Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy csúnya ember csak akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy csúnya ember csak akkor marad mentálisan egészséges, ha illúziókba ringatja magát?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, hogy aki tudja magáról, hogy rossz adottságú, csúnya, az nem igazán lehet boldog. Viszont akik jobbnak látják magukat, mint amilyenek, kiszűrik a negatív benyomásokat, és csak a pozitívakat engedik be, azok jól érzik magukat, meg azok is, akik azt hazudják maguknak, hogy az életben nem olyan meghatározó, hogy milyen a külsőnk.

Aki viszont reálisan értékeli magát, és a lehetőségeit a párkeresésben, az kikészül előbb-utóbb.


2015. nov. 1. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Több ponton hibádzik az elméleted: aki csúnya, attól még lehet boldog, ha az élet más területeire koncentrál. Boldog lehet, viszont nem élhet teljes életet. A kettő között különbség van. A másik, hogy én pl. iszonyúan ocsmány vagyok és alacsony, és még soha egy pozitív jelzést nem kaptam. Akkor semmit nem engedtem volna be? Ez hülyeség. Nem kell kikészülni, és próbálkozni kell továbbra is lányoknál, de fel kell készülni a nyilvánvaló visszautasításra.
2015. nov. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pont hogy akkor marad mentálisan egészséges egy ember, ha el tud magával számolni. Kifejtem bővebben: 24 évesen 170 centivel, sovány testalkattal, ronda arccal fejben el tudtam jutni egy olyan szintre, hogy ne érdekeljenek a szép nők (semmilyen érzést nem váltanak ki belőlem), mert tisztában vagyok a reménytelen helyzetemmel. Ha meglátok egy dögös csajt csókolózni a barátjával, akkor el tudom fojtani az érzelmeket, anélkül, hogy rosszul esne (kvázi átprogramoztam az agyamat). Ahelyett, hogy belül őrlődnék, inkább felfogom úgy, hogy teljesen megérdemlik, mert kihasználják az élet adta szépségüket velem ellentétben. Ez a legjobb módszer, nem az értelmetlen párkeresési mókuskerék, ami tönkre teszi az embert.
2015. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ezáltal boldog, elégedett leszel. Attól, hogy elfojtunk magunkban valamit, az még ott van, és idővel még erősebb lesz.
2015. nov. 1. 19:45
 4/11 anonim ***** válasza:
Pedig ez így van, a beletörődés a legjobb módszer. Ha te a gyerekkorodban labdarúgó szerettél volna lenni, de az évek alatt rájöttél, hogy nem vagy alkalmas arra, akkor nem fogsz ezen őrlődni egész életedben. Legfeljebb egyszer kétszer belegondolsz, milyen jó lett volna. A párkapcsolat is tök ugyanaz.
2015. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem egészen. Az nem tartozik feltétlenül hozzá a teljes élethez, hogy valaki híres labdarúgó legyen. De az, hogy érzelmileg kielégítő párkapcsolata legyen, az igen. Ez egy alapvető érzelmi szükséglet.
2015. nov. 1. 20:06
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem érted a párhuzam lényegét. Ugye egy férfi alapból olyan nővel akar együtt élni, akihez vonzódik, ha ez a vonzalom nem valósul meg (bármilyen ok miatt), akkor már nem beszélhetünk boldog párkapcsolatról és ebben az esetben kvázi nincs jelentősége, hogy a férfi kapcsolatban van-e vagy sem, hiszen az érzelmek a legfontosabbak. Ha egy csúnya férfi nem tud soha olyan barátnőt találni akihez tud vonzódni (márpedig ez szinte biztos), akkor sosem lesz boldog és csak egy érdekkapcsolata lesz maximum, ami csak arra jó, hogy elmondhatja: Van barátnőm! De hogy boldog sosem lesz, az fix.
2015. nov. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nem egészen. Az nem tartozik feltétlenül hozzá a teljes élethez, hogy valaki híres labdarúgó legyen. De az, hogy érzelmileg kielégítő párkapcsolata legyen, az igen. Ez egy alapvető érzelmi szükséglet."


Csúnya embereknek is lehet és van is testileg-lelkileg-érzelmileg kielégítő párkapcsolata, nem csak a "tökéletes" embereknek.

2015. nov. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem attól lesz valakinek boldog párkapcsolata, hogy ronda vagy csúnya. Viszont ha állandóan visszaigazolást vársz akkor egy idő után elege lesz belőled mindenkinek. Gondolok itt az önsajnálatra stb. Láttam én már (számomra) ronda embert aki nagyon boldog volt. Az is relatív kinek mi a csúnya.
2015. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a legtöbb ember illúziókba ringatja magát. egyik legnagyobb illúzió (öbecsapás) : én vagyok ura az életemnek.
2015. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez egy inkább egy segítő hiedelem, nyilván nem 100%-ig igaz, de aki hisz benne, az sokkal többet ki tud hozni az életéből, mint az, aki abban a korlátozó hiedelemben hisz, hogy nincs hatással a saját életére (ami ilyen formában szintén nem igaz).


Ha két hiedelem közül választani kell, akkor már inkább a pozitívat érdemes.

2015. nov. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!