tanácsot tudok adni neked:

Foglalkozz az önismerettel! Milyen ember vagy te, és milyen párral tudod elképzelni az életed. Mi az, amit abszolút nem tudsz és nem akarsz tolerálni a férjedtől.

Így el tudod dönteni már az elején, hogy érdemes-e az adott férfival ismerkedni. Ha nem, akkor úgyis időpocsékolás lenne. Ha már benne vagy egy kapcsolatban akkor is tudni kell azt mondani, hogy mikor elég. Két olyan kapcsolatom is volt, amit túl hosszú ideig húztam, holott már az elején egyértelmű volt, hogy nem kellene. Az első ha ideges volt, akkor rombolt. Volt hogy csak a laptopom vágta hozzá a falhoz, de végül olyan is, hogy engem. Utána meg bocsánatot kért és azzal magyarázta, hogy nem volt ura magának az idegesség miatt. Én megbocsátottam, hiba volt. Értékes éveket vesztegettem arra a kapcsolatra, pedig egyértelműen nem volt jövője.

A második pasi szemében szép lehettem, de okos nem. Rendszeresen hozott megalázó helyzetbe. Erre a kapcsolatra ugyan csak egy évet vesztegettem el, de az is kidobott idő volt.


Sajnos az ember ha nagyon férjhez akar menni, akkor hajlamos az ilyen dolgokat elnézni, észre se venni. De ez nagyon nem helyes hozzáállás, mert így könnyen lehet, hogy férjhez mész, aztán két év múlva elválsz, amikor rájössz hogy férjnél lenni jó, de nem megalázva lenni még jobb.


Ezek a dolgok azért is fontosak, mert minél inkább tisztában vagy magaddal és az elvárásaiddal, annál előbb el tudod dönteni egy kapcsolatban, hogy hozzá akarsz-e menni.


Nekem több rossz kapcsolat után nagyon erős kritériumaim lettek. Például hogy a férjem álljon ki mellettem akár a saját anyjával szemben is, tekintsen a kapcsolatban százszázalékosan egyenrangúnak, fogadja el ha jobb vagyok valamiben - ne féltékeny legyen rá, hanem büszke!, ne sajnálja tőlem sem az idejét, sem a pénzét, és soha, de soha ne emeljen kezet rám. Meg még millió más kisebb-nagyobb elvárásom van, persze sok teljesen általános.

Igazából akkor találtam meg a párom, amikor már pontosan tudtam, hogy kit keresek. És egyébként szinte teljesen biztos voltam abban, hogy ilyen ember nincs. Az első randinkon két dologgal fogott meg: egyrészt azt mondta, hogy neki határozott nő kell, aki tudja, hogy mit akar. Mert nem tinilánykákkal akar szórakozni, hanem a feleségét megtalálni. Másrészt a randi végén ágyba vitt. Nem játszotta az eszét ilyen küzdeni kell és hasonló baromságokkal. Egy hónapig még randiztunk, aztán összejöttünk, egy héten belül összeköltöztünk. Itt bő egy évig állt a dolog, de utána belevágtunk a babaprojektbe, remélhetőleg idén összejön, és ha minden jól megy, jövőre lehet esküvő is. Ez már csak az anyagiakon múlik (ha nem jön össze a pénz, inkább várunk még egy kicsit, végül is az életünket nem igazán befolyásolja a dolog).


Amikor nem tudod még, hogy mire vágysz, akkor persze ez a folyamat sokkal hosszabb. Esetedben ráadásul megvan az a veszély is, hogy mivel nincs kapcsolatod, inkább foggal-körömmel ragaszkodsz egy rossz kapcsolathoz, ha lesz. Ez hatalmas csapda, nők ezrei esnek bele. Figyelj arra, hogy elkerüld.

Gondold át, amiket írtam. Gondold át, hogy ki vagy te és kit szeretnél. Tegyél azért, hogy vonzóvá válj az emberek számára (némi felesleggel irány valamilyen edzés, ott ráadásul ismerkedni is lehet). Legyél bátor és határozott, ha valaki nem megfelelő, ne járj vele csak azért, hogy legyen valakid. Időpocsékolás.

Nem szabad ilyet hangoztatni, de amikor valaki kezdeményez, mindig nézd meg és tedd fel magadnak a kérdést: el tudod képzelni, hogy ő legyen a férjed, a gyerekeid apja, és boldogan éltek? Nem kell biztosnak lenned benne, csak a lehetőséget látni. Amíg látod a lehetőséget, addig mehet a kapcsolat. De ha nem látod, akkor ne erőltesd. Az emberek nem szoktak nagyot változni.

2015. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!