Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az első szerelem árnyékába...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az első szerelem árnyékába senki se léphet? A műveltség által okozott lelkitárstalanságból van kiút?

Figyelt kérdés

19 voltam amikor először volt pàrkapcsolatom egy szintén 19 éves fiúval. De az ő esetében a férfi elnevezés is talàló. Nagyon olvasott és céltudatos ember akit érdekel a filózofia és a pszichológia. Különösen az ókori filozofusok műveit olvassa és egyetemi előadàsokat hallgat róluk.

A lényeg az hogy egy ilyen ember lett az első szerelmem. S vele kialakult a férfiak terén való ízlésem. S nagyon feltette a lécet nàlam. Én is ilyen beàllítottságúvà vàltam. S nincsen olyan ember a korosztàlyomban aki hasónló vilàglàtàsú lenne. Aki belegondolna és ismerné a vilàg miértjeit. S nem csak a maga életét làtja hanem tud globàlisan gondolkodni.

Egyáltalàn van esély ilyen férfit talàlni a mai posztmodern vilàgban? Lelkitàrstalansàgban élek....

20\N



2015. jún. 29. 21:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Annyi van belőlük mint a szemét. Saját gondolatokkal persze már kevesebben rendelkeznek. Ha olyat találsz, na akkor lesz magasan a léc. :)
2015. jún. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Könyörgök valaki írjon valami tanàcsot, észrevételt ... :(
2015. jún. 29. 21:27
 3/30 To7ka ***** válasza:
100%

És a műveltséget manapság a visszafele dőlő ékezetek, S az és-ek helyett S-k alkotják?:) Vagy verset szerettél volna írni, rímek nélkül? Az intelligencia filozófiával és pszichológiával mérhető, S 19 évesen az élet szépségei helyett a múltban kell tűnődni? A posztmodern magában hordozná a hagyományos világ válságát, problematikusságot, és nyelvünk kifejező erejének korlátozottságát. Eddig szerintem senki nem jut... Akkor már legyen nihilista a társadalmunk, de nem lesz a világ posztmodern, maximum a modern művészet!:)

Nagyon elmebetegnek kell lennie valakinek, hogy ilyen sorok után szerelembe essen, kicsit szerintem lazíts, megterhelt leírnom ezt a fenti pár sort, nem az intelligenciám hiánya miatt, sőt! A lassú agysejtjeim kihalása érdekében megiszok egy jó hideg sört. És hódolok a hedonizmusnak, közben biztos hogy nem posztmodern művészeket olvasok. Ja bocsi, S!

2015. jún. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Tanács: lelkitárstalanság szó nincs Kazinczy most pörög a sírjában. S kötőszót a középkorban használták utoljára vagy a mai kor sznobjai valami bölcsész vagy művész szakon (ott esetleg próbálkozhatsz). Beszélgess másokkal is ne csak azokkal akik idézgetnek ókori művekből vagy magasröptű gondolatokat pufogtatnak. Más is lehet kulturált és értékes ember annak ellenére, hogy nem tanul pszichológiát vagy filozófiát.
2015. jún. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

szép dolog az elmélkedés,de ne tegyél úgy mintha csak te értenéd meg az érthetetlent.zsákszámra szaladgálnak


keresd őket bárhol,de leginkább a facebookon és tumblr-en.

2015. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

3

Bocsànat ha a megfogalmazàs módom éket ütött a "lelki egyensúlyodba".

Szàmomra fontos hogy ismerjem múltúnk gondolkodóinak íràsait. Talàn elveted a gondolataikat?

Szerinted az optimàlis ha 20 évesen az élvezetek rabja lennék? A helyett hogy megprobàlnám megérteni a múltat. S a tanultak levetíteni a jelenre?

2015. jún. 29. 21:45
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Úristen kérdező! Olyan fennkölten írsz, hogy a bicska kinyílik az ember zsebében közben meg lehet hogy jófej vagy csak ezzel a beszédstílussal úgy tűnsz mint aki beképzelt és sznob. Múltat megérteni? Minek? Előre visz? Megoldja a mai kor modern problémáit? Előrébb jutsz egy Voltaire vagy Platon idézettől? Nem. Akkor akadj már le róluk és ne akarj húsz évesen úgy gondolkodni mint valami múltszázadi aggastyán. Vagy keress akkor a nyugdíjasok között társat, mondjuk még ők se beszélnek így. Meg mi az hogy posztmodern? Tudod te mit jelent vagy csak jól hangzik? Káromkodni is így szoktál ha belerúgsz a küszöbbe?
2015. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 To7ka ***** válasza:
100%

Ez a párbeszéd sokkal izgalmasabb lenne, ha tudnál értelmesen fogalmazni és helyesen írni!:) De egyefene, élvezem!!!


Fogalmazásod oly idilli számomra mint jó barátokkal kvaterkázni! Egy vágóhíd melletti sötét nyirkos sikátorban télen. A szavak tengerében rejlő finom karcsapásaid is sajnos oly esetlenek mint egy fuldokló félkarú rozmár násztánca. A legfájóbb ha valaki intelligenciájának hiányát úgy próbálja leplezni, hogy feleslegesen bonyolult mondatokat fogalmaz meg, amit maga se ért.

Igen, a teljesen eltérő normák és társadalmak miatt az akkori gondolatok jelentős része (gondolj a Föld lapos elméletre) erősen elavultak lehetnek. Leragadni a múltban szintén nem megfelelő életmód. Nem tesz senkit műveltté, csak életképtelenné. Basszus, egyszerűen fogalmazok.

Lelked múltba epekedve mit sem ér a jelen rögös útvesztőiben, fájdalmas göröngyös útszakaszon haladsz hol a magány lesz így útitársad.


Ne legyél semminek se a rabja, de élvezd ki az életet!:) A múltból tanulni jó, pl sose támadd meg az oroszokat télen! De inkább a saját tudatlanságodból tanulj, és próbáld ezt a világot élni, megélni, és élvezni!:)

2015. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Akkor elfelejted azt hogy mennyi mimden összefügg. Vajon Hitler honnan szedte a hitelveit? Nem maga talàlta ki az biztos. Hanem olvasott. Oly sok Minden összefügg.

Akkor talàn a töténelem ismeretét is elveted? Hisz ez is múlt.


Nem tudom hogy miért gond hogy így fogalmazok.

Én is ember vagyok. Csak "màs" tàrsasàgba keveredtem.

2015. jún. 29. 22:07
 10/30 A kérdező kommentje:
Azt elismerem hogy kell vàlogatni az információk közül. Nem minden igaz amit akkor mondtak.
2015. jún. 29. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!