Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Autista vagyok, nincsenek barátaim, de ki szeretnék gyógyulni belőle, barátokat szeretnék, mit tegyek (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok.

Most nyáron érettségiztem, középiskolában és azelőtt se voltak barátaim, egy se.

Mindig csak úgy el voltam magammal, nem szóltam senkihez, de ha nagy ritkán hozzám szóltak, rendesen válaszoltam.

Ez azért van, mert autista vagyok, azon belül asperger szindrómás.

Felvettek egyetemre, úgy akartam hogy onnantól kezdve megpróbálok megváltozni, ismerkedni, barátokat szerezni.

Megvolt a gólyatábor, teljes kudarc lett, nem mertem magamtól megszólalni, úgy mint eddig, pedig akartam.

Most a kollégium gólyatáborában vagyok, 2 nap eltelt belőle, még 2 nap van.

Eddig nem állok valami fényesen, de egy-két emberrel már sikerült pár mondatot beszélni, de tudom ez semmi.

A legnagyobb probléma az, hogy mindenkinek van egy csomó témája amiről tud beszélgetni sokáig, én meg alig tudnék valamit mondani, gondolom főleg az élettapasztalatok hiánya miatt.

Azt gondolom, hogy ha ebben a maradék 2 napban hirtelen megváltoznék, akkor még nem lenne semmi veszve a kolis társakkal kapcsolatban, és ebben szeretném nagyon gyorsan a segítségeteket kérni, hogy sikerüljön.

Nagyon nehéz helyzetben vagyok, remélem hogy a segítségetekkel sikerül végre kitörnöm az autizmus magányából.

Előre is köszönöm!



2015. szept. 2. 05:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

(gyanús vagy furcsa lenne a többieknek, ha hirtelen megváltoznál, így ne tedd.)

Az autizmus nem betegség, így nem is lehet kigyógyulni belőle. Fejleszteni lehet a társas képességeidet, érdemes is, DE: ne színészkedj! Csak neked lenne rosszabb, hidd el...

24/L (asperger szintúgy)

Hirtelen 2 csatornát tudnék ajánlani, amik nekem is sokat segítettek-segítenek:

https://www.youtube.com/user/aspiesarecool/videos

https://www.youtube.com/user/autistavagyok/videos

Nézd meg a videókat, nagyon hasznosak. Időhiányban most nem tudok többet írni (és a videókban úgyis elmondják, amit én tudnék), de ez nem lesz gyors folyamat, érdemes lenne aspergeresek, autisták fórumára regisztrálni, felvenni a kapcsolatot.

Sok sikert- és ne stresszelj:) Szeressenek azért amilyen vagy, még ha ez időbe telik is. Nem leszel magányos, rengeteg időd van, hogy barátokat, partnert szerezz.

2015. szept. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsővel teljes mértékben egyetértek.


Illetve még arra hívnám fel a figyelmed, hogy mindenkinek így fejlődnek ki a szociális képességei, hogy először csak egy-két emberrel beszélget, barátkozik! Egyelőre koncentrálj erre! Ne mondd azt, hogy semmi, mert nagyon is sok, ha ezen az úton haladnál tovább, akkor elérhetnéd a távlati céljaidat. De ha lebecsülöd a részeredményeket, és olyasmit vársz el magadtól, ami egyelőre elérhetetlen számodra, akkor persze, hogy frusztrációt élsz át!

Szóval én azt javaslom, hogy ne akarj rögtön a társaság közepe lenni, inkább találj egy-két olyan embert, akivel jól érzed magad és akik elfogadnak olyannak, amilyen vagy!


Hidd el, egyáltalán nem lehetetlen, és nagyon jól csinálod! :)

2015. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem betegség, állapot, nincs rá gyógymód, de az, hogy visszahúzódó vagy, nem feltétlen annyira rossz, legalább csak az kerül hozzád közel, aki tényleg akar, nem lesznek felszínes kapcsolataid, mert azokra a természetedből adódóan képtelen vagy.
2015. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!