Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha a nők egyenjogúságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nők egyenjogúságot akarnak, akkor például miért mondják azt, hogy a férfinek kell kezdeményezni?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, én nem vitát akarok kezdeni, csak nagyon érdekel ez a dolog. Sőt, én férfi létemre inkább feminista látásmódú vagyok. De ezt nem értem, hogy miért vannak akkor mégis ilyen elképzelések, hogy kezdeményezzen a férfi, legyen jó állása, legyen határozott mert egy férfi határozott.


Nem mindegy, hogy ki kezdeményez? Aki jobban meri, csinálja az. És emellett még vannak hasonlók. Ha teljes egyenjogúság van (és amúgy egy felvilágosult világ- többnyire) , nem úgy kéne nézni valakire mint egy önálló személy nemtől függetlenül. "Egy férfi legyen izmos" "Egy nőnek legyen jó melle" Meg egyéb sztereotípiák mire jók?


2015. jún. 8. 21:09
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
61%
Jogos amit mondasz !!! igazad van
2015. jún. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
74%
így van ha valaki akar párkapcsolatot a nő is tegyen érte ne csak a ffi teperjen
2015. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
66%
Egyenjogusag az nem ugyanaz, mint a parzasi oszton, mar elnezest a nyers megfogalmazasert. Semmi koze a kettonek egymashoz.
2015. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
69%
A szó legszorosabb értelmében nincs egyenjogúság, és soha nem is lesz, mert nem vagyunk egyformák. A nők jobbak ebben, a férfiak jobbak abban, nem vagyunk egyenlőek, bármennyire is akarják ezt magyarázni sokan(ideértve a hímsovinisztától a feminazin át mindenkit).
2015. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
64%
Az egyenjogúság nem erről szól. Férfi és nő egyenlő a bíróság előtt, de észre kéne venni, hogy amúgy marhára nem vagyunk egyformák. Majd ha cserélhetünk, hogy te menstruálj és te viseld a terhességgel, szüléssel kapcsolatos kockázatokat és fájdalmakat, akkor majd megkérdezem a számodat.
2015. jún. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
73%

1. Sajnos azt érzem, hogy átestünk a ló túloldalára ezzel az egyenjogú dumával. Sok a töketlen pasi, aki erre hivatkozva palástolja a gyávaságát, aztán panaszkodik, hogy nincs senkije, de ő aztán egy lépést sem tesz azért, hogy legyen.


2. Az egyenjogúsági harc nem ezért indult meg, hanem pl. hogy a nőknek is ugyanolyan joga legyen szavazni és ugyanannyit érjen, mint egy férfié (volt idő, amikor nemek szerint megkülönböztették a szavazólapokat), hogy egy nő is tanulhasson, ha akar, hogy egy nő is dolgozhasson, és ugyanazért a munkáért ne kapjon kevesebb fizetést, mint egy férfi, hogy ne döntsenek a nők életéről úgy, mint hogyha tárgyak lennének, hogy megvédhessék magukat családon belüli erőszakkal szemben... stb.

2015. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
64%

Én pl. nem azért nem kezdeményeztem igazán soha, mert nő vagyok, hanem mert nekem mindig is a határozott, kezdeményező férfiak tetszettek. De itt van egyik barátnőm, ő pont hogy szeret kezdeményezni, ő egy olyan srácot választott, aki először még csak szólni sem igazán mert hozzá.

Nem hiszem, hogy ez bármilyen jogúság kérdése, inkább jellemé.


Sztereotípiák pedig vannak, voltak, lesznek, nem hiszem, hogy ez a közeljövőben változna, ilyen az emberi természet.

2015. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
18%
ja hogy ha tenni is kell valamit akkor már nem vagyunk egyen joguak no logik :D
2015. jún. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
94%

Egyenjogúság az jó, én pártolom. Én is nyirok füvet ha a férjemnek vagy dolga van vagy fáradt vagy valami, forditva pedig ő tud főzni.

Ja én tudok kezdeményezni. Férjemnek is én mondtam ki mit akarok.

Szóval ne általánosíts. :))

2015. jún. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
48%

Mert női logika.


Egyébként de. Totál mindegy és én sem értem a nőket.

2015. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!